Новини минулих років

День української вишиванки 2022 - свято, яке українці зустрічають щороку. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.

Де б Ви не були, обов'язково в цей день одягніть вишиванку.

Наші учні долучилися до цієї традиції!)

Традиція святкування Дня святого Миколая з'явилася ще в середньовічній Німеччині. Саме з цієї країни це свято прийшло до Польщі, звідки, швидше за все, на Правобережну Україну.

Виключно дитячим святом цей день став у ХІХ столітті. Напередодні свята діти 5 - Б класу разом з класним керівником Куценко С.О., запросивши щей 5- А зустріли святого Миколая театралізованою виставою " Святий Миколай". Миколай з білою бородою, в теплому кожусі, з великим мішком подарунків, разом з трьома ангелами і чортиком завітав на свято. Чудова гра шкільних артистів, ялинка, гірлянди, сніжинки, пісні, музика та подарунки і побажання від святого Миколая викликали захоплення у дітей.

Це свято вчить головним цінностям: милосердю, щедрості, любові до оточуючих людей.

Нехай Чудотворець принесе нашій школі і в кожну домівку мир, добро, радість, розуміння та здійснення всіх бажань!!!

Міський етап новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», які щорічно проходять у ПДМі, це завжди яскраво, творчо, феєрично та казково. Адже вони наближають нас до новорічних свят і до мрій про подарунки.

Дякуємо усім, хто долучився до виготовлення експонатів. Сподіваємося, що конкурсне журі обов"язково оцінить роботи наших учнів належним чином)))

«Любляче серце»

Гра з елементами тренінгу «Любляче серце» пройшла днями у 2-А класі. Діти разом з соціальним педагогом Кузьменко О.П. вчилися бути співчутливими, люблячими та турботливими громадянами своєї держави.

Цими серцями було завершено оформлення інформаційного банеру "16 днів проти насильства"

З метою співпраці у плані виховання добропорядних та щирих громадян, наша школа запросила на урок "Як не стати жертвою або учасником насильства" представників патрульної поліції на чолі з Бояківською Іванною, яка завжди готова прийти на допомогу і дати слушну пораду.

Учні 7Б, 8А та 8Б були уважними слухачами та активними учасниками цього уроку-дискусії.

Сподіваємося і на подальшу співпрацю)

"16 днів проти насильства"

В рамках акції "16 днів проти насильства" було проведено правовий десант "Про насильство" спільно з ПДМ та активістами учнівського самоврядування.

Наші учні Скоблюк Ілля, Домбровська Дарина та Новак Дарина відвідали сусідні школи, а до нашої школи завітали учні СпШ №15.

Інформація була змістовною та цікавою з використанням практичних ситуацій. Учасниками заходу стали учні 9-х та 7-го класів.

Урок доброти «Наші руки потрібні, щоб допомагати»

Учні 6-Б класу разом з соціальним педагогом Ольгою Петрівною виготовили паперові руки і написали, як вони можуть своїми маленькими рученятами допомагати ближнім.

День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

Підтримуємо і продовжуємо українські традиції)))

А хустка в нас завжди була в пошані.

У літню спеку й люті холоди

Їх гарно так замотували пані,

Як йшли до церкви, вдома, та й завжди.

Відео тут!

https://www.facebook.com/100000295631604/videos/272747781561291/


Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На їхню долю випали нелегкі випробування,однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.Саме тому, учні нашої школи влаштували челендж "Повір у себе!" на підтримку людей з обмеженими можливостями.

Соціальний педагог : Кузьменко Ольга Петрівна

0-02-05-4839544240f27ce28d04a664d3ed0fb7faeb629235f8ea80892cbd8968758993_ed3c0995be11331c.mp4

Учнівські проекти

У нашій школі відбулося довгоочікуване голосування за проєкти шкільного громадського бюджету. Всього їх було три:

№ 1 "Бережімо різдвяні національні традиції". Авторка, Софія Наумець, запропонувала пошити три свити для учасниць вокального ансамблю. За цей проєкт проголосувало 15 учнів.

