Фотогалерея

Книжкова викладка До Дня Матері.

  Мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас першим словам, крокам та іншим навичкам.

Не дарма у світі створили особливе свято для вшанування мами — День матері.

 В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня.

 2023 року ця важлива дата припадає на 14 травня.

 В Україні День матері почали святкувати 1999 року.

 Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше.

  На початку 19 століття травень називали місяцем Матері Божої.

 Дорослі та діти несли до каплиць і церков квіти, співали пісень, славили ту земну жінку, котра народила Сина Божого.

 Це свято за своєю першоосновою пропонує вшановувати Матір у трьох найбільших іпостасях: Матір-Богородицю, Матір-Жінку, Матір-Україну.

 В цей день прийнято вітати жінок, особливо матерів.

Сьогодні в День матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов. На її честь пишуть вірші, складають пісні, дарують подарунки і несуть букети свіжих квітів.

 Мати на все життя залишається для нас, живих, символом дому, рідної землі, символом України.

До дня пам’яті Чорнобильської трагедії. 

 Чорно́бильська катастро́фа — найбільша техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.

  Через 36 років після трагедії на АЕС з'явилася нова загроза вибуху через війну, яку розв'язала Росія проти України.

Всеукраїнський день довкілля відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.                           

Український День довкілля – свято, що демонструє відповідальність кожного громадянина перед майбутніми поколіннями та нашою планетою в загальному.

 Це свято нагадує людям про особисту відповідальність за збереження та відновлення навколишнього середовища, що страждає від результатів життєдіяльності людини.

  Здоров’я людини безпосередньо залежить від стану довкілля – чистоти повітря, ґрунту, води.

 Людині необхідно змінити своє неконтрольоване споживацьке ставлення до природних ресурсів, замінити його турботою та уважним ставленням до живого. Не слід чекати на державну ініціативу.                          Турбота про довкілля починається з кожного особисто, родини, власного будинку, вулиці.

 Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер.

  А якщо після війни ми допоможемо природі відновитися, то це стане ще однією нашою перемогою!

ШЕВЧЕНКО ВІЧНИЙ, ЯК НАРОД!

    В історії назавжди залишаються постаті, які  шанує усе людство.

 Перші березневі дні  пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, із його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

    Творчість Тараса  давно стала найважливішим і нетлінним складником культури  українського народу.

    Бібліотека Рівненського ліцею N5 ім. Олександра Борисенка

презентує  книжкову виставку «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна», де представлена  літературна спадщина Великого Кобзаря, життєвий і творчий шлях митця.

     Нехай «Заповіт» Великого українця стане заповітом для всіх нас: берегти мову, народні звичаї, пісні задля основної мети - пронести їх через віки. А вогонь його душі нехай запалить у наших серцях іскри Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.

     Ласкаво просимо завітати до бібліотеки.

Усесвітній день письменника відзначається 3 березня.

Хоч ця професія  з'явилася багато століть тому, майстри слова отримали своє свято лише  1986- го року на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

     Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Олександр Дюма-батько — 420 романів, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи.     Сьогодні у світі нараховується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більше ніж 150 мовами.

      З цих нечисленних фактів зрозуміло:  професія письменника нелегка, багатогранна й заслуговує глибокої поваги. Саме тому й був запроваджений Усесвітній день письменника. Його святкування ініціював ПЕН-клуб (PEN International) — правозахисна організація, яка об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.

    Усесвітній день письменника відзначають не лише романісти,  поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його за правом уважають своїм журналісти, історики та блогери. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

«Ні! Я жива!

Я буду вічно жити!

Я в серці маю те,

що не вмирає.»

             Леся Українка

    25 лютого відзначатимемо 152 - річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач- Квітки) - української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки, співзасновниці літературного гуртка "Плеяда". Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

    Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.  Бібліотека запрошує всіх бажаючих завітати до бібліотеки та поринути у pізноманітно багатий, яскpаво індивідуальний, емоційно піднесений світ поезії Лесі Укpаїнки.

