Bylo tu, není tu...

Milá ženo, milý muži,

je mi velice líto, že procházíte ztrátou očekávaného dítěte, a proto jste navštívili informační stránky Bylo tu, není tu... Děkuji mužům, že chtějí svým ženám být v této chvíli oporou.

Někdy se stane, že těhotenství, na které jste se těšili, nepokračuje, a zárodek vašeho miminka v děloze zemře, nebo se nevyvíjí, a vy se tak ocitáte před spoustou smutných otázek. Potřebujete se poradit, potřebujete informace a potřebujete podpořit. Nakonec se potřebujete rozhodnout správně a i v tomto potřebujete podpořit. Projít si ztrátou dítěte se ctí a porozuměním. Ženám je vlastní sdílení zkušeností, proto s vámi sdílím informace a zkušenosti.

Najdete zde informace z příručky Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství, které vám pomohou se rozhodnout, jak by mohlo vaše rozloučení proběhnout. Všechny jste silné a odvážné ženy, když jde o naše děti. Rozhodnutí jsou někdy velmi obtížná, zvlášť, když se musíte rozhodovat o věcech, o kterých byste nejradši nikdy nerozhodovaly.

Zamlklé těhotenství není zvláštní forma potratu, jak uvádí jiný zdroj. Je to potrat a je to smutné, ale přirozené. Ne zvláštní. Není třeba vždy provést chirurgické vyprázdnění dělohy v celkové anestezii. Je třeba poskytnout ženě dost času, je-li to možné, a správné a kompletní informace, aby se žena dovedla svobodně a informovaně rozhodnout, jaký průběh ztráty dítěte zvolí. #svobodnavolba

Není žádným tajemstvím, že tak jako nenajdete stejné porody ani u jedné ženy, tak jsou i různé průběhy potratů a různé potřeby žen a jejich rodin.

Tato internetová stránka pracuje s ověřenými informacemi britské Miscarriage Association.