Новини


Сьогодні в Україні традиційно святкується День вишиванки!

Дата свята спеціально призначена на будній день, щоб наголосити, що вишиванка може бути звичайним повсякденним предметом, а не лише святковим одягом.

Найкращий спосіб відзначити День вишиванки - вдягнути національний костюм на роботу чи навчання. Мета цього свята - популяризувати носіння вишиванки як повсякденного вбрання. Тому в цю дату заведено вдягати вишиванку і носити цілий день.

Бережіть себе та любіть Україну!

Наша держава нині переживає чи не найважчий період свого існування. "Сусідній братній" народ, чи, ліпше сказати, невідомого походження біомаса, напала на щирий, веселий, доброзичливий та роботящий український народ, аби знищити його....  Що ж, подивимось, як їм це не вдасться. А тим часом, щоб наші діти знали, як себе поводити у надзвичайних ситуаціях, які можуть із ними статися у цей воєнний час, до гімназії приїжджали представники управління ДСНС у Рівненській області. Заняття були б цікавішими, якби та ж сама біомаса не змусила дітей критися у бомбосховищі. Але нас так легко не здолати: усе ж тією важливою інформацією про вибухові пристрої, якими розкидається по Україні ерефія, поділилися інспектори та розповіли про всю небезпеку при зустрічі з ними. Також розповіли, що потрібно робити, якщо, не дай Боже, такий чи схожий  вибуховий пристрій комусь трапиться на шляху.          

Щиро дякуємо інспекторам управління з надзвичайних ситуацій та сподіваємося, що нашим дітям ніколи не знадобляться відомості про небезпечні вибухові пристрої.

Сьогодні наші наймолодші учні мали можливість розважитися, бо до гімназії приїжджав 7D театр. Насправді не знаю, що бачили діти через ті дивні окуляри, але ж такі були дзвінкі емоції, що дух перехоплювало, а усмішка невимушено з’являлася на обличчі. 

День Європи

9 травня 2024 року Україна вдруге відзначає День Європи одночасно з країнами Європейського Союзу.

 Учні 9-Б класу здійснили віртуальну подорож європейськими країнами. У ході заходу діти прослухали історичну довідку виникнення Євросоюзу, переглянули презентацію “10 фактів про Європу”, також провели гру-мандрівку ”Відкриваємо Європу разом”.

  Дев'ятикласники поринули в пізнання Європи, взявши участь у вікторині «Європа. Така близька і далека».

 Наші діти – діти сучасної Європи, які мають велике бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України!

 Україна – серце Європи, країна, якою ми всі пишаємося!

День Європи!  Ми європейці не лише за територією, а і за цінностями! У 2- а класі пройшов брейн- ринг  « Країни Європи».  Визначили переможців, багато дізналися про країни і цікаво  провели час. Україна- це Європа! 

Відзначаючи Міжнародний день Європи, для учнів 6-А класу було організовано пізнавальний квест" Ключі від Європи". Мандруючи станціями, діти збагатили свої знання та одержали заряд позитивних емоцій. 

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. 

 У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

  Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії  росії.

  Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.

  З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак.

26 квітня щороку в Україні асоціюється з трагічними подіями 1986 року, коли страшна техногенна катастрофа перетворила плодючі і квітучі землі на безлюдну пустку, забрала тисячі життів, зламала тисячі людських доль…До то ж жахлива війна зараз наражає життя і військових, і рятувальників, і звичайних людей на щоденну небезпеку.

У Рівненській гімназії №5 імені Олександра Борисенка відбувся День цивільного захисту, проведення якого було спрямоване на збереження життя і здоров’я дітей, на вироблення навичок безпечної поведінки під час оголошення сигналів небезпеки, швидкої евакуації тощо.

    Для учнів 7-х класів проведено тренінг із надання домедичної допомоги. Естафета «Школа виживання» була організована для учнів 1-4 та 8-9 класів. Окрім запланованих виховних годин «Дії учнів в умовах війни та надзвичайних ситуацій», вихованці закладу працювали над виробленням навичок гасіння пожежі.

    Загалом день був насичений подіями, емоціями та враженнями. Школярі вразили вчителів запалом у бажанні перемогти в естафетах, активністю в участі у запропонованих змаганнях.

    Найважливіше, щоб проведені заходи сприяли збереженню життів й здоров’я дітей у такий складний для нас час. Спільно мріємо, щоб отримані навички усе-таки не знадобилися.

    Дякуємо ЗСУ за можливість жити і бути в безпеці!

 Зроби оберіг солдату. Акція

Наше сьогодення стало переломним етапом у житті кожного українця... війна, яка охопила всю країну і торкнулась кожного, назавжди залишиться у пам'яті...

 Сьогодні дуже важливо підтримувати наших захисників, які боронять наші кордони, завдяки яким, ми живемо на своїй землі!

 Тому у  шкільній бібліотеці пройшла акція "Зроби оберіг солдату", до якої долучились користувачі бібліотеки.

 Вони плели патріотичні стрічки-обереги, що є дуже символічно. Таким чином діти підримують та дякують нашим захисникам. Ці стрічки будуть передані волонтерам, які згодом доставлять їх до воїнів.

 Ми не маємо права про них забувати, бо зараз твориться нова історія і кожен з нас є частинкою цієї історії.

Сьогодні учні  9- А та 9 -Б класів гімназії № 5 познайомилися із професіями, які можна здобути у закладі професійної (професійно-технічної) освіти  "Рівненський професійний коледж індустрії моди та краси", що розташований на проспекті Безручка, буд. 3-А. Випускники навчальних закладів (після закінчення 9- го класу) можуть отримати такі професії:

Також у закладі пропонують цього року нову професію: майстер з пошиття одягу.