№ 2 "Обираємо майбутню професію в шкільні роки". Дарія Домбровська запропонувала купити для дівочої майстерні дві швейні машинки та оверлок. Його підтримало 35 здобувачів освіти.

№ 3 "Візуальне сприйняття мистецтва". Іван Крока вирішив, що у 17 та 26 кабінетах рідної школи бракує телевізорів. Проєкт Івана переміг, набравши найбільшу кількість голосів: 97!

Дякуємо усім, хто був небайдужий до цієї шкільної події!

Тепер усім нам залишилося набратися терпіння й дочекатися закінчення бюджетного року, а тим часом планувати, мріяти, складати нові проєкти....

Детальніше тут!

https://www.facebook.com/100000295631604/videos/6577887062253317/

"Колоски правди"

В 7-Б класі класним керівником Кузьменко О.П. проведено виховний захід "Колоски правди" присвячений пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Метою заходу було поглибити знання учнів про Голодомор; його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль, як свої власні. Спогади та віршовані рядки про Голодомор викликали сльози, а ще сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює все жахіття тих подій.

Детальніше тут!

https://www.facebook.com/100000295631604/videos/300729005392069/

"Країна, якою я пишаюся"

Сьогодні, 21 листопада, відзначають знакове для українців державне свято – День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. В нашій школі було проведено виховні години до цієї пам'ятної дати. Виховна година, "Країна, якою я пишаюся ", у 9-Б класі. Класний керівник - Нетребська І.С.

Урок "Захист України"

Проведення уроку "Захист України" з учнями 10, 11 класів у новому форматі.

Наші учні відвідали "Будинок Ветеранів", де для них провели пізнавальний урок про те, які наша країна, наш народ роками бореться за свою незалежність.

Діти мали змогу потримати в руках справжню зброю, а також переглянули фільм про теперішню війну, яка триває на території східної України.

Учні отримали масу вражень, а це і є головним у вихованні їх патріотичної свідомості. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з працівниками "Будинку Ветеранів".

А ми нашу Україну розвеселимо…

У Рівненській ЗОШ № 5 ім. О.О.Борисенка провели конкурс до свята Покрови «А ми нашу Україну розвеселимо…»

1. Конкурс серед дівчат «Найгарніша традиційна українська зачіска».

2. Конкурс для юних українок «Чудове намисто».

3. Конкурси серед хлопців «Козацькому роду нема переводу»: силові змагання.

Осінні фантазії - 2021

Осінь це завжди гарно, різнокольорово і весело. Нам є за що дякувати природі і маємо дуже гарні дари від неї.

От і у нашій школі діти дякували за такий чудовий урожай, взявши участь у конкурсі "Осінні фантазії". Діти разом з батьками виготовили вироби своїми руками із природніх матеріалів. Дякуємо усім, хто долучився. Цу було справді шедеврально!!!

Найкращі майстри будуть нагороджені призами)))

Цікава зустріч зі спеціалістами АТ «Рівнегаз»

Спеціалісти АТ «Рівнегаз» зустрілися із учнями нашої школи. Так важливо на початку опалювального сезону нагадати дітям Правила безпеки експлуатації газових приладів.

Про правильне споживання «блакитного палива» та як слід діяти у разі виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних з газом, четвертокласникам розповіли фахівці служби охорони праці та цивільного захисту АТ «Рівнегаз» Ігор Чупринський та Юлія Сідлецька. У ході уроку школярі активно відповідали на запитання про роботу газового обладнання.

Щоб закріпити знання, дітям роздали також інформаційні листівки про використання газу в побуті та безпечної експлуатації систем газопостачання.

Неабиякий інтерес у маленьких рівнян викликав автомобіль аварійно-диспетчерської служби. «Апельсин» - така кодова назва цієї автівки, що дуже сподобалося допитливим школярикам. Також вони цікавилися як часто «аварійникам» доводиться виїжджати на виклики.

Дякуємо працівникам "Рівнегазу", що подарували учням не лише приємні враження, але й важливі знання.

