ВОГОНЬ ЧОРНОБИЛЯ

1987-2020

Інтерактивний музейний мультимедійний науково-інформаційний проект - постійно діюча віртуальна виставка


Від трагічної ночі 26 квітня 1986 року, коли на Поліссі спалахнула рукотворна зірка Полинь та розпалася на мільйони радіоактивних зірочок, пройшло майже 35 років. Залишена без господарювання людини, чорнобильська земля поступово повертається до свого природного стану. Але пожежі, які, на жаль, спалахують у Зоні відчуження майже кожен рік, поглинаюсь сліди людської цивілізації та дають енергію радіоактивним зірочкам продовжувати свою подорож. При цьому вони несуть загрозу іншім територіям та людям, які вже забули про небезпеки розповсюдження неконтрольованого атому.

Кожного року, ЗОНА породжує нові надзвичайні ситуації та нових героїв-ліквідаторів. Але повідомлення про подвиги цих мужніх людей розчиняються в бурному інформаційному потоці сьогодення, не викликають належного резонансу у суспільстві. Але усім нам слід зрозуміти та усвідомити, що події, які відбуваються в Зоні відчуження є не лише відлунням минулого, а й реальною небезпекою як нашого часу, так і майбутнього.

Національний музей «Чорнобиль» пропонує інтерактивний музейний мультимедійний науково-інформаційний проект - постійно діючу віртуальну виставку «ВОГОНЬ ЧОРНОБИЛЯ 1987-2020».

Мета нашого проекту зібрати якомога більше інформації із різних джерел та показати, що пожежі у чорнобильській зоні несуть три основні загрози:

– винос радіоактивності,

- втрата історико-культурних пам’яток північного Полісся,

- знищення флори та фауни зони, що розпочала відновлятися після уходу людини.

Цим виставковим проектом ми звертаємо увагу на організацію пожежної служби в зоні, специфіку її роботи, зберігаємо пам’ять про назавжди втрачені історичні об’єкти і, можливо, змінимо ставлення нового покоління, яке вважає Чорнобиль тільки історією.

В наш час, коли майже кожен з нас є джерелом інформації, ви можете приєднатися до нашого проекту, доповнити та розширити зміст цієї виставки.


АВТОРИ ТА КУРАТОРИ ВИСТАВКОВОГО ПРОЕКТУ:

АННА КОРОЛЕВСЬКА

ОЛЕКСІЙ КУРМАЗ

chernobylnationalmuseum@gmail.com