Було дуже цікаво дізнатися, що у коледжі охочих навчать аж ста різним швам та технікам! Уявляєте?

Вступ без іспитів, є стипендія, приміщення комфортні...

 Вітаємо Ліну Василівну Костенко!

Сьогодні, 19 березня, святкує свій День народження українська поетеса, письменниця та громадська діячка Ліна Костенко. Найвідомішій українці сучасності виповнилося 94 роки. Нетерпимість до несправедливості, відчуття власної гідності та непохитний характер спонукали Ліну Костенко стати активною учасницею руху шістдесятників, які боролися за збереження української мови, культури, спонукали відроджувати національну свідомість тощо.

« Поезія- це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Ці рядки належать українській поетесі Ліні Костенко.

Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому».

 Команда УІК оголосила проведення всеукраїнської інформаційно- просвітницької акції « Національний тиждень читання. Тиждень поезії» з 16 до 24 березня 2024, що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня), який ухвалено 21 березня 1999 року 30 сесією ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року.

 Тиждень поезії в Україні  проходить уперше, і ми думаємо, що це хороша можливість актуалізувати значення поетів і поетичного слова в культурі народу, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Наша поезія -це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню.

 Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово- це все частина Української історії.

Тема тижня поезії 2024 — ДІМ.  Гаслом  став  рядок із вірша сучасної української поетки  Ірини Шувалової— « Ріки незмінно течуть додому».

 Поняття « дім» для кожного українця й українки набуло земного або навіть сакрального значення. Дім для нас тепер — про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться.

  Дім— це світло, котре гріє, навіть коли розділяють тисячі кілометрів.

 Дім— це відчуття себе частиною чогось більшого, частиною родини.

 Дім— це  Україна!

 Рядки з окопів :

 10 українських військових поетів і прозаїків.

   Уже відомі українські майстри слова, що нині воюють на передовій, та захисники, які почали писати на фронті. Я розповім коротенько про військових поетів і прозаїків, які  «фільмують» за допомогою слів українське сьогодення.

Після нашої перемоги майбутні покоління мають памʼятати , крізь що ми пройшли, та надихнутися відвагою й героїчною боротьбою.      Адже ми точно знаємо, що війни закінчуються, а

поезія — ні.

 Сьогодні до нас завітали: поет- бард Юрій Матвійчук, поетка, режисер Олександра Комісарова, свої вірші читав наш колега Максим Павловський.

10 українських військових поетів і прозаїків:

Поети:

Максим Кривцов наш земляк поет і фотограф. Загинув 7 січня 2024 року.

Ярина Чорногуз- парамедикиня, потім морська піхотинка й розвідниця, пише глибоку поезію.

Павло Вишебаба - український екоактивіст, військослужбовець та поет.

Саша Буль, він же Олександр Буліч - український музикант, автор пісень у жанрі кантрі і роману «Плющ».

Прозаїки:

Олександр Терен,

Артем Чапай,

Валерій Пузік,

Олександр Михед,

Віталій Запека,

Артем Чех.

210-а Шевченкова весна

Кожна нація має людину-символ, людину-знак, людину-фокус. Для нашої культури такою людиною, без сумніву, є він, Тарас Григорович Шевченко.

У переддень народження великого Кобзаря, у гімназії ми започаткували конкурс читців-декламаторів та вокалістів «Шевченкова весна». Наші конкурсанти виступали згідно з жеребкуванням. Позмагатися у своїх уміннях зголосилося 26 учнів середньої та 30 старшої школи. Виступи були дуже щирими та емоційними.

Крім читців-декламаторів присутні могли насолодитися чудовим вокальним виконанням пісень на слова Тараса Григоровича «Думи» в обробці Артема

Пивоварова та акапельні «Летить галка через балку» і «На високій дуже кручі».

Журі напрочуд віддано виконали свою справу та нагородили призовими місцями таких конкурсантів: ІІІ  місце: Мельничук Владислав (6Б), Трофимчук Наталія (6А), Гоц Ганна (7А) та Бубнова Вероніка (9А); ІІ місце: Рачинська Вікторія (5Б), Чернюк Валерія (6А), Бутинська Вікторія (5Б), Ткаченко Єлизавета (7Б), Лобач Єва (7А), Мельничук Назар (8Б); І місце: Антонюк Марія (5Б) та Самойло Лілія (9А).

Вокальні змагання журі поділило так: ІІІ місцем нагороджуються дует Ніколайчук Аріна та Бончик Ксенія, учениці 6 А класу, ІІ – вокальний ансамбль «Веселка», І –тріо учениць 6А класу: Козубовська Кароліна, Соколова Віталіна та Трофимчук Наталія.

Початкова школа теж долучилася до конкурсу. 1 місце виборов неперевершений Лівандовський Лука, 2 місце  - Прончук Анна, 3 місце - Поліщук Іван. Та ще 4 учасники, які достойно декламували поезії Шевченка. Це неймовірно талановиті і артистичні діти з 2-А, до речі, як і їх учителька Романчук Олена Едуардівна. Щира подяка класним керівникам Місюк Ларисі Михайлівні (3-А клас) та Панчук Оксані Миколаївні (4-А клас) за підготовку переможців конкурсу Коток Єву та Довжика Івана (ІІ місце), Діденко Маргариту (ІІІ місце), Опанасюк Даринку, (ІІІ місце). Та велика подяка Андрощук Валерії та Лебедю Владиславу за участь в цьому конкурсі. Усі учасники отримали заохочувальні призи.

