Bylo tu, není tu...

Milá ženo, milý muži,

je mi velice líto, že procházíte ztrátou očekávaného dítěte, a proto jste navštívili informační stránky "Bylo tu, není tu..."

Občas se stane, že těhotenství, které vám přináší radost a naději, nepokračuje. Zárodek vašeho miminka v děloze zemře, nebo se nevyvíjí, a vy se tak octnete před spoustou smutných otázek. Potřebujete se poradit, potřebujete informace a potřebujete podpořit. Nakonec se potřebujete rozhodnout a i v tomto potřebujete podpořit.

Na těchto podpůrných stránkách najdete informace z příručky Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství, které vám pomohou se rozhodnout, jak by vše mohlo proběhnout.

Rozhodnutí jsou někdy velmi obtížná. Zvlášť, když se musíte rozhodovat o věcech, o kterých byste nejradši nikdy nerozhodovaly.

Zamlklé těhotenství není zvláštní forma potratu, jak uvádí jiný zdroj. Je to ztráta, potrat, je to smutné, ale přirozené. Ne zvláštní. Není třeba vždy a okamžitě provést chirurgické odstranění mrtvého zárodku. Je třeba poskytnout ženě dost času, je-li to možné, a správné a kompletní informace, aby se žena dovedla svobodně a informovaně rozhodnout, jaký průběh ztráty dítěte zvolí. #svobodnavolba

Tato internetová stránka pracuje s ověřenými informacemi britské Miscarriage Association.