Психологічна служба

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Однією з форм домашнього насильства є фізичне. Це порушення закону, яке проявляється у різних видах: від побоїв до обмеження свободи та примусового вживання шкідливих речовин. 

Фізичне насильство не знає ані статевих, ані вікових чи соціальних меж. Від нього страждають як жінки, так і чоловіки, дорослі та діти. Навіть «незначний» його прояв є неприйнятним!

Сексуальне насильство є важливою проблемою сучасного світу. Воно має різні форми: від небажаних дотиків чи домагань до навіть зґвалтування. На жаль, сексуальне насильство може трапитись з будь-ким, незалежно від віку, соціального статусу чи обережності. Тому варто знати як звернутися по допомогу до органів правопорядку. 

Сексуальне насильство має серйозні наслідки для фізичного і психічного здоров'я. Воно не тільки викликає фізичні травми, а й збільшує ризик проблем з сексуальним і репродуктивним здоров'ям, що мають як негайні, так і віддалені наслідки!

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть! Телефонуйте за номером 102. Підтримка завжди поруч!

Увага!!! 

Щосереди з 15:00 до 17:00 у закладі надаються консультації "Групи підтримки" для учасників освітнього процесу.

Графік роботи психологічної служби

Практичний психолог 

Понеділок         8:00 - 12:00

Вівторок             8:00 - 12:00

Четвер                 8:00 - 12:00

П'ятниця            8:00 - 12:00

Соціальний педагог

Понеділок           13:00 - 17:00

Вівторок               13:00 - 17:00

Середа                   13:00 - 17:00

Четвер                   13:00 - 17:00

П'ятниця              13:00 - 17:00


7 ДНІВ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Щоб мати ресурси на підтримку себе та своїх рідних, мати сили на подолання різноманітних кризових подій, з якими ми стикаємось у житті, бути ефективними в роботі, кожній людині необхідно піклуватися про власне психічне здоров’я.

Корисно започаткувати традицію виділяти більше часу на підтримку себе.

Спробуйте протягом 7 днів робити наступне:

День 1: Запишіть три речі, за які ви вдячні собі.

День 2: Приготуйте свій улюблений сніданок.

День 3: Максимально обмежте час у соціальних мережах.

День 4: Виділіть 30-40 хв на заняття, яке вам приносить задоволення.

День 5: Створіть плейлист улюблених пісень.

День 6: Вийдіть на вулицю та насолодіться годиною прогулянки.

День 7: Запишіть три речі, які допомогли вам ефективніше справлятись зі стресом цього тижня.

Потурбуйтеся вже зараз про власне благополуччя! Бережіть себе! Нам ще відбудовувати Україну!

РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Контакти гарячих  ліній щодо психологічної підтримки

Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.

Цілодобова безоплатна правова допомога /FreeLegalAid. - 0 800 213 103.

Консультування з правових питань.

Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): (096) 039 22 58; (099) 198 57 95; (063) 558 12 82.

Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.

Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66, (063)-721-04-63, (066)-219-09-73.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» працює цілодобово, за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних). Дзвінки безкоштовні, анонімні, конфіденційні.

Електронні канали консультування:

Електронна пошта – hotline@la-strada.org.ua

Telegram – NHL116123

Messenger – lastradaukraine

Skype – lastrada-ukraine


 


 Слава Україні! 

Ми всі зараз переживаємо важкі часи. Шлях до ПЕРЕМОГИ ніколи не буває легким, але своєю активною громадянською позицією, стійкістю духу, милосердям, взаємопідтримкою, єдністю ми невпинно її наближаємо, стаючи сильнішими!

Коли наші ГЕРОЇ захищають нас на передовій, ми  дбаємо про тил. Крім активної волонтерської діяльності, наше завдання - зберегти своє ментальне здоров'я і допомогти близьким.

 

Інформацію про те, як стабілізувати свій внутрішній стан, як допомогти дитині пережити війну, як підтримати близьких, можна знайти на telegram-каналі  "Психологічна підтримка. Освіта/Рівне"

 

https://t.me/psychology_osvita

 

та у Viber-каналі

https://invite.viber.com/?g2=AQBZwRen%2BzOJx07nXMvtqjlOWudt%2BzdMI5LyCt9CQFLskkDcpJ5J0F0XthG2ks%2Bl

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ ПСИХОЛОГА можна отримати за номером телефону

0682315243

 

З вірою у ПЕРЕМОГУ! 