Всіх обʼєднує слово великого Кобзаря. Шануймося!

Спасибі, Тарасе, спасибі, Кобзарю, що «на сторожі коло нас поставив Слово»

Сьогодні у 2- а класі відбувся перший етап конкурса декламаторів поезій Тараса Шевченка.11 учасників, чудові вірші, хвилювання,  гарна декламація, строге і справедливе жюрі, - все було присутнє на нашому конкурсі. Жюрі було приємно вражене тим , як діти гарно підготувалися. Всі виступи були дуже достойними і цікавими. Пишаюся своїми учнями. Плекаємо УКРАЇНСЬКЕ, вивчаємо СВОЄ, взрощуємо МАЙБУТНЄ !

Нещодавно в нашій гімназії був цікавий та пізнавальний захід. До нас завітали народний умілець пан Ярослав Паламарчук, який власноруч виготовив мініатюрні старовинні хатки під соломою, фольклорний ансамбль "Шкварочка" зі Шпанівського будинку культури, пані Лариса Скуратова - бібліотекар  Великоолексинського ліцею- та бард Валентина Слоквіна. Усі вони наповнили нашу сувору рекреацію духом старовини, історії, давніх традицій та фольклорним співом. Пан Ярослав поділився секретом, як виготовляв старовинні хатинки із якого матеріалу; пані Валентина написала нову пісню про рідну хату і вперше виконала учням 9 А, 7 А та 7 Б класів. Гурт "Шкварочка" виконав чудові українські пісні про дім, родину та нагадав усім присутнім про довгу боротьбу з жорстоким агресором, а пані Лариса, яка була ведучою заходу, наповнила наші серця вірою, що ворога ми обов’язково переможемо і найближчим часом усі повернемося у свої рідні, можливо, і не такі старовинні, але власні хати. Щиро дякуємо нашій бібліотекарці, пані Людмилі Коханюк, яка є організатором такої зустрічі,  та всім, хто був причетний до свята. 

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

  Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

  Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову.

  Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

  А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

 Застосування цього свята має  велике значення, тому що, за оцінками фахівців на сьогодні існує близько 6000 мов. І багатьом із них загрожує зникнення.

  Мова ж являє собою значну частку національної культури.

 Тому збереження мови, розвиток мови— важливе завдання кожного народу.

 Рідна мова— це мова роду, вона відбиває досвід пращурів для нащадків.

Сьогодні ми згадуємо ще одну трагічну сторінку в непростій історії України - День Героїв Небесної Сотні.

 Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни, котрі захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України.

    Революція Гідності змінила Україну й кожного громадянина.     Ті буремні події 2014 року навчили всіх бути небайдужими, брати на себе відповідальність й відстоювати незалежність своєї країни до останнього подиху.

   Уже  сьогодні ми із жалем констатуємо, що боротьба на Майдані стала лише початком людських утрат.

Багато мужніх співвітчизників вирушили захищатинашу Україну від ворога -окупанта.   Ми віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, рідну країну.

    Схиляємо голови перед подвигом тих, хто ціною власного життя відстояв право держави йти демократичним шляхом.

    Вічна і світла пам’ять Патріотам, Героям Небесної Сотні, що загинули в боротьбі за нашу свободу…

    Не забудемо!

    Герої не вмирають!

    Слава Україні!

Державний герб України  тризуб.

З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг.

  Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери.

  Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст.

  Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).

   За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

 Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого- тризуб.

 Як державний символ - Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.

День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

  16 лютого в українських містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн.      Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.

  Привітайте з Днем єднання України близьких та знайомих.

  З Днем єднання! Вітаю зі святом усіх, хто стійко дає відсіч окупанту, на передовій і в тилу. Ніхто і ніколи не забере у нас нашу свободу, волю, батьківську хату, рідну землю і мову!

 В єдності - наша сила!

6 лютого 2024 року світ відзначав День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Наша гімназія не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. Соціальним педагогом Кузьменко О.П. були проведені тренінги, які направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності здобувачів освіти про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання.

6 лютого 2024року учні 7-Б класу (класний керівник Куценко Світлана Олексіївна) відвідали кінотеатр "Доміно" , переглянули стрічку   «ВОВК. СТРАХУ НЕМА». 

Сьогодні учні 7 А класу нашої гімназії побували на цікавому квесті в обласній бібліотеці. Можна сказати, що діти побували на екскурсії, адже квест так організували, що учасники потрапили на всі поверхи нашої симпатичної, розумної та напрочуд тихої бібліотеки. Діти мали унікальну можливість побачити, як радять собі  за комп'ютером люди з обмеженим зором, як працює українська полярна експедиція імені Вернадського, як знайти потрібну книгу серед такої неймовірно великої кількості примірників...      Крім того, було дві команди: хлоп'яча та дівчача. Спочатку хлопці впевнено йшли попереду суперниць, однак ніхто й не зрозумів, коли дівчата змогли-таки фінішувати першими. Дякую всім учасникам і сподіваюся, що їм було так само цікаво, як і мені.

Сьогодні учні 6 Б класу нашої гімназії побували в Обласній бібліотеці. Там вони послухали історію походження свята Стрітення Господнього від протоієрея Бориса Оплаканця. Також погралися в  "Подоляночку", навчилися з ниточок виготовляти журавля та закликати весну. Коли діти вийшли на двір, то побачили, що падає дощ. Зраділи цьому, бо відчули, що їхнє закликання весни не було марним. 