"Урок доброти"

Урок доброти до Всесвітнього дня захисту тварин пройшов у 2-Б класі під назвою "Ми турбуємось про братів наших менших", з метою виховання любові до тварин, поваги до відданості та вірності домашніх улюбленців.

Доброта - це зовсім не складно! Будьмо добріші до тих, хто цього потребує.

"Булінгу НІ!"

В рамках проведення Тижня протидії булінгу та з метою розвитку в учнів навички протидії соціальному тискові, вихованню емпатії та співпереживанню до дитини, яка зазнає насильства, соціальним педагогом Кузьменко О.П. було проведено з учнями 6-Б класу виховний захід-тренінг «СТОП БУЛІНГ!».

Захід розпочався з вправи «Зім’ятий папір”,яка була направлена на донесення дітям того, що не можна ображати і принижувати один одного. Потім Ольга Петрівна більш детальніше розповіла дітям про види булінгу та форми шкільного булінгу зокрема. Інтерактивна вправа “Так” -Ні!” дала змогу, завдяки ситуативним ситуаціям, перевірити, чи вміють діти розпізнавати булінг та його форми. Найбільше учням сподобалася вправа "Чому так стається?", де вони спробували себе в ролях - "агресора", "жертви" та "спостерігача". Також, діти прослухали , а потім обговорили притчу «Скільки важить сніжинка?»

Вони дійшли висновку, що часом ті слова, які «не важать» нічого, наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожна людина.

У підсумку заходу діти запам'ятали ,що наша школа – це маленька сім’я,і хотілося б, щоб у нашій сім’ї завжди панувало добро, взаємоповага, не було сварок, лихослів’я і, щоб вона стала територією Добра. Тому у житті слід керуватися правилом, яке називають Золотим - «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви!»

День працівника освіти-2021

А так нас вітали наші учні напередодні свята

Вони подарували нам прекрасний концерт, яскраво-осінні букети, зроблені своїми руками, проводили за нас уроки (День самоврядування) та подарували нам безліч позитивних емоцій, відкрилися нам у новому світлі.

Дякуємо вам, наші хороші!!!

Ви найкращі!!!

Перший урок - 2021

Перший урок! Тема, така урочиста, святкова і водночас вистраждана - 30-річчя Незалежності України!

У когось це була вікторина, у когось інтерактивна гра, а у когось і складання, дуже навіть дорослих, пазлів))) Але всі учні нашої школи сьогодні зрозуміли одне - 30 років незалежності це не просто так і зовсім не легко...

На цьому уроці вони продовжували виховувати в собі почуття вдячності воїнам, почуття гордості, що вони є українцями і просто - почуття любові до рідної Батьківщини!!!

День знань - 2021

Сьогодні особливий день не лише для кожного школяра – від першокласника до випускника, – а й для вчителів та батьків.

Сьогодні пролунав перший дзвоник, його незабутнє звучання супроводжує нас навіть крізь роки. У ньому – спогади про першу вчительку, перерви з однокласниками, першу «дванадцятку» і першу «двійку». У ньому – перше шкільне кохання і останній шкільний вальс.

На нашому святі були присутні військовослужбовці з Айдару, які привітали усіх присутніх з початком навчального року. Першокласники підготували виступ, а випускники солодкі подарунки для них)))

Бажаємо усім - нехай це 1 вересня стане початком захопливого навчального року, сповненого новими відкриттями, цікавими експериментами, позитивними емоціями та дивовижними зустрічами.

Та найголовніше, щоб у цьому навчальному році батьки, вчителі та учні були одне одному підтримкою і опорою – єдиною командою, яка здолає всі перешкоди на шляху до знань.

І звісно, не забуваймо, що один з найцінніших скарбів у нашому житті – здоров'я. Бережімо один одного.

Зі святом!

