Річний звіт керівника

Аналіз виконання стратегії Першотравенського ліцею за 2022-2023 н.р.

Аналіз виконання стратегії розвитку ліцею за 2022-2023 н.р.

 

З метою забезпечення стабільного функціонування та розвитку ліцею у перспективі,  визначення певних напрямків, порядку дій для підготовки ефективного функціонування конкурентоспроможного закладу педагогічним колективом розроблена стратегія розвитку, яка схвалена рішенням педагогічної ради №4 від 25.10.2021, затверджена рішенням 24 сесії 8 скликання Баранівської міської ради від 07.12.2021 №1303, упроваджена наказом директора Першотравенського ліцею від 08.12.2021р.

Виконання стратегії пов’язане з вагомими зовнішніми та внутрішніми чинниками (перерва звичного перебігу освітнього процесу, зумовленого тривалими карантинами,  введення воєнного стану, значне зниження соціального рівня життя сімей учнів, відсутність електронних засобів навчання у значної  частини учнів (багатодітні, малозабезпечені, тимчасово переміщені), зниження мотивації учнів до навчання, міграційні процеси... Однак, незважаючи на це в ліцеї проводилась цілеспрямована робота по забезпеченню стабільного функціонування в складних умовах.

Стратегія розроблена в 5 напрямках:

Вектор 1 «Сучасне освітнє середовище»               

Вектор 2 « Нова парадигма освіти: формування компетентностей здобувачів освіти»

Вектор 3 «Сучасний вчитель – рушійна сила нової української школи»        

Вектор 4 «Управлінська діяльність» 

Вектор 5 «Виховна робота» 

 

Вектор 1 «Сучасне освітнє середовище»               

Проєкт «Заклад освіти - комфортне і безпечне середовище для навчання та праці»

З метою покращення умов для навчання та праці учасників освітнього процесу

зроблено поточний ремонт внутрішніх санітарних вузлів.

Підвищено якість харчування шляхом урізноманітнення меню.

З метою покращення навчальної бази отримали хромбуки для вчителів.

Проведенно заняття з ОП, БЖД, пожежної безпеки, цивільного захисту з усіма учасниками освітнього процесу.

Упродовж року проводились інструктажі з питань охорони праці.

Проєкт «Заклад освіти – толерантне середовище»

   Запроваджено у початковій школі (3А клас) курс «Уроки доброчесності».

Учні середньої ланки взяли участь у національному антибулінговому уроці від громадянського об’єднання «Не цькуй!». Психологом створено  базу інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах. Розроблено  пам’ятку «Маркери  булінгу». Випуск листівок, колажів, бюлетенів антибулінгового спрямування.

Учителем Алексейчук А.В. (4Б клас) проведенна акція на тему: «Бандеролька дружби»

Проєкт «Заклад освіти - мотивуюче середовище»

З метою формування стійких навичок збереження чистоти довкілля, здорового харчування, здорового способу життя  вчителі впроваджували елементи сталого розвитку на уроках та в позакласній роботі. 

Учасники освітнього процесу залучались до прийняття рішень щодо змін в організації освітнього середовища.

 Проєкт «Бібліотека – сучасний інформаційний центр»

 З метою створення мотивуючого простору завідуючою бібліотеки проведено бесіди для учнів початкових класів «Як правильно вибрати книгу», «Що я люблю читати», поповнено постійно діючу виставку «Правова освіта», оформлено викладку для учнів ліцею «Це цікаво знати», «Антична історія і міфологія», «Цікава Україна», «Батьки і діти: чим ви схожі?», «День пам'яті жертв голодомору».

Вектор 2 «Нова парадигма освіти: формування компетентностей здобувачів освіти»

Проєкт «НУШ»

З метою реалізації оновленого змісту освіти відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», нових Державних стандартів та Концепції НУШ проведена методична  робота з 100% вчителями, які будуть викладати в 5 класах НУШ щодо зміни підходів у методиці викладання, організації класу, форм та методів роботи.

100% вчителів, які викладають в класах «НУШ» взяли  участь у тренінгах, семінарах з питань оновлення змісту освіти в НУШ, упровадження Держстандартів початкової, базової середньої освіти, інтеграції освітніх галузей, компетентнісного навчання, 98% вчителів розуміють тему інтеграції знань та методів.