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

    Дорогі діти, чудові батьки та шановні колеги! Пам'ятаєте, у грудні ви долучились до благодійного ярмарку та несли із великою радістю та любов'ю до гімназії свої солодкі та красиві вироби з надією отримати за них чималу суму й долучитися до купівлі дрона? Сьогодні директор Колегіуму Куделя П.І. приніс уже придбаний дрон,  щоб діти могли побачити,  що  нині рятує їхні життя....  А скільки ще таких дронів потрібно!...            Щире людське "Дякую" усім, хто долучився до збору коштів! Працюємо далі на спільну мету й  упевнено йдемо до Перемоги! Не забуваймо дякувати нашим неймовірним військовим за захист та можливість жити!

Соборність= єдність. Єдність= дружба. Соборність розпочинається з кожного з нас.Свій ланцюжок єдності і дружби створили учні 2-а класу, щоб відчути себе частинкою нашої єдиної країни.«Єднаймося, адже ми -майбутнє незламної України»- під таким гаслом прийшло ранкове коло в нашому класі.

105 тому, 22 січня 1919 року, відбувся акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республік. Чому наша держава потребувала об’єднання? Бо її завжди ділили: Польща, московія, Румунія, Австро-Угорщина... Соборність означає, по-перше, об'єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на спільній території. По-друге, духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національности. Адже єдність - це велика сила,

коли борються за одну мету. Молімося в цю тяжку для нашої святої землі хвилину,

щоб Господь допоміг нам і тепер перемогти найлютішого ворога світу - росію. Тож

будьмо сильними, мужніймо фізично, наповнюймося справедливою мудрістю та

глибокими та правдивими знаннями. Будьмо достойними всіх тих Героїв, що стали

на захист нашої України та ціною власного життя здобувають нам можливість

учитися та працювати. Слава Україні! Героям слава!

Безпечне середовище в освітньому закладі – запорука спокою дітей і батьків!

Сьогодні, 29 січня, у рамках проєкту «Офіцер Служби освітньої безпеки» з метою захисту дітей у школах в умовах повномасштабної війни росії проти України та створення безпекового середовища в Рівненській гімназії №5 розпочала службу капітан поліції Соколова Тетяна Петрівна, яка пройшла підвищення кваліфікації поліцейських поліції охорони із забезпечення безпеки в закладах освіти у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

До повноважень офіцера СОБ входить перепускний режим, комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення, їх припинення, затримання правопорушників, профілактичні бесіди з дітьми у освітньому закладі, а також на його території.

У разі оголошення повітряної тривоги, спільно з командою реагування вживає заходів щодо евакуації учасників навчального процесу до укриття, здійснює обхід службових приміщень освітнього закладу з метою дотримання учасниками навчального процесу планів евакуації.

Офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі, який володіє окрім поліцейських навичок, вміннями спілкуватись з дітьми, розуміє психологію дітей, зможе вчасно вжити необхідних заходів.

Захищаємо сьогодення — будуємо майбутнє!

Навчаємось під час канікул, аби в новому семестрі ділитися надбаннями зі своїми вихованцями!

Сьогодні психологічною службою для класних керівників нашої гімназії було проведено психологічний тренінг "Стрес в умовах війни. Як собі допомогти?"

Отримали безліч позитивних емоцій, вивчили дієві вправи для зняття напруження, поспілкувались у теплій атмосфері і зрештою "скинули гору зі своїх тендітних плечей"

Навчатися впродовж життя - це ключова компетентність, яку вчитель формує у своїх учнів. Але і педагоги також щоденно навчаються і підвищують свою професійність та майстерність. 26.12 вчителі початкових класів взяли участь у тренінгу- семінарі за темою «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення», який проходив в РОІППО.

Дякуємо ЗСУ за цю можливість. Вчимося і зрощуємо майбутнє України!

На завершення семестру та календарного року учні 7-9 класів мали нагоду перенестися у вже далекі 90-ті))) У нашій гімназії пройшла "Дискотека 90-х". Діти дуже реалістично увійшли в образ, адже умовою було мати у своєму вбранні аксесуар тих часів, або ж повністю одягнутися в одяг, який був у моді в 90-ті.

Дякуємо Богу і ЗСУ за можливість дарувати дітям радість і відпочинок, за мирне небо і відносний спокій у нашому місті!

Наших захисників, що перебувають на лікуванні та реабілітації у шпиталі м. Клеваня, навідали учні та педагоги Рівненської гімназії / 5 ім. Олександра Борисенка. Невеликий різдвяний концерт, підготовлений вчителями й дітьми, став символом вдячності кожного українця й українки за неймовірний подвиг наших воїнів.                  

      Усі присутні військові, разом із близькими та працівниками медзакладу,  зачудовано ловили кожне слово колядок, кожну ноту музичних творів, особливо коли в них діти згадували Бахмут, бої на Сході України або ловили дитячу зневагу до московитів, до їх намагань відібрати у нас країну, мову, культуру, свято...

     Безперечно, жодні подарунки чи пісні не повернуть їм втрачені кінцівки, здоров'я і нормальне життя. Але обов'язок кожного з нас підтримувати захисників усіма можливими способами: і словами вдячності, і патріотичними творами, і, звісно, донатами!

  Усім воїнам бажаємо здоров'я і повернення до мирного життя у колі близьких! Доземний уклін кожному з них!