 


Навчання вдома: практичні поради для вчителів

Дистанційне навчання – це, насамперед, не технічні засоби, а чи здатен учитель налагодити зв’язок з учнями, підтримати їх і вдало спланувати роботу.


ЗАГАЛЬНІ ТЕЗИ

Перше. Я вклоняюсь учителям, які готові до змін і які зараз працюють у новому форматі або готуються до цього: ви дуже швидко адаптуєтесь до зовнішніх умов, це величезне навантаження. Я б дуже хотіла, щоб сьогодні не тільки лікарі, а й вчителі відчули нашу повагу і вдячність за те, що вони роблять. Це стосується також і директорів шкіл, і вихователів дитячих садочків, які залишаються на зв’язку зі своїми вихованцями. Це зараз важливо для нас усіх.

Детальніше тут!

СНЮС: БЕЗДИМНИЙ ТЮТЮН, ЯКИЙ НЕБЕЗПЕЧНІШИЙ СИГАРЕТ

На виконання листа Управління освіти Рівненського міськвиконкому від 17.02.2020 № вих.-181/01-21/20 та Міністерства освіти і науки України від 05.02.2020 № 6/144-20 «Щодо запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії та вживання алкогольних напоїв серед здобувачів освіти» повідомляємо, що у ЗОШ I-III ступенів №1 імені Володимира Короленка активізовано просвітницьку роботу щодо формування здорового способу життя та створення безпечного освітнього середовища. А також доведено до відома педагогічного колективу та батьків інформацію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В. Іванкевич щодо розповсюдження  та використання серед дітей такого тютюнового виробу як «снюс».

СНЮС: БЕЗДИМНИЙ ТЮТЮН, ЯКИЙ НЕБЕЗПЕЧНІШИЙ СИГАРЕТ

Сьогодні існує безліч різних видів наркотиків, які негативно впливають на психіку і фізичний стан людини. На жаль, багато речовин, які зараз є у вільному доступі, є або наркотиками, або препаратами, що містять токсини. І одна з таких речовин іменується Снюс. Що це таке? Багато хто вважає, що це відмінний замінник сигарет, який не зашкодить навіть підліткам. Звичайно, така думка – абсолютно помилкова. І саме через те, що люди не усвідомлюють справжньої проблеми, снюс поступово стає причиною багатьох захворювань і залежності.

Детальніше тут!

ФАБІНГ – ХВОРОБА XXI СТОРІЧЧЯ

Психологічний термін «фабінг» означає зневажливе ставлення до інших на користь свого мобільного телефону (звичка постійно відволікатися на свій смартфон під час розмови зі співрозмовником, проявляючи до нього, певним чином, зневагу). Його авторами стали співробітники американського рекламного агентства McCann, яким потрібно було представити нове слово для опису поведінки, пов’язаної із занадто частою перевіркою смартфонів, планшетів та інших пристроїв. Упродовж останніх років схильність власників мобільних телефонів постійно перевіряти свої телефони значно зросла.

Детальніше тут!

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів.

1) Захист дітей в інтернеті https://vimeo.com/464178591;

2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613;

Детальніше тут!

«Хочу, щоб дитина мене чула» Що і як говорити?

Діти- особливі, і те, що для нас очевидно, зовсім не є очевидним для них. Тому не завжди можна очікувати від дитини розуміння моральних, патріотичних, сімейних цінностей. Ставтеся до дитини як до людини, яка цього вчиться, але уникайте великовагових моралей і нотацій. Дитина не буде їх розуміти і перетравлювати. Просто шанобливо спілкуйтеся, і передавайте досвід. Дитина буде вдячною. Наприклад: «ось коли я був маленьким, зі мною сталася така історія ..», «в дитинстві я дуже боявся ..», «я дуже не любила, коли моя мама ...»

Детальніше тут!