 

92% вчителів, які працюють на засадах педагогічного партнерства.

100% батьків та учнів ознайомлених з критеріями оцінювання.

Проведено спільний захід ліцею і закладу дощкільної  освіти в реалізації наступності між ланками освіти.

 

Проєкт «Обдарована дитина»

З метою створення умов для всебічного розвитку та розкриття талантів, здібностей учнів проведено методичну підготовку педагогічних кадрів з питань удосконалення інстументарію навчання і виховання обдарованих дітей (форм, методів, засобів пошуку), проведено І етап Всеукраїнських, учнівських олімпіад та участь у ІІ етапі (детальний аналіз у звіті роботи методичних об'єднань).  30% учнів брали участь в онлайн-олімпіадах та конкурсах з базових дисциплін. Упродовж навчального року проводились виховні заходи мотиваційного і розвивально змісту (детальніше описано в Аналізі роботи за 2022-2023 н.р). На методичних об'єднаннях вчителів проаналізовано участь дітей в конкурсах.

Запроваджено систему соціальної та психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Учні нагороджувались похвальними листами, грамотами, подяками. У період введення воєнного стану вчителями та психологом надавалась за потреби психологічна допомога.

Питання роботи з обдарованими дітьми розглядалось на методичних обєднаннях, педагогічній раді для визначення подальших напрямів розвитку.

Проєкт «Допрофільне та профільне навчання»

Забезпечено рівний доступ до здобуття якісної загальноосвітньої профільної та до профільної підготовки учнівської молоді.

З метою удосконалення організаційно-педагогічних та інформаційних умов реалізації профільного навчання вивчено нормативно-правову базу з організації допрофільної підготовки та профільного навчання.

З метою формування первинної профільної орієнтації, удосконалення навичок самостійної інтелектуальної діяльності, початок встановлення світоглядної позиції особистості забезпечено психолого-педагогічний супровід допрофільної підготовки та профільного навчання. Вивчено думки педагогів, учнів, батьків з питань організації профільного навчання.

Проєкт «Освіта для особливих дітей»

З метою забезпечення рівного доступу до навчання в ліцеї та отримання якісних освітніх послуг кожною дитиною проведено ряд заходів та організовано інклюзивну форму навчання у 5 класах. Зокрема, забезпечено командний підхід у навчанні та вихованні дітей, що передбачає залучення педагогів, батьків, спеціалістів; залучено батьків до освітнього процесу дитини, як рівноправних партнерів та перших учителів своїх дітей; створено команду психолого-педагогічного супроводу з проблеми адаптації дитини з ООП в освітній процес; проведено консультації з батьками, педагогами про особливості навчання та розвитку дитини.

Педагоги ліцею впроваджували освітні технології для дитини з ООП: ігрова терапія, піскова терапія, арт-терапія.

Проєкт «Умотивований учень-запорука успіху»

В ліцеї діє чітка, зрозуміла для дітей і батьків система оцінювання, самооцінювання та взаємооцінювання, яка сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання та мотивації учнів до навчання. 82% учнів, які отримують в закладі інформацію про критерії, правила, процедури оцінювання вважають його справедливим та об’єктивним.

80% вчителів застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

 84% здобувачів освіти, які отримують інформацію про критерії,правила і процедури оцінювання.

 90% вчителів забезпечують мотивуючу роль оцінювання, при якому позитивно оцінюються досягнення учнів, незалежно від того незначні вони чи скромні.

95% вчителів спрямовувують освітній процес на формування відповідального ставлення до результатів навчання.

80% вчителів впроваджуваджують компетентністний підхід оцінювання навчальних досягнень учнів, при якому оцінюється не лише результат  роботи, а й процес навчання, індивідуальний поступ учня.

В ліцеї двічі на рік після І та ІІ семестру проводиться моніторинг оцінювання навчальних досягнень учнів.