«Друге життя» побутових речей

Наприкінці навчального року учні 5-х класів Рівненської ЗОШ №5 взяли участь у навчальному проекті «Земля – планета сонячної системи: смітити не можна - переробляти» (про «друге життя» побутових речей). Метою заходу було висловлення школярами неординарних ідей щодо створення корисних речей із уживаних, розрахунки ціни новоствореного та за загальні прибутки від його реалізації. Діти пояснювали екологічні наслідки перетворення старих речей на нові, доводили необхідність бережливого ставлення до навколишньої природи, використовуючи власне бачення та життєвий досвід батьків, текст підручника та Інтернет-ресурси.

ВЕСНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ПЕРЕМОГ

Минулого тижня (14 березня) в місті відбувався ІІ тур олімпіади «ЮНЕ ОБДАРУВАННЯ».

Наш 4-А клас не пас задніх. Знайомтеся :

Номінація «Природознавство»

КУЗЬМЕНКО ОЛЕКСАНДР - ІІІ місце

Номінація «Українська мова»

РАТНІКОВА ВАЛЕРІЯ - ІІІ місце

ВІТАЄМО!!!

А РОМАШКО КАТЕРИНА взяла участь у

Всеукраїнській трудовій акції «Дослідницький марафон» і зайняла І місце

ВІТАЄМО!!!

Ми пишаємося цими здобутками і віримо , що попереду нас чекає багато випробовувань і

ПЕРЕМОГ.

* * *

Репортаж «Зустріч з незвичайною людиною»

Сьогодні у нашому 4-А класу відбулася незвичайна зустріч з надзвичайно цікавою людиною. Це Тарасов Павло Михайлович. Він двічі побував на Антарктиді ,у складі експедицій 2000 і 2004 роках

Діти , з уст самого дослідника ,почули розповідь про суворий і дивовижний світ під назвою Арктика . Такого не прочитаєш ні в підручнику, ні в одній енциклопедії. А фотографії? Це ж були справжні фотографії з тюленями і пінгвінами!!!

В кінці зустрічі кожен отримав відповіді на свої питання, міг зробити селфі і навіть доторкнутися до людини, яка побувала в самій Антарктиді.

Загальне фото – було фіналом нашої зустрічі. І як завжди , після таких зустрічей, список наших мрій розширився і тепер всі учні нашого класу хочуть побувати в Антарктиді.

* * *

Інноваційними стежинками педагогічного лісу

15 лютого в нашій школі відбулося засідання «Школи молодого вчителя початкових класів та вихователя ГПД».

Засідання відкрили методист КУ «РММК» Будько Н.С.

та заступник директора ЗОШ №5 Радчик Л.В.

Через наукові і теоретичні хащі педагогічного лісу нас провела Місюк Л.М.

Вона також дала маршрутні листи, які допомогли мандрівникам

потрапити у різні місця незвичайного лісу.

У «Квітковому раю» їх зустріла Панчук О.М., де ознайомила всіх з модульною технологією рефлексії

Потім мандрівники потрапили на «Суничну галявину», де Андрейчук М.В. провела тренінг з ООЖН.

Напитися водички з лісового «Джерельця» всім запропонувала Вітюк В.П. А водичка була непроста… Той, хто її скуштував, пізнав модульну технологію мотиваційного етапу уроку.

Зібрати грибочки в кейс-кошики допомогла вчитель ЗОШ №13 Бардаш Т.Л.

Молоді вчителі нашої школи Войцеховська М.Ю. і Пясецька Т. В. запропонували мандрівникам динамічний та інтерактивний відпочинок у педагогічному лісі.

Всі учасники подорожі залишилися задоволені, оскільки зібрали багато лісових дарунків у свої кошики – знань та практичних умінь з використання сучасних інноваційних технологій навчання.

Своїми враженнями та емоціями вони поділилися, посадивши чарівні квіти на галявинах нашого педагогічного лісу.

* * *

Семінар Німецької мови

SPRECHEN SI DEUTSCH

14 лютого 2018 р. на базі ЗОШ № 5 I-III ступенів імені О.О. Борисенка відбувся міський семінар-практикум для вчителів німецької мови з теми «Компетентнісно-діяльнісна парадигма навчання іншомовного спілкування на уроках іноземної мови відповідно до оновлених програм».

