Om je eigen classroom te testen als cursist en om niet alle opdrachten automatisch aan alle cursisten uit te delen, heb je nood aan één account, dat niet gekoppeld is aan een fysiek persoon.
Standaard, wanneer je alle leerlingen selecteert, zal het item automatisch aan alle leerlingen, ook deze die nadien aan de klas worden toegevoegd, worden toegekend.
Dit probleem is nefast voor ons principe van gebruik van een classroom: " de eeuwig durende klas", waarbij de cursisten niet begrensd zijn tot een vaste periode en groep.
Het dummy account dient aangevraagd te worden via een helpdesk call, dus met je VDAB account.(helpdesk calls werken niet via VDABCAMPUS).
Dit kan in principe enkel met een SIP PC, VPN of/en binnen de VDAB.
Open https://ict.vdab.be/self-service en ga naar Maak een helpdesk melding .
2. Vul in het zoekvenster de zoekterm in:
2174 Test vdabcampus account voor classroom
(2104: Creatie/verlenging dummy -> is niet de correcte code)
Je gebruikt deze template voor de aanmaakt (nieuw) als voor de verlenging van een bestaand dummy account.
3. Geef je telefoon en bereikbaarheid op in de template 2174
Hier kan je niet kiezen welk email adres je wenst.
Het adres wat je wordt toegekend is in de vorm: c.voornaam.naam@vdabcampus.be.
4. Verder vullen we de aanvraag aan met de volgende gegevens:
Keuze:
test account aanvragen huidig
Datum:
Kies voor een datum, ver in de toekomst.
Het is uiterst belangrijk dat in de "eeuwig durende classrooms", die wij gebruiken, dit dummy account nooit gewist wordt!
Verleng het dan ook steeds als ernaar gevraagd wordt (zie verder)
Notitie:
Vermeld dit extra zodat IT weet dat dit geen gewoon "partner account" en van tijdelijke aard is.
Als instructeur heb ik dit dummy account nodig voor de werking van mijn classroom(s).
Bedankt op voorhand voor de samenwerking
Hiermee zal het account worden aangemaakt en geldig blijven voor 3 maanden, waarna je verwittigd wordt en de keuze hebt om het te verlengen.
Na het verkrijgen van de mail met login gegevens ga je NIET zoals in de mail staat te werk maar gebruik je de procedure om een PERSOON/Profiel toe te voegen aan je chrome browser, waardoor het makkelijk wordt om te schakelen tussen "cursist" en "instructeur" .
zie 01 Meerdere accounts in Chrome
Het gebruik van je dummy account als cursist in je classrooms, laat je toe om onderdelen "selectief open te zetten" voor bepaalde cursisten, zie verder:
4 Gebruik dummy account
Indien je als instructeur de melding krijgt dat je dummy account wordt gewist maak je een helpdesk call aan:
2174 Test vdabcampus account voor classroom
Hierin kies je nu voor de optie "test account verlengen", zodat je huidig test account met bijbehorend paswoord bewaard blijft en je weerom voor 3 maanden ervan gebruik kan maken.
Als bevestiging van de verlenging krijg je een mail, waarna je weer voor 3 maanden verder kan.
De Workflow nummer zal verschillend zijn voor iedere aanvraag.
Je kan je aanvraag verder opvolgen via de volgende link: https://ict.vdab.be/self-service/requests voor meer duiding rond de actie die er genomen is.
Indien je een item aanmaakt in een klas, zal G4E standaard alle leerlingen toevoegen aan dit item.
Om dit te verhinderen maak je het item aan en voeg er slechts één leerling aan toe, nl de dummy leerling.
Zo staat het item "toe" voor alle andere leerlingen en wordt de Alle leeringen optie niet automatisch geactiveerd.
Wil je een leerling toevoegen, dan open je het item/ bewerken en vink je de nieuwe leerling aan en vink je de dummy user uit.
Zo heb je nadien een lijst van deelnemers waarbij er één leerling NIET mag deelnemen (de dummy leerling).
Dit is nodig omdat G4E bij het selecteren van alle leerlingen in de lijst, automatisch de optie "Alle leerlingen" activeerd, waardoor nadien nieuwe leerlingen die toegevoegd worden aan de klas automatische deze items te zien krijgen.
(Alle leerlingen moet uit staan)
Waarbij het gebruik van een "student" dummy account je toe laat om zowel de classroom als student te zien en de selectie te beperken van alle leerstof, is vooral dit laatste een hekel punt in de werking.
Dit kan slechts opgelost worden wanneer Google de visie over classroom wijzigt.
De wijziging houd in dat het individueel selecteren van alle leerlingen voor een item, niet mag resulteren in de selectie van de optie "alle leerlingen".
Door deze automatische werking, wordt aan alle "nieuwe deelnemers" aan de classroom, automatisch toegang verleend aan dit item, iets wat niet onze bedoeling is.
Wij verkiezen de optie om zelf te kiezen of het item direct ter beschikking moet zijn voor alle leerlingen of slechts nadat wij de leerling manueel toegang verlenen.
De keuze voor “Alle leerlingen”, niet meer automatisch laten gebeuren, maar enkel manueel.
Het gewenst gedrag is het volgende:
3. Kies onderaan links in je classroom: Probleem melden of functie aanvragen
4. Kopieer volgende tekst in het venster: Beschrijf je probleem of suggestie
Probleem:
De automatische keuze van de optie “alle leerlingen”, na een manuele selectie van alle studenten, zorgt ervoor dat iedere nieuwe leerling die wordt toegevoegd aan de klas, ook automatisch deze leerstof te zien krijgt.
Vermits VDAB werkt ikv maatwerk opleidingen met klassen, zonder vaste startmomenten, is het toevoegen van individuele leerlingen aan een bestaande klas een fundamenteel onderdeel van onze werking als competentie versterker.
Deze optie wordt ontnomen door voorgaande automatische actie.
Oplossing
De keuze voor “Alle leerlingen”, niet meer automatisch laten gebeuren, maar enkel manueel.
5. Kies voor de optie Screenshot maken
6. Kies voor Venster en selecteer het venster waarin de screenshot die je in stap 1 hebt gedownload zichtbaar is.
7. Kies voor Sturen
Door deze procedure toe te passen, maken we ons niet schuldig aan het versturen van gevoelige data (namen van cursisten en collega's ) en melden we allemaal hetzelfde.
VDAB is een grote afnemer van G4E, waardoor dit hoger op de prioriteitenlijst komt te staan binnen Google, maar als ik de enige ben die het meld, zal er niets veranderen.