Вектор 3 «Сучасний вчитель – рушійна сила нової української школи»        

Проєкт «Компетентний вчитель-успішний учень»

З метою розвитку професійної компетентності вчителів проведено засідання педагогічної ради «Проблеми впровадження компетентністного підходу» (жовтень 2021).

30% вчителів застосовують нетраційні форми проведення навчальних занять: перевернуте, змішане навчання, технологію веб-квесту, науково-дослідницьку роботу.

З метою підвищення якості дистанційного навчання проведенно практичні тренінги, майстер-класи з з підвищення цифрової компетентності (створення/використання електронних презентацій, веб сайтів, блогів, методичних розробок), постійно діючий семінар з питань впровадження ІКТ в освітній процес; - індивідуальні консультації; навчання з використанням дистанційних технологій, онлайн курси.

Вчителі на уроках поєднують виховний процес  з формуванням  ключових компетентностей.

У 70 % вчителів у закладі простежується наскрізне включення в освітній процес тем про здорове харчування, користь фізичної активності, спорту, правил екологічної поведінки задля сталого розвитку учнів.

100 % вчителів  працюють на засадах педагогічного партнерства.

Вчителі оприлюднюють на вебсайті закладу, освітніх платформах розробки навчальних занять для обміну педагогічним досвідом.

Проєкт «Підвищуємо фахову майстерність»

Вчителі активно підвищували компетентність у онлайн-курсах:

- вчителі початкових класів з дітьми з ООП (Едера, 30 год);

- цифрові інструменти формувального оцінювання;

- оцінювання без знецінювання.

95% вчителів впроваджують сучасні форми і методи роботи.

5 вчителів взяли участь у захисті кейсів самоосвітньої роботи;

4 вчителі відзначені за результатами ДПА, атестації.

Педагоги нагороджувались з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат.

4. Вектор «Управлінська діяльність»

Проєкт «Учнівське самоврядування»

В ліцеї створені та діють органи учнівського самоврядування, розроблено план роботи учнівського самоврядування.

Психологом проведено анкетування учнів з метою виявлення лідерів: 27% учнів мають лідерські здібності.

15% учнів залучались до розробки правил та планування роботи закладу.

 

Проєкт»Ми – дружна команда»

Психологом проведено тренінг командної взаємодії «Ми формуємо команду» з адміністрацією ліцею та педпрацівниками.

15% працівників залучались до складання річного плану та аналізу діяльності.

 Учасники освітнього процесу брали активну участь в житті селища (свята, толоки, волонтерська діяльність.) (90% працівників брали участь).

Переглянуто, удосконалено та впроваджено положення про забезпечення внутрішньої системи якості освіти.

Проведено моніторинг якості освітньої діяльності напрямком «Оцінювання навчальних досягнень учнів», щорічне звітування директора перед колективом і громадськістю.

Відповідно до встановлених нормативів введено до штатного розпису посади асистента вчителя.

Проєкт «Ми маємо права та обов'язки та дотримуємось їх»

Забезпечувалось виконання заходів та контролю за дотриманням академічної доброчесності.

 

5. Вектор «Виховна робота»

У ліцеї традиційно проводився ряд заходів різних напрямків:

·         День Знань. Свято Першого дзвоника.

·         Місячник «Увага! Діти на дорозі!»

·         Олімпійський тиждень, присвячений Дню фізичної культури  і спорту.

·         Ярмарка виробів своїми руками.

·         Виставка робіт з природнього матеріалу «Дари осені».

·         День працівників освіти.

·         Участь у заходах до дня селища.

·         День Гідності та Свободи.

·         Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні, проведення акції «Запали свічку»

·         День Святого Миколая.

·         Місячник знань учнями безпеки життєдіяльності.

·         День Собо́рності України.

·         День Героїв Небесної Сотні.

·         День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

·         Заходи приурочені пам’яті загиблих воїнів АТО та нашого односельчанина О. Іщука.

·         Екологічне виховання: прибирання пришкільної території, участь у насадженні зелених саджанців.

·          День пам’яті та примирення та День перемоги.

·         Міжнародний день захисту дітей.

·         Свято Останнього дзвоника (онлайн)

·         Урочисте вручення свідоцтва про повну загальну освіту, випускний вечір.