21 грудня відбувся IV Конкурс "Шкільна родина колядує". Різдво - чарівне родинне свято. Його з нетерпінням чекає і малеча, й дорослі. А звичай колядувати в українців існує вже дуже давно. Багато дітей зголосилися показати свою майстерність у коляді. У номінації соло І місце здобула Єва Мельничук. Серед дуетів - учениці 5 Б класу Марія Антонюк та Єва Мельничук, а серед ансамблів - вокальний ансамбль гімназії "Веселка". Дуже приємно, що в конкурсі взяв участь 3А клас майже в повному складі, на чолі зі своїм класним керівником Ларисою Михайлівною Місюк. Прикрасою конкурсу став виступ гімнасток з 6- А класу Єлизавети Бабич та Єлизавети Шаповалової. Перлинкою можна назвати прекрасний виступ дівчат з 6- А класу Аріни Ніколайчук та Віталіни Соколової. Дівчата виконали відому та шановану в усьому світі колядку "Свята ніч" на музичних інструментах: флейті та скрипці. Ольга Петрівна Горчак у дуеті з Мирославою Володимирівною Горобець виконали ніжну й неповторну колядку "Пречистая Діва". Хочу щиро подякувати всім дітям, батькам, учителям, які люблять, шанують та тримають незнищенними наші українські традиції. Насамкінець хочу сказати найважливіше: не втомлюймося завжди дякувати усім, хто нас захищає!

У нашій гімназії вчора пройшов ярмарок, з метою збору коштів на потреби ЗСУ. Благородні справи завжди закінчуються успіхом. Ось і ця так закінчилась) Хочемо подякувати батькам, учням, педагогам- усім, хто пік, готував, майстрував, привозив, організовував, купував і щедро давав від душі!!! Спільними зусиллями було зібрано суму в 15'650,00 гривень. Усі кошти будуть передані на потреби наших воїнів.

Дякуємо їм, що живемо у вільній країні!!!

20.12.2023 учні 9-Б класу відвідали боулінг-клуб "Saigon". Учні отримали заряд позитивних емоцій та весело провели час перед зимовими канікулами!!!

Усі полюбляють ці останні уроки в семестрі, коли оцінки вже виставлені, теми опрацьовані і вчителі мають 1-2 уроки аби просто подарувати дітям незабутній час разом!

Діти особливо їх полюбляють... Адже можна побайдикувати і водночас зробити щось гарне своїми руками)))

Дякуємо усім і кожному, хто долучився до хорошої справи. Спільними зусиллями склали 40 подарункових наборів для наших бійців, які зараз перебувають на лікуванні у Клеванському госпіталі. Завтра з учнями шкільного ансамблю "Веселка" завітаємо до них у гості, поколядуємо і передамо ці смаколики.

Фото та відео звіт згодом)))

Деякі учні нашого закладу відвідали сьогодні щорічний концерт до Різдва, який готує ПДМ.

Дякуємо за гарну виставу та подарунки.

Діти у захваті!!!

У ці передсвяткові дні в нашій гімназії триває акція "Скринька добра для воїна Сьогодні надіслали другу частину подарунків. Нагадаю: перша частина поїхала в Покровськ та Краматорськ, захисники вже отримали та відзвітувалися. Сьогоднішні незабаром поїдуть на Запорізький напрямок.

Щиро дякую всім дітям та їхнім батькам за Ваші гарячі серця!

Ніколи не перестанемо дякувати нашим захисникам та захисницям за те, що вони для нас роблять...

Українська хустка оберіг жіночої вроди

    7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

 Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові.

  Хустка — це наш символ вроди чарівної, 

Оберіг від горя й доленьки сумної.

Червоніють маки й буя калина,

Хустку українську одягла дівчина.

Ниточками срібними вишиті зірки,

Мальви різнобарвні й диво колоски.

Скільки в ній є сили, вірності, любові,

В кожнім візерунку барви пречудові.

Хустку українську одягла дівчина,

Хай же завжди квітне наша Україна.

        ТЕРНОВА ХУСТКА

           ЦІКАВІ  ФАКТИ

   Побутує думка, що  "терновою" хустку називали тому, що тканину настоювали на тернових кісточках, щоб не боліла голова, або фарбували в темно-синій колір, як терен.

  Насправді терновими називали всі хустки з фабричної тонкої тканини.

  Назва тернової хустки походить від імені французького підприємця Гійома Луї Терно

(1763-1833 рр.). Саме він запровадив виробництво тонкої тканини з вовни, додаючи до неї  козячий пух. На неї набивали квіткові або східні ( турецький огірок) принти.

  Тернова хустка була не дешевою. Відомо, в кінці ХІХ ст. на західних теренах України, що входили до складу Польщі, вартість  хустки рівнялась оплаті 10 робочих днів сільського  жителя.

  Пік популярності хусток з тканини "Терно" або "тернових" хусток припав на другу половину ХІХ ст., тоді їх виробляли на багатьох мануфактурах Західної України, а також завозили з Чехії, Угорщини та Франції.


З Днем святого Миколая !

Завітав до нас сьогодні Миколай!

Подарунки роздав, миру й злагоди побажав!

Діти були щасливі, у захваті; розповідали вірші, співали пісні, фотографувалися.

Дякуємо ЗСУ і Богу за таку можливість влаштувати дітям маленьке свято


Знову й знову тішуся талановитими дітьми гімназії - поясню, чому: як тільки прийшло запрошення від Українського державного центру позашкільної освіти та Міністерства освіти і науки України привітати наших захисників із їхнім професійним святом – відразу учасники вокальних ансамблів «Веселка» та «Веселі жайворонки» погодилися долучитися. Приємно й велично, що цьогоріч уперше це свято збіглося  ще з одним величним та не менш популярним у нашому народі церковним святом  Миколая. В обставинах війни, горя і страждань усе те, чому навчає нас святий Миколай і для чого він слугує живим прикладом, стає ще більш важливим. Тож бажаю всім нам бути достойними його учнями й послідовниками у вірі та добрих справах. Сьогодні ж ми усі звертаємося до святителя, ім’я якого означає «переможець народів», наблизити перемогу правди і добра для України.