Мета семінару: ознайомити вчителів з особливостями реалізації комунікативного та діяльнісного підходів на уроках німецької мови з метою формування ключових предметних компетентностей учнів згідно з оновленими програмами (5-9 кл.).

У семінарі взяли участь 20 учителів ЗНЗ міста.

Учасники семінару ознайомилися з візитівкою школи, яку презентувала заступник директора ЗОШ №5 імені О.О. Борисенка Радчик Л.В.

Методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет» Кінжалова Ю. С. у своєму виступі закцентувала увагу на актуальності теми та ознайомила педагогів з компетентнісно-діяльнісною парадигмою навчання іншомовного спілкування в умовах нової української школи.

Присутні вчителі охоче виступили в ролі учнів 5 класу при проведенні демонстраційного уроку «Хобі. Мої захоплення» учителем німецької мови Яблонською Л.Л.

Під час проведення «методичної майстерні» учасники семінару поділились власним досвідом щодо використання сучасних інтерактивних методик та технологій у навчанні німецької мови. Вчителі німецької мови РГГ Петрова О.Ф., та Попова Т.Й., продемонстрували технологію “Deutschmit Socke“ та методики “Lebende Satze“, “ Cocktail Party“

Присутні взяли участь у ситуативно-рольової гри та обмінялися досвідом щодо використання сучасних підходів у навчанні іноземної мови.

На завершення семінару керівник міського МО вчителів німецької мови Мельничук С.В. поділилась інформацією щодо організації роботи з обдарованими учнями (за підсумками участі у Всеукраїнському семінарі у м. Київ)

* * *

ВІТАЄМО

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з правознавства

ПОЛІЩУКА ІВАНА, 9-А клас

(1 місце )

та вчителя КУЦЕНКО СВІТЛАНУ ОЛЕКСІЇВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з історії

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА, 9-А клас

(3 місце )

та вчителя КУЦЕНКО СВІТЛАНУ ОЛЕКСІЇВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформаційних технологій

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА, 9-А клас

(1 місце )

МАЗЕПУ МАКСИМА, 7-А клас

(2 місце )

та вчителя ОМЕЛЯНЕНКО ВАЛЕНТИНУ ОЛЕКСІЇВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з фізики

ПАВЛОВСЬКУ ЕВЕЛІНУ, 8-А клас

(3 місце )

та вчителя БОЛБУ МИХАЙЛА ЛЕОНІДОВИЧА

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з хімії

ПАВЛОВСЬКУ ЕВЕЛІНУ, 8-А клас

(3 місце )

та вчителя КРАВЧУК СВІТЛАНУ ВАСИЛІВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з біології

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА, 9-А клас

(3 місце )

та вчителя КРАВЧУК СВІТЛАНУ ВАСИЛІВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з правознавства

ПОЛІЩУКА ІВАНА, 9-А клас

(1 місце )

та вчителя КУЦЕНКО СВІТЛАНУ ОЛЕКСІЇВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з англійської мови

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА, 9-А клас

(3 місце)

БУГАЙ ОЛЕКСАНДРУ, 8-А клас

(3 місце )

та вчителя ЖУК НАТАЛІЮ ЛЕВОНІВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з математики

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА, 9-А клас

(2 місце )

БІЛОГО ОЛЕКСІЯ, 7-А клас

(3 місце )

та вчителя РЯБЕНКО СТЕФАНІЮ МИХАЙЛІВНУ

переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з української мови та літератури

ПАШКОВУ ДАРІЮ, 8-А клас

(2 місце )

та вчителя ГОРЧАК ОЛЬГУ ПЕТРІВНУ

* * *

“WAITING FOR A MIRACLE”

«В ОЧІКУВАННІ ДИВА» під таким девізом пройшов останній тиждень навчання в ЗОШ №5 імені О.О. Борисенка. Передноворічні очікування послужили чудовим підґрунтям для проведення тижня іноземних мов в школі. Різдвяні пісні, написання листів для Санти, виготовлення різдвяних листівок, перегляд pіздвяних мультфільмів та фільмів – все це створило незабутню атмосферу свята та різдвяного настрою, пробудило віру у диво, у магію новорічної казки….