·         Щоденне проведення хвилин мовчання в пам'ять про загиблих воїнів.

Акцент в роботі після введення воєнного стану ставився на посилення військово-патріотичного виховання, участі в благодійних акціях, плетінні сіток, виготовлення харчових наборів захисникам України, підготовка ліцею під пункт тимчасово переміщених осіб, підготовка підвалу під укриття, учні початкових класів залучались до благодійних акцій: малювали малюнки, виготовляли листівки, в підтримку воїнів, створювали відеоролики «Ми за мир!»

 

Аналіз діяльності ліцею за 2022-2023 н.р.

Аналіз результатів самооцінювання освітніх процесів ліцею та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Аналіз результативності роботи керівника ліцею за 2022-2023 н.р.

Шановні працівники, батьківська громадо та учнівське врядування закладу! Запрошую Вас переглянути звіт директора за 2022-2023 н.р.

Відповідно п.4 ст.38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», наказу МОН України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28.01.2005 р. №55 керівник закладу освіти зобов’язаний звітувати щороку про свою роботу та виконання стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти. Таке звітування має на меті подальше утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Мета професійної діяльності директора  ліцею полягає в здійсненні безпосереднього управління закладом i відповідальності за освітню, фінансово-господарську та інші види діяльності зaкладу. В звіті я намагатимуся охопити основні напрямки своєї діяльності, внесок у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу в ліцеї. 

2022-2023 н.р. – складний рік в організації освітнього процесу в умовах воєнного стану у зв’язку з військовою агресією російської федерації на території нашої держави. Однак, завдяки узгодженим діям усіх учасників освітнього процесу вдалося завершити його з певними досягненнями та успіхом.

Управлінська діяльність здійснювалась згідно з вимогами законодавства та нормативно-правових актів у сфері освіти.

Варто зазначити, що в ліцеї створені умови для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, черговість відсутня. При комплектуванні класів враховуються бажання батьків.

В умовах динамічних змін зовнішнього середовища в ліцеї вибудована система планів, які забезпечують не тільки його стабільне функціонування, а й розвиток у перспективі. Зокрема, відповідно до статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» розроблена стратегія розвитку ліцею на 2022-2027 роки, схвалена рішенням педагогічної ради (протокол від 25.10.2021 №4), затверджена рішенням 24 сесії  8 скликання Баранівської міської ради від 07.12.2021 №1303, упроваджена в дію наказом директора від 08.12.2021 №83.  Проведено аналіз її виконання, з яким можна ознайомитись на сайті ліцею.

 Забезпечено обов’язковість загальної середньої освіти. Діти шкільного віку 100% охоплені навчанням. 9 клас закінчили 61учень, з яких 42 будуть продовжувати навчання у 10 класах, 19 учнів будуть продовжувати здобувати освіту у профліцеях. Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 32 учні.

Створені умови для варіативності навчання та вживаються заходи, щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес: особистісно-орієнтований, компетентнісно-діяльнісний підхід. Варіативність застосування різних форм організації роботи на уроках відповідає здібностям і можливостям учнів, дає змогу регулювати їхній темп навчання відповідно до потенційних можливостей, що забезпечує диференційований підхід до навчання. Серед форм диференціації, які створюють передумови для активізації самостійної діяльності школярів і сприяють реалізації творчого потенціалу особистості, чільне місце посідають факультативи. У минулому році в ліцеї до навчального плану були  введені факультативи з вивчення математики, української мови, історії у середній та старшій ланці, та польської мови у початкових класах.

Створені умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної програми розвитку учнів, формування у разі потреби індивідуального навчального плану. Забезпечено  розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальних програм розвитку 5 учнів(учениць) з ООП: було організовано інклюзивну форму навчання у 5 класах. Відповідно до заяв батьків організовано індивідуальну форму навчання (педагогічний патронат 2 учням).

 Слід відмітити те, що в ліцеї організовано різні форми позаурочної навчально-виховної роботи: розгалуджена мережа гуртків:

- фізкультурно – спортивного спрямування: Волейбол, Баскетбол, Загальна фізична підготовка,

-  художньо – естетичного спрямування: театральний гурток «Кліо», Хор, Балаган, Вокальний гурт «Росинка», Інстументальний ансамбль «Ритм», Хореографія;

 - військово – патріотичного спрямування: Юний рятівник, Стрілецький;

- соціально-реабілітаційного спрямування: психологічний гурток «Пізнай себе»;

- дослідницько-експериментального спрямування: Журналістика.

