Ні отиту!

«У мене вушко болить» — такі слова хоча б раз в житті напевно чула кожна мама. Справа в тому, що гострий середній отит, а саме він найчас-тіше стає причиною цих подій, зустрічається у малюків дуже часто.

Чому виникає запалення?

Отити виникають у малюків так часто через особливості будови вуха і носоглотки. Судіть самі. Порожнина середнього вуха з’єднується з порожниною носоглотки через слухову, або євстахієву трубу, яка пропускає повітря в середнє вухо, вирівнює в ньому тиск, виводячи рідина (ексудат) в носоглотку. Слухова труба, що з’єднує порожнини вуха і носоглотки, у дітей не тільки коротше і ширше, ніж у дорослих, але до того ж ще і розташовується горизонтально. Ось чому слиз з порожнини носа легко потрапляє в вухо, викликаючи запалення, а на тлі затяжного нежиті набрякла евстахиева труба у малюків може закупоритися — тоді в порожнині середнього вуха скупчується ексудат і виникає ексудативний отит.

Не менш помітну роль в появі отитів у малюків грають аденоїди: збільшившись в розмірах через частих застуд, вони перекривають, частково або повністю, просвіти слухових труб, погіршуючи тим самим вентиляцію порожнини середнього вуха.

І останнє. У дітей до 1,5 років захисний механізм, що викликає імунну відповідь проти мікробів, які провокують отит, ще не розвинений. Які симптоми повинні насторожити маму?

У малюка, частіше на тлі ГРВІ, температура раптом підвищується до 38-40 ° С. Він стає неспокійним, смикає вушка, відмовляється від їжі, а якщо намагається смоктати, з криком кидає груди або пляшечку. Спробуйте натиснути на козелок (хрящик, розташований перед вушною раковиною) і, якщо дитина відчує сильний біль, вживайте заходів.

Як уникнути отитів?

Дуже важливо вчасно і правильно лікувати хвороби носоглотки.

§ Якщо у немовляти почався нежить, потрібно рятувати його від слизу за допомогою гумового балончика.

§ Старших діток варто навчити правильно сякатися, затиснувши одну ніздрю, звільняти іншу, трохи відкриваючи при цьому рот. Відучувати малюка від звички хлюпати носом, тобто втягувати слиз в себе!

§ Якщо отит все ж почався, уважно виконуйте призначення ЛОР-лікаря, щоб хвороба не стала хронічною. Навіть якщо дитина перестала скаржитися на біль у вусі, не переривайте розпочате лікування до тих пір, поки лікар не огляне малюка і не переконається, що він дійсно видужав.

Як допомогти малюкові?

Перш за все дайте йому жарознижувальну мікстуру, закапайте в ніс дитячі судинозвужувальні краплі, а в вушко — вушні, що містять знеболююче (наприклад, Анауран або Отіпакс). Ось тільки цими препаратами можна користуватися за умови, що з вуха не виділяється слиз або гній.

Якщо температура у дитини тримається в межах 38 ° С, йому допоможе зігріваючий полуспиртовой компрес. Роблять його так: в шматку щільної х / б тканини 10 х 10 см потрібно вирізати отвір для вуха, тканину змочити горілкою або спиртом, розведеним навпіл водою. Тепер покладіть вологий компрес навколо вуха так, щоб більша її частина опинилася за ним, а менша — спереду. Поверх покладіть компресним папером або целофан, потім товстий шматок вати і прибинтуйте цю «конструкцію» до вуха бинтом, а потім надіньте чепчик. Іноді завдяки рішучим діям мам малюки повністю одужують за добу.

Чому виникає така сильна біль у вусі?

Її викликає тиск зараженої рідини на барабанну перетинку або зниження повітряного тиску в середньому вусі, через що перетинка в нього як би всмоктується.

Як діють лікарі?

З різних причин отити виникають у малюків досить часто. Щоб запалення не викликавши проблем, його обов’язково потрібно лікувати.