* * *

Напередодні новорічних свят до нас в 4-А клас завітав випускник нашої школи Романчук Михайло. Він є Почесним громадянином м. Рівне, Заслуженим майстром спорту з плавання, кращим спортсменом Рівненської області 2015, 2016, 2017 років.

Довідка:

MYKHAILO ROMANCHUK

07.08.1996

Achievements:

· Member of the Ukrainian Swimming Team

· Multiple Ukrainian record holder

Gold medals:2017 Summer World Universiade

· 2014 Summer Youth Olympics in Nanjing

· 2014 European Junior Swimming Championships in Dordrecht

Silver medals:2017 two-time silver medalist at the Summer World Universiade

· 2017 World Long Course Championships in Budapest

· 2014 Summer Youth Olympics in Nanjing

· 2014 European Junior Swimming Championships in Dordrecht

Bronze medals:

· 2016 Two-time bronze medals at European Long Course Championships in London

· Two bronze medals at 2016 European Long Course Championships in London

· 2014 European Junior Swimming Championships in Dordrecht

В класі відбулася інтерактивна конференція.

Діти брали інтерв’ю у Міши українською і англійською мовами. Це був чудовий тренінг з іноземної мови. На заході були також присутні перша вчителька Романчук О.Е., вчитель англійської мови Туз Т.С., яка навчала Михайла у школі азам англійської мови і Бізюк Т.В. – вчитель фізичної культури, яка протягом шкільного життя сприяла його фізичному розвитку.

Діти дізналися про шкільні роки Михайла, його спортивні досягнення та плани на майбутнє.

Наприкінці зустрічі кожна дитина отримала фотографію Михайла

з особистим автографом чемпіона,

а також мала змогу сфотографуватися з ним.

Дівчата були у захваті від іграшок- талісманів з різних змагань.

А хлопці із задоволенням тримали в руках чемпіонські медалі.

Загальне фото, селфі і цукерки були чудовим фіналом зустрічі.

Кожний зрозумів , що всі мають таланти : головне – знайти свій талант і бути наполегливим і працелюбним. Тільки тоді прийде УСПІХ!!!

* * *

Майбутнє науки в надійних руках.

Цього тижня , учениця нашого 4-А класу, Малиновська Анастасія брала участь у зйомці телепередачі «Невгамовні дослідники» на РТБ. Чекаємо ефіру з нетерпінням. Хтозна? Можливо, Настя - це майбутнє нашої української науки.

Спокійна, допитлива, розумна. Весь наш клас пишається нею.

ВІТАЄМО

переможців ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади англійської мови

НІКОЛАЙЧУКА РОМАНА 9-А клас

(3 місце )

БУГАЙ ОЛЕКСАНДРУ 8-А клас

( 3 місце )

та вчителя ЖУК НАТАЛІЮ ЛЕВОНІВНУ

У Рівному в НВК №12 відбулося урочисте відкриття українсько-німецького Року мов, де зібралися учні та вчителі навчальних закладів міста, в яких німецьку вивчають як другу іноземну. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 імені О.О. Борисенка також взяли участь в урочистостях.

THANKSGIVING DAY – ДЕНЬ ПОДЯКИ

THANKSGIVING IS COMING - під таким інтригуючим гаслом розпочався листопаду загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 імені О.О. Борисенка.

Місяць розпочався створенням “ThanksgivingWall” До створення святкової експозиції долучилися учні як початкової так і старшої школи. Наприкінці листопада пройшли тематичні уроки, присвячені цьому такому нетиповому святу. На уроках учні дізналися про історію виникнення цієї дивної традиції та порівняли її з традиціями в Україні. Особливо запам’ятався конкурс «Розфарбуй індичку». «Парад індичок» - яскраві та оригінальні гірлянди прикрасили стіни школи та викликали інтерес у всіх школярів.

Щороку у четвертий четвер місяця листопада у США відзначають День подяки.