Найсильнішим, найдобрішим, наймужнішим, найвитривалішим, найвеселішим...--найкращим захисникам бажаємо відчувати нашу підтримку та впевнено рухатися до Перемоги!

1 грудня - усесвітній день боротьби зі СНІДом

  Соціальний педагог Кузьменко Ольга Петрівна провела виховну годину в 9-Б класі на тему: «Не дай СНІДу шансу».

    Метою такого заходу є поповнення знань учнів про ВІЛ-інфекцію, СНІД, шляхи інфікування; усвідомлення зв'язку між способом життя й ризиком інфікуватися, розвивати вміння уважно ставитися до свого здоров'я; формувати в дітей гуманне, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованої людини, виховувати ставлення до свого здоров'я як до найвищої цінності;  сприяти розумінню, що СНІД – це проблема кожної людини.

   Під час виховної години учні дізналися про чотири найголовніші шляхи зараження ВІЛ. Наслідки недбалого ставлення до свого здоров'я.

Також оцінювали ризики зараження інфекцією у різних життєвих ситуаціях.

Не дивлячись на усі примхи природи, не зважаючи на повітряну тривогу, ми всеодно потрапили до Органної зали.

Артисти нас дочекались і представили увазі наших учнів чудовий захід, приурочений роковинам Дня пам'яті жертв голодоморів.

Усім поколінням нашого народу варто знати і пам'ятати про ті трагічні роки аби ніколи знову не допустити цього жахіття... 

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Однією з форм домашнього насильства є фізичне. Це порушення закону, яке проявляється у різних видах: від побоїв до обмеження свободи та примусового вживання шкідливих речовин. 

Фізичне насильство не знає ані статевих, ані вікових чи соціальних меж. Від нього страждають як жінки, так і чоловіки, дорослі та діти. Навіть «незначний» його прояв є неприйнятним!

Сексуальне насильство є важливою проблемою сучасного світу. Воно має різні форми: від небажаних дотиків чи домагань до навіть зґвалтування. На жаль, сексуальне насильство може трапитись з будь-ким, незалежно від віку, соціального статусу чи обережності. Тому варто знати як звернутися по допомогу до органів правопорядку. 

Сексуальне насильство має серйозні наслідки для фізичного і психічного здоров'я. Воно не тільки викликає фізичні травми, а й збільшує ризик проблем з сексуальним і репродуктивним здоров'ям, що мають як негайні, так і віддалені наслідки!

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть! Телефонуйте за номером 102. Підтримка завжди поруч!

Неймовірний і нестерпний біль! Пам'ять про знущання з українців і про нелюдські муки цілого народу! Терплячого й працьовитого, котрий побожно ставився до кожного колосочка, найменшої зернинки, до хліба СВЯТОГО, до землі-годувальниці! І цей народ московитсько-сталінські зайди хотіли виморити голодом!.. Мільйони знищені! Мільйони!.. Але ми живемо й боремося! І нехай кожна сьогоднішня свічечка буде поминанням КОЖНОЇ безневинно убієнної голодомором душі!! Не маємо права забути!

23 листопада до гімназії №5 знову завітали інспектори відділу зв‘язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Рівненській області.

Офіцери патрульної поліції розповіли учням 9-Б,8-А та 7-А класів про безпеку дорожнього руху, про буллінг, про права і обов‘язки дітей, про те, як поводитися в школі і в громадських місцях.

Школярі отримували відповіді на свої запитання.

Зустрічі з представниками поліції були цікавими і користними.

Дякуємо учасникам і організаторам заходу.

21 листопада в 9-Б класі було проведено виховну годину до Дня гідності та свободи «Україна – країна нескорених». Цей день відзначають у нашій країні з недавніх часів. Разом з класним керівником учні згадали про його виникнення, познайомилися з героїчними сторінками історії України, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.

Сьогодні, 20 листопада, Всесвітній день дитини і у нас в цей день були в гостях інспектори відділу зв‘язків з громадкістю Управління патрульної поліції в Рівненській області.

Поліціянти-офіцери привітали школярів з Всесвітнім днем дитини, розповіли про права і обов’язки дітей, провели бесіду з безпеки дорожного руху, допомогли школярам у виготовленні янголів, голубів і світловідбиваючих елементів. На згадку було загальне фото учнів.

Бесіди були проведені в 5-А, 5-Б і 6-Б класах.

Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни.

Кожній дитині мирного та щасливого дитинства та світлого майбутнього!

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх здобувачів освіти, в нашій гімназії соціальним педагогом Кузьменко О.П. проведено Тиждень толерантності під девізом "Толерантність - дорога до миру та співпраці".

6 листопада у нашій гімназії відбулися вибори Президента учнівського самоврядування. Чугай Артем з 6-Б та Герман Михайло з 7-А виявили бажання спробувати свої сили та вміння на цій важливій посаді. За підсумками голосування за Артема віддали 21 % учнів, а за Михайла -73%. Також було виявлено 4 % недійсних бюлетнів.

Вітаємо усіх, а найбільше-- Германа Михайла з новою посадою. Сподіваємось, що робота буде плідною та цікаваю для нашого Президента.

Сьогодні учні 8-их класів Рівненської гімназії № 5 побували на квесті, який організував і провів ПДМ. Тема квесту дуже актуальна та життєво необхідна: "Енергетичний рух". Дякую нашим дітям за участь та бажаю завжди використовувати свої знання в повсякденному житті.

Любити свою країну дорівнює пізнавати її історію, вивчати рідний край, милуватися її природою і красою. Все це можливо в Рівненському Краєзнавчому музеї.