Крім гурткової роботи учні Першотравенського ліцею мають змогу розвивати спортивні здібності на заняттях у спортивних секціях, які були організовані у позашкільних закладах на базі нашого ліцею (філіал):

філіал Баранівської ДЮСШ секція  «Легка атлетика» задіяно 20 учнів;

ДЮСШ секція  «Важка атлетика» задіяно 20 учнів;

ДЮСШ секція  «Волейбол» задіяно 28 учнів;

ДЮСШ секція  «Футбол» задіяно 18 учнів;

гурток «Настільний теніс» задіяно 15 учнів;

гурток «Баскетбол» задіяно 24 учні;

Баранівська школа мистецтв: заняття з художнього мистецтва задіяно 48 учнів;

заняття «Вокал» задіяно 9 учнів.

Фінансування здійснювалось через централізовану бухгалтерію гуманітарного відділу Баранівської міської ради. Ефективно залучались і використовувались  матеріальні і фінансові ресурси відповідно до стратегічних цілей і завдань закладу, по можливості залучались позабюджетні кошти. Зокрема, завдяки співпраці з ДП «Шпат»  директор Раковець С.І. надавав допомогу у придбанні господарчих матеріалів (відра, фарба, лампочки, завезено до 100 тон землі та піску для підсипки території та облаштування клумб), обладнано сховище, надавалась техніка для благоустрою території. Приватними підприємцями В.В. Макухівським та В. Ізюмніковим надана спонсорська допомога у вигляді дитячих подарунків дітям пільгових категорій до Різдвяно-новорічних свят, Дня фізичної культури і спорту.

 Проведена певна робота щодо зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази ліцею, зокрема, придбано 4 стаціонарні комп’ютери за позабюджетні кошти (допомога депутатів) та 4 ноутбуки за бюджетні кошти.

Завдяки тісній співпраці з колишніми випускниками, залученням додаткових джерел фінансування вдалося встановити 3 великі склопакети на заміну старих вікон у хореографічній кімнаті (на суму 26 тис).

Вжиті певні заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільної їх розстановки, якими ліцей забезпечений на 95%; атестації педагогічних працівників (вивчено системи роботи та проатестовано 9 педпрацівників).

 Важливим аспектом роботи закладу є поліпшення соціального захисту дітей пільгових категорій, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації тимчасово переміщених дітей, дітей, батьки яких виїхали за кордон, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток. Із цією метою в ліцеї складено соціальний паспорт. Діти пільгових категорій харчувались безкоштовно, по можливості забезпечувались канцелярським приладдям. Трималось на контролі відвідування учнями навчальних занять. У ліцеї розроблено заходи із соціального захисту дітей. У рамках розроблених заходів психологом ліцею проводились тренінги, спрямовані на соціалізацію особистостей учнів, які потребують соціальної підтримки, зняття психологічної напруги. З метою збереження та зміцнення здоров’я учнів вчителями на заняттях проводяться динамічні паузи та фізкультхвилинки, зорова гімнастика.

Питання організації харчування знаходиться на постійному контролі адміністрації. Відсоток учнів, охоплених безкоштовними гарячими обідами — 56% ще 27,6% учнів періодично харчуються.

 Шкільний харчоблок забезпечений посудом (не в достатній кількості), миючими та деззасобами. Ведеться журнал контролю та бракеражу сировини, готової продукції. Зберігання добових норм та продуктів забезпечується.

Відповідно до законодавства здійснювалось медичне обслуговування учнів і педагогічних працівників медичною сетрою ліцею, вчасно проводились медичні огляди учнів та працівників, для дітей з проблемами здоров’я створена диспансерна група, здійснювались огляди на педикульоз, проводилась профілактична робота (лекції, випуск санбюлетенів).