«Тільки тим дана перемога, хто й у болі сміятись зміг!».                                                                                    Олена Теліга

«ЩОБ УКРАЇНЦІ ЗНАЛИ ПРО СЕБЕ»

21 лютого День пам’яті Олени Теліги (1906-1942), української поетеси, публіцистки, діячки Організації українських націоналістів.

Олена Теліга – видатна поетеса і громадська діячка, борець за волю України, життя і смерть якої є яскравим прикладом вірності своїм переконанням,  нерозривності  слова  та  вчинку.

Ім’я О. Теліги не так давно повернулося у нашу літературу та історію. Десятки років в Україні замовчувалась будь-яка інформація про поетесу. Комуністична пропаганда затаврувала її, як «українську буржуазну націоналістку», тобто «ворога народу». І  лише  через  півстоліття  після  її  смерті  ім’я поетеси  виринуло  із забуття.

Сьогодні твори Олени Теліги вивчають у школі, її життя і творчість досліджують історики і літературознавці. В елегантно-карбованих віршах, поетеси небезпідставно названих критиками «приватними листами світові», вимальовується яскравий образ вольової людини, відданої ідеям національного відродження України, життєлюба, морального максималіста та  захисника  загальнолюдських  цінностей.

Її коротке життя було схоже на спалах.

«Шалена любов до життя і шалена погорда до смерті. Чи може бути більш  прекрасне  і  глибоке з’єднання?» – так писала і так діяла Олена Теліга.

Вона увійшла  в  життя  «як  в  безжурний  танок»,  а  вийшла  з  нього  як  мужній  воїн.

Українка за походженням, народжена під Москвою, жила в Чехії, в Польщі, але мріяла і думала, передусім, про Україну, де й загинула велика донька своєї  Батьківщини – в окупованому нацистами Києві.

«На мене чекають люди. Я не можу не прийти тому, що боюсь арешту… Коли я не повернусь, то не забувайте про мене. Коли я загину, то знайте, що свій обов’язок сповнила до кінця…»

22 лютого 1942 року Олену Телігу разом з її чоловіком та іншими членами ОУН розстріляли в Бабиному Яру.

На умовному місці загибелі українських патріотів нині встановлено пам’ятник.

Про нескореного борця за волю нації, людину-легенду – у нашій віртуальній презентації:

«Зірка, яка не згасла»

Мова - духовний скарб нації

Книжкова виставка

Валентина Слуквіна - поетка-бард

   Сьогодні  на свято до Міжнародного дня рідної мови до бібліотеки нашого ліцею завітала Рівненська поетка-бард пані Валентина Слуквіна. Школярі 4б, 6в та 7а класів прослухали бібліотечний урок про походження свята - Міжнародного дня рідної мови та вірш про українську мову учениці  6Б класу Павлючик Ангеліни.

    А потім ми слухали нашу гостю, Валентину Слуквіну.

    Це було чудово, неперевершено. Діти приймали активну  участь  в міні концерті, підспівували і це було так славно. Зустріч була теплою, душевною. Думаю, що це не остання зустріч з цікавими і талановитими людьми.

  Дякую всім за активну участь в заході.

День рідної мови Бібліотека.pdf

АНГЕЛИ ПАМ‘ЯТІ

До Дня Героїв Небесної Сотні. Книжкова викладка.

   20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

   Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

   Високою ціною людських життів Україні вдалося відстояти демократичний вектор європейського розвитоку держави.

   Рівненщина під час Революції Гідності втратила чотирьох жителів: це рівняни

Георгій Арутюнян,

Валерій Опанасюк,

Олександр Храпаченко,

а також Іван Городнюк з Березного.

   "Слава Україні!»

Це гасло актуалізувалося під час Майдану. Понад дев'ять років тому. День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України і сьогодні.

   З метою вшанування прав та свобод людини, європейського вибору українців, уваги до пам’яті героїв Небесної сотні в бібліотеці нашого ліцею представлена книжкова викладка «АНГЕЛИ ПАМ‘ЯТІ»

День Героїв Небесної Сотні.pdf

День пам‘яті Героїв Крут


Крути – наша гордість і слава,

Там соколи юні у вічність пішли.