2-А здійснив екскурсію-подорож в Краєзнавчий музей. Цікаво і пізнавально. З Україною в серці

Тихий осінній день,мирне небо над головою, щирі дитячі посмішки-усе, що потрібно для цікавої подорожі учнів 6-А класу до Здолбунівського краєзнавчого музею. З метою популяризації історії рідного краю діти познайомилися з цікавими експонатами періоду первісного суспільства до подій сьогодення. Нікого не залишив байдужим музичний фільм про найдорожчі почуття для людей: дружбу, єдність, вірність, відданість-"Дронині Мандрони". А патріотична пісня вкотре підтвердила, що нас не здолати!


19.10.2023 р. учні 7-Б та 9-А, батьківська спільнота 7-Б та класний керівник Куценко Світлана Олексіївна з метою популяризації історії рідного краю відвідали підземне місто, таємничі катакомби Тараканівського форту. Захоплюча розповідь екскурсовода про історію та про систему оборони та захисту підземного міста. Форт мав все - пекарню, баню, лазарет, туалети, каналізацію, електричне освітлення, телефон, 4 поверхи під землею, у якому кипіло військове життя, а також водопровід та вентиляція. Зараз перебуває у відомстві Міністерства оборони. В 2014 році знімався фільм "Поводир, або квіти мають очі".

Другий об'єкт- замок князів Острозьких ХУст.- один з найстаріших замків України, який до цього часу несе в собі риси середньовіччя (суворі мури підземель зі склепіннями), і парадного стилю ( оздоблені ліпленням пишні палаци і такі ж зали). Замок ніколи не був взятий приступом. Під стінами замку ламалися татарсьсі списи і шведські шаблі. Це окраса краю та один із семи чудес замків України.

Ну і безумовно піца та чаювання перед осінніми канікулами.

Дякуємо ЗСУ, Господу Богу за чудову погоду.

Батькам в допомозі організації екскурсії та адміністріції закладу.

18 жовтня на базі нашого ліцею відбувся ресурсний семінар спільноти вчителів іноземних мов нашого міста на тему "Медіаграмотність в умовах війни".

Дякуємо Кінжаловій Ю.С., Кравчук І.М. та Жук Н.Л. за цікаві матеріали, корисну інформацію та практичні навички, які було здобуто протягом даного семінару.

Володіти інформацією грамотно у наш час- це запорука успіху і впевненості!

У нашій Рівненській гімназії № 5 з'явився новий вокальний хлопчачий колектив "Маленькі козаки". У ньому із задоволенням займаються хлопці 5-7 класів. Ми вже встигли взяти участь у конкурсі патріотичної пісні "Поліська січ" , та виступити на відкритті мобільної виставки "Історія визвольних змагань на Рівненщині в 20-му сторіччі в постатях", яка відбулася в Рівненській обласній бібліотеці. Присутні ознайомилися з презентаціями історико-пошукової роботи представників ГО "Фонд молодіжних ініціатив "Крила" зі створення ініціативної карти в системі GPS-навігації, де відбувалися визначні події в історії національно-визвольних змагань та визначення місць поховань видатних особистостей у Рівненській області.

Дякую учасникам за цікаву виставку та нашим дітям за виступ на ній.

В нашій гімназії знову зустріч,тепер з Тамарою Бацмай.

Пані Тамара відома рівненська поетеса та письменниця, членкиня Національної спілки журналістів України, членкиня обласної організації Спілки письменників України, психологиня-дефектолог ( за другою освітою). До того ж вона ще й художниця, адже з 2017 року активно займається живописом, доробок становить 64 картини олійними фарбами.

Тамара Бацмай є однією з організаторів Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Словоспів» та активною учасницею акції «Просто неба: митці Рівненщини на підтримку ЗСУ» , волонтеркою з 2014 року.

Тамара Іванівна пише для дітей та дорослих. В її доробку більше 200 віршів, вона є авторкою серії цікавих дитячих книг «Світ навколо нас», «Абетка», «Про фігури», «Працьовитий павучок», « Їжачок-хитрячок», «Моя Україна», «Сом і сон», «Ази геометрії», які розійшлися тисячними екземплярами по Україні. Ці книжки розумні, корисні, мають яскраві ілюстрації та захоплюють як діток, так і дорослих. Наприклад, «Абетка» має наклад 10,5 тисяч екземплярів, вміщені там віршики-скоромовки з логопедичним ефектом допомагають виправляти мовні дефекти діток та дорослих, які трішки шепелявлять чи «ковтають» деякі звуки.

На заході Тамара Іванівна зачитувала вірші.

Книга «Моя Україна» - справжня знахідка, тут зібрана найкорисніша інформація, яка мотивує пишатися рідною землею, своїм походженням.

Учні 4-Х класів дізналися багато цікавого про історію краю та Батьківщини. Більшість діток виявили бажання поповнити свої домашні бібліотечки книгами Тамари Бацмай та отримати автограф автора з побажаннями. Дякуємо Тамарі Бацмай за крутий захід.

До нових цікавих зустрічей!

    Днями в нашій гімназії п‘ятикласники зустрілися з поеткою-бардом - Валентиною Слуквіною.

Співаючий стоматолог - Валентина Слуквіна, її так ще називають.

Лікар-стоматолог за фахом, а за покликом душі – романтик, жінка, яка понад усе любить пісню, гітару і людей.

Валентина Слуквіна – виконавиця авторської пісні, волонтер, член Українського клубу авторської пісні та співаної поезії, активна учасниця міських свят та фестивалів, а ще членкиня спілки композиторів України (Рівненська філія).