Проводилась відповідна робота з дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Наказами директора були призначені відповідальні за  охорону праці та безпеку життєдіяльності; експлуатацію електрогосподарства, пожежну безпеку; експлуатацію будівель і споруд; роботу обладнання та устаткування; охорону  праці  в  кабінетах, лабораторіях, майстернях; організацію позакласних і спортивно-масових заходів. Вчасно проводились інструктажі з питань охорони праці з учнями та працівниками, відпрацьовувались дії на сигнал повітряної тривоги, розроблена інструкція з цивільного захисту учасників освітнього процесу, проведено Тижні безпеки життєдіяльності...

Вживалися заходи щодо морального та матеріального стимулювання учнів і педагогічних працівників. Зокрема, 19 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»; 7 учнів отримали свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою; 2 учні нагороджені золотою та 4 учні срібною медаллю  за результатами семестрового, річного оцінювання відповідно до ст40 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2015  № 306.

Учні, які брали участь у олімпіадах та конурсах упродовж року відзначені подяками, подарунками у селищному Будинку культури у травні 2023 р. Учениця 9В кл. була  стипендіатом начальника обласної військової адміністрації за спортивні досягнення.

До дня працівників освіти, в день ювілейних дат, за підсумками атестації, за сумлінну працю нагороджено грамотами та грошовою винагородою 11 працівників. Всі педагогічні працівники отримали частину грошової винагороди в кінці календарного року.

Проведено оздоровлення 65 учнів влітку 2023.

Проводилась копітка робота щодо дотримання правопорядку неповнолітніми та  попередження правопорушень з їх боку. Дане питання розглядалось на батьківських зборах, виховних годинах. Також була проведена профілактична зустріч з представником ювенальної поліції щодо порушень правопорядку неповнолітніми учнями.

Упродовж року мали місце 2 випадки дитячого травматизму на перерві на території ліцею через необережність учнів.

У рамках співпраці з різними громадськими організаціями проводились змагання з різних видів спорту та заходи з національно-патріотичного виховання. Це такі організації:

-   Житомирський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;

-   ФСТ «Спартак»;

-   Житомирська обласна федерація з баскетболу;

-   Житомирська обласна федерація з важкої атлетики;

-   Житомирська СДЮСШОР 8-11 класи;

-   Добровільне товариство Баранівське ТСО України;

-   Національний олімпійський комітет Житомирської області;

-   Житомирська обласна спілка воїнів-афганців;

 Аналіз звернень громадян з питань діяльності ліцею свідчить, що офіційних звернень від батьків не було. У переважній більшості звернення були в усній формі. По можливості,  зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування враховувались в діяльності ліцею. В управлінській, кадровій, освітній діяльності забезпечувалась автономія роботи.

Проводилась відповідна  організаційна робота щодо документування управлінської інформації, видавались організаційні, кадрові адміністративно господарські накази, вчасно подавались відповідні звіти. Упродовж навчального року приймались і ухвалювались управлінські рішення, враховуючи існуючі альтернативи і ризики. Було проведено 12 педагогічних рад, рішення яких введені в дію наказами директора.

В ліцеї створені умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю закладу, зокрема шляхом зустрічей з батьківською громадськістю, онлайн спілкування визначались  і враховувались запити та очікування всіх учасників освітнього процесу,  вносились пропозиції засновнику щодо покращення умов діяльності закладу. За участі представників усіх учасників освітнього процесу було прведено комплексний моніторинг з усіх напрямків діяльності ліцею. (Звіт опублікований на сайті ліцею).

Забезпечувалась відкритість і прозорість діяльності ліцею шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації".

Упродовж навчального року здійснювався контроль за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом Дане питання розглядалось на засіданні педагогічної ради та методичних нарадах.

В даному звіті висвітлені лише основні кроки діяльності закладу, але насправді це кропітка щоденна безперервна праця, не тільки адміністрації, а й усього педагогічного, батьківського, учнівського колективів. Тому, користуючись нагодою, висловлюю слова щирої вдячності і надії на співпрацю в майбутньому.

 

З повагою директор Ігор Данилюк.

 

Шляхи удосконалення якості освітньої діяльності та якості освіти на 2023-2024 н.р.