На клич молодої держави,

Піднялися вірні сини.

Грудьми у нерівному бої,

Спинили червону орду,

З честю впали герої,

За Україну свою.

На жертовню поклали,

Свої молодії життя.

Приклад відваги подали,

Слава героїв жива!

                                                                                    Михайло Зельман (Лісовий)

       В цьому році 29 січня Україна відзначає 105 років битви під Крутами, яка для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

      Щорічно в цей день ми згадуємо подвиг студентів та гімназистів Києва, які на заклик молодої Української Народної Республіки відгукнулися захищати свою Батьківщину. Вони не мали військового досвіду, але горіли бажанням не допустити ворога на рідну землю.

       600 юних необстріляних вояків при 16 кулеметах та одній гарматі протистояли російській більшовицькій орді, яка чисельно в десятки разів переважала юних захисників. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів.

       Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі. Подвиг українських юнаків під Крутами навічно залишиться в історії як символ жертовності, національної честі та нескореного духу нашої нації.

       Потяги, проходячи повз цю маленьку станцію Крути, стишують хід, а в день пам’яті про бій, тривожно сигналять… Немов будять нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.

Вічна слава героям Крут!

      Ми кажемо, що Крути – це бій за майбутнє, майбутнє України. І цей бій триває, бо росія знову розв’язала проти нашої держави жорстоку війну. Але наші бійці Збройних Сил України продовжують традиції героїв Крут - б’ють ворога і відстоюють незалежність і територіальну цілісність нашої Батьківщини. Перемога буде за нами!!!

       «Стримайте ж Ваші сльози, які котяться! Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні!».

                                                                                                                                     Михайло Грушевський

Слава Україні! Героям слава!

Книжкова виставка

День памяті Героїв Крут.pdf

Ось так наші постійні відвідувачі і читачі  допомогли прикрасити шкільну бібліотеку. 

Виставка однієї книги.

 14 грудня  День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

  Ця книга - данина пам‘яті загиблих, вияв палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил. Свято стало особливо актуальним під час повномасштабного вторгнення Росії, коли українські воїни захищають нашу країну від агресії Росії, не лише відбиваючи атаки окупантів, а й проводячи наступальні операції, змушуючи їх йти з зайнятих територій.

Свято було започатковано постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон «Про Збройні Сили України».

Загартовані в боях із російським агресором, ви щодня демонструєте стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати волю до перемоги.

ЗСУ складаються з Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних та Військово-морських сил. Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.

Свято набуло особливого значення в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Збройні Сили нашої країни мужньо стримують наступ ворога, а також звільняють тимчасово окуповані рашистами території.

До цього дня в бібліотеці ліцею N5 ім Олександра Борисенка діє книжкова виставка «Вклоняємось доземно українському солдату».

Щороку, у четверту суботу листопада, українці вшановують пам‘ять жертв Голодомору.

У 20 столітті Україна пережила їх тричі:

1921-1923 рр

1932-1933рр

1946-1947рр

Наймасштабніший із них був 1932-1933рр, а саме його називають геноцидом українського народу.

89років потому, знову викрадене зерно, тероризм у всіх його проявах… Вони кажуть:» Можемо повторити».

Але нас не зламати, не подолати!!!

Все буде Україна.

Пам‘ятаймо про Голодомор, про наших померлих…

І на згадку про них, просто поставимо запалену свічку на підвіконня в День пам‘яті жертв голодоморів


21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

Гідність та свобода вписані в генетичний код українців.

Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати лишити нас світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу. 

 До цього свята в бібліотеці ліцею 5 ім. Олександра Борисенка  діє книжкова викладка « Вистояли на Майдані -ПЕРЕМОЖЕМО у війні».

До нашої бібліотеки ,9 листопада, в День української писемності і мови, завітали маленькі школярики-другокласники, де познайомилися з книжковою виставкою «Мова-духовний скарб нації»,почули цікаві відомості про книги, про правила користування бібліотекою, книгами.