З дитинства має безліч талантів. Її цікавили і спорт, і танці, а найбільше музика. Вже з семи років почала римувати віршовані тексти, які одразу лягали на музику. Співала в шкільному хорі, в ансамблі, але все частіше виступала з авторськими піснями. Не полишала музичної творчості і в студентські роки, і працюючи лікарем-стоматологом, бо пісня то її духовна потреба.

У репертуарі пані Валентини твори різних жанрів: патріотичні, ліричні жартівливі, авторські та народні.

З початком російського вторгнення, бере участь у волонтерських співанках, зокрема з волонтерами ГО «Воїни світла», збираючи кошти на допомогу військовим.

Творчий процес Валентини Слуквіної не припиняється, а натхнення дарує саме життя і люди, які знаходяться поряд.

І своїм добром вона ділиться з тими, хто цього потребує.

Пісні пані Валентини веселі, ліричні, патріотичні – і дуже щирі. Її пісні написані рідною українською мовою, серед них чимало пісень присвячених нашим хлопцям, що нині на лінії вогню.

«Малою сценою» у Рівному для Валентини Слуквіної стали свята, що проводяться в місті, колективи, куди її запрошують, і волонтерські акції.

Сьогодні серед дітей звучали пісні під гітару, написані і покладені на власну музику Валентиною Слуквіною. А школярі підспівували автору.

Зустріч пройшла в теплій і радісній атмосфері.

Дякуємо пані Валентині за зустріч. Чекаємо ще.

Важливо!

Пам'ятка.pdf

Сьогодні маленькі школярики, першокласники вперше завітали до нашої бібліотеки, вирушили у першу мандрівку, у світ цікавого, пізнавального і стали повноцінними читачами нашої шкільної книгозбірні.

Побачили, як багато книг в бібліотеці, дізналися, що кожна книга стоїть за « адресою» на поличках стелажів,роздивилися книжкові виставки, нагадали бібліотечні правила, розфарбували малюнки про осінь. Отримали сюрпризи, поради та побажання від бібліотекаря.

До нових зустрічей.

У переддень Дня вчителя вихованці гімназії №5 приготували вітальне слово для педагогів, щедро переплетене співами та грою на музичних інструментах.

Бути вдячними, добрими та розумними навчаємо наших дітей. З нагоди вчительського професійного свята учні підготували святковий концерт. Вокальний ансамбль "Веселка" виконав пісню Ірини Білик "Хай живе надія", Софія Потапчук (сценічне ім'я Світанок), учениця 9-Б класу, чуттєво заспівала пісню Океану Ельзи "Місто весни", Данило В'юн з 7-А заграв на домрі, а Наталя Тимощук з 6 -А виконала джазовий етюд В.Дворжака на синтезаторі, Наталя Лісун з 9-Б продекламувала вірш. Хлопці та дівчата з 6 -А (під чуйним керівництвом Оксани Зубарук) віршованим ланцюжком подякували вчителям за доброту та ласку. Додав святкового настрою та вишеньки на торті наш колега Максим Володимирович своїм умінням створювати візуальні ілюзії. Ніжно та чистим двоголоссям прозвучала українська народна пісня "Місяць на небі" у виконанні Ольги Горчак та Мирослави Горобець. Також п.Мирослава виконала пісню Тараса Петриненка "Там, за обрієм". Завершили концерт дівчатка 5-Б класу, виконавши "Пісню про вчительку" А.Малишка та П. Майбороди.

Щиро сподіваємося, що трішки відволікли від повсякленних турбот наших славних учителів та допомогли їм відпочити. Дякуємо усім, хто захищає і дає змогу навчати, вчитися, творити, донатити і жити.

Слава Україні!

З Днем Захисника та Захисниці України! 

Велика вдячність та шана кожному, хто захищає нашу країну ціною власного життя! 

28 вересня учні 7- Б та 3-А класів (класні керівники Куценко Світлана Олексіївна та Місюк Лариса Михайлівна ) до Дня Захисника та Захисниць України провели загальношкільну лінійку. Чудова поезія, монтаж та пісні лунали до свята мужності і патріотизму, відданості своїй Вітчизні і гордості за ратну славу.Поки є герої , ми обов'язково переможемо. Молимось за Вас, воїни і воїтельки України. Слава Україні. Героям слава.

ВАЖЛИВО!!! Інформація про кібершахрайство!

10 вересня учні та батьки 7-А класу відвідали парк історичноі реконструкціі на березі озера Басів Кут. Оствиця-давнє ім‘я річки Устя. Діти відчули атмосферу давньоруського поселення ХІ-ХІІ століть,  поспілкувалися з природою та посмакували останніми літніми промінчиками сонця. 


Вересень, немов учитель,

Двері школи відчинив.

Школярів дзвінком врочистим

До навчання запросив!

Перше Вересня - день початку нового навчального року.

Це день, наповнений радісним хвилюванням, натхненням, а для випускників - розумінням, що вони стоять на порозі дорослого життя, що це рік кропіткої праці й духовного зростання...

Традиційне вітання керівника закладу, гімн школи, виступи першачків-розумничків, хвилювання батьків, дідусів із бабусями... Але найщемливіші слова мами загиблого захисника України Олександра Борисенка пані Наталії! Найщиріша шана, захоплення й безмежна вдячність нашим воїнам, які, на превеликий жаль, повертаються додому із журавлями на щитах...

Але завдяки їм зійшло "українське сонце", і ми щиро віримо, що воно світитиме яскраво й принесе омріяну Перемогу!

Педагогічний колектив Рівненської гімназії 5 щиро вітає усіх українців з Днем Державного прапора України та Днем Незалежності!!!