Свято нагадує про перший урожай, якийзібралипілігримиізПлімутськоїколонії у 1621 році після голодної зими в Новому Світі Колоністи, які вижили завдяки допомозі індіанців, влаштували для себе і для них триденне святкування з молебнами подяки і бенкетом. Уперше День подяки святкували за президента Джорджа Вашингтона 26 листопада 1789 року.

У 1863 році президент Авраам Лінкольн оголосив День подяки національним святом і вихідним днем. День вважається сімейним святом. Його святкують традиційним обідом, який особливо поширений на сході США. Обов’язковими стравами в День подяки є фарширований індик з журавлиновим варенням і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою. До цього дня по країні звичайно відгодовують велику кількість індиків, щоб забезпечити кожну американську родину.

Ще одним атрибутом Дня подяки є паради, зазвичай в одязі XVII століття і костюмах індіанців. Найвідоміший парад проводиться щороку в Нью-Йорку. Головною пам’яткоюподії є величезні надувні іграшки (герої мультфільмів, казок і телепередач) – їх проносять від Центрального парку до входу в універмаг Macys між Бродвеєм і Сьомою авеню. Парад транслюється по телебаченню. Ввечері над протокою Іст-Рівер, щовідділяє Нью-Йорк від Брукліна, влаштовується феєрверк.

Одна з порівняно нових традицій Дня подяки – перегляд матчу команд Національної футбольної ліги (NFL), повідомляє bigmir.net.

Книга вчить , як на світі жить.

(ТИЖДЕНЬ КНИГИ)

Цього тижня учні 4-А класу побували в гостях у міської бібліотеки, що знаходиться на вулиці Симона Петлюри. Відбулася презентація нових книг сучасних письменників . Також працівники бібліотеки розповіли про нові твори рівненських письменників і поетів. Діти ще раз почули про історію створення книги і на власні очі побачили папірус і пергамент. Наприкінці зустрічі всіх чекав солодкий сюрприз. Кожен отримав цукерку з посланням. У посланні була назва книги, яку рекомендовано прочитати саме йому. Всі залишилися задоволені.

9 листопада до нашої школи завітав «Театр наукових дослідів». Діти початкових класів із захопленням подивилися виставу. Вони були безпосередніми учасниками наукових дослідів . Школярі дізналися про температурежидкого азоту, як утворюється туман, як можна побачити магнітні і звукові хвилі. Разом з тим ще і розважалися. Не обійшлося без танців і пісень. Цікаво! Науково! Весело!

13 жовтня з нагоди свята українського козацтва, Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського козацтва, у школі відбулося веселе спортивне свято ,,Козацькі забави”. Учні 5-х-6-х класів змагались у спритності, силі та швидкості, слухали розповіді про мужність і звитягу наших козаків. Наприкінці заходу усі із задоволенням ласували смачним українським кулішем.

Наприкінці вересня у 4-А класі відбулося урочисте відкриття шкільної класної газети «Павучок». Група дітей із задоволенням працювала над своїм творінням. Всім ідея дуже сподобалася і вже за три тижні світ побачив другий номер газети.

Тут є рубрики «інтерв’ю», «відгадайте, хто це?», «наші досягнення», «наші іменинники»,

«шкільні усмішки» тощо. Одні пишуть, а інші із захопленням читають.

Клас живе цікаво і не збирається зупинятися на досягнутому.

З нагоди 25 річчя «Ого» , редакція газети започаткувала проект «Успішні рівняни». Ми теж не залишилися осторонь. 9-річна Валерія Ратнікова, учениця 4-А класу увійшла до 25 «успішних рівнян».

Лєра- одна з наймолодших актрис Рівненського обласного академічного українського музично- драматичного театру. Вона володарка ГРАН-ПРІ ІУ Обласного фестивалю краси і талантів «Перлинка Рівного» У 2016-2017 роках здобула І і ІІ місця у конкурсі читців – декламаторів творів Шевченка.

Весь наш клас голосував за Лєрочку і пишається її досягненнями.