Так почався бібліотечний урок «Мандрівка книжковим містом».

Діти з задоволенням відгадувати загадки про казкових героїв, за фігурками звірів впізнавали назви казок, відповідали на запитання казкової вікторини і переможці отримували призи… А переможцями були всі.

Школярі отримали багато позитивних емоцій та вражень, відкривши для себе цікавий світ казки і бібліотеки.

На завершення- всі взяли в шкільній бібліотеці книги.


9 лютого — День української писемності та мови — державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, на честь вшанування пам‘яті Преподобного Нестора Літописця.

 Багата і милозвучна наша рідна мова. Вона — найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.

 Писемність народу — це ознака його високого культурного рівня.

 У нас зараз війна …з державою-загарбником… і кожен з патріотів України вважає за честь боротися за волю рідної держави, за її культуру, мову, мистецтво…

 До цієї дати в шкільній бібліотеці створена книжкова виставка « Мова— духовний скарб нації».

Наше сьогодення стало переломним етапом у житті кожного українця…війна, яка охопила всю країну і торкнулась кожного, назавжди залишиться у пам‘яті.

Сьогодні дуже важливо підтримувати наших захисників, які боронять наші кордони, завдяки яким, ми живемо на своїй землі.

Тому у бібліотеці ліцею N5 ім.Олександра Борисенка пройшла акція «Зроби оберіг солдату», до якої долучились учні 7 та 4 класів. Вони плели патріотичні стрічки-обереги, що є дуже символічно.

Таким чином діти підтримують та дякують нашим захисникам. Ці стрічки будуть передані волонтерам, які згодом доставлять їх до наших воїнів.

Ми не маємо права про них забувати, бо зараз твориться нова історія і кожен з нас є частиною цієї історії.

#Слава_Україні

#Все_Буде_Україна!

День захисників і захисниць України - державне свято України, що відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва).

Тож на Покрову українці згадають не лише козацькі подвиги, а й усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину від рашистських загарбників.

День Покрови обрали не даремно. Традиційно саме в це православне свято українці вшановували та славили воїнів-захисників і така традиція бере початок ще з часів Київської Русі. Для козаків Покрова була заступницею. Оберігає Пресвята Богородиця й нинішніх воїнів. Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов‘язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи присвячувалися цьому святу.

У 20 столітті козацькі традиції наслідували і борці за незалежність України - Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія (УПА). Саме тому днем офіційного створення УПА будо обрано свято Покрови. В цьому році ми святкуємо 80 річчя УПА.

Сьогодні цей день є особливим для нас усіх, адже він символізує любов і повагу до наших захисників , до всіх, хто зі зброєю в руках захищає нашу незалежність і територіальну цілісність.

Це свято нескорених.

До цієї дати наша бібліотека підготувала історико-патріотичну викладку книг «Україна крізь віки « ( До дня козацтва і захисників Вітчизни) До 80річчя УПА.

На виставці представлені науково-популярні та художні твори, які розповідають про історію України , про козацьку епоху, книги про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії.

Запрошуємо завітати до бібліотеки і ознайомитись з представленими книгами!

До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «В нас єдина мета— Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» в бібліотеці ліцею 5 їм. Олександра Борисенка діє книжкова виставка «До кожної дитини з любов‘ю і добром».

     Останній вересневий тиждень дарує нам свято — Всеукраїнський день бібліотек, що відзначається 30 вересня.

     З нагоди  цього свята у бібліотеці Рівненського ліцею 5 ім. Олександра Борисенка 

25-30 вересня представлена  виставка-інсталяція « У храмі книги править мудрий світ».

Бібліотекар створила з книжок міні-бібліотеку, яка кожному відвідувачу буде нагадувати, що книги - це диво. Адже в них відображений весь неосяжний світ та віками накопичена мудрість. Книги, як вогники освітлюють шлях кожній людині і цей вогник був у бережливих надійних руках бібліотекаря.

  Запрошуємо всіх до бібліотеки , хто любить і цінує книги. Для вас завжди відкриті наші двері.