Архів новин

УПА – Історія Нескорених

Маловідомі сторінки національно-визвольної боротьби варті того, щоб про них знав український народ, адже зараз як ніколи потрібно віднайти те, що дозволить нам з гордістю говорити про наш український рід. І передусім це – героїзм та звитяга українських борців за свободу, і зокрема – бойові звершення воїнів УПА, які боролися одночасно з двома найстрашнішими імперіями в історії ХХ століття.

75 років тому, 14 жовтня 1942 р., постановою та рішенням Української Головної Визвольної Ради, тогочасного революційного уряду України, було проголошено створення Української Повстанської Армії – організації, яка об’єднала у своїх лавах силу і розум багатьох відомих українців, тих хто присвятив своє життя національно-визвольній боротьбі за волю українського народу і побудову самостійної соборної Української держави. УПА з’явилася не внаслідок якогось окремого державного акту – вона створилася в той час, коли виникла потреба протистояти окупантам та стати на захист бутя українського народу, і водночас бути відповіддю на його історичні прагнення до свободи, державної незалежності, до бажань народу бути господарем на своїй землі.

Саме про це, про самопожертву та відвагу, про невідомих героїв дізналися учні 8-Б класу Рівненської ЗОШ № 5 імені О.О. Борисенка, які відвідали нову експозицію в Рівненському краєзнавчому музеї – «УПА – історія нескорених», присвячену 75 річниці заснування УПА.

Європейський день мов

26 вересня у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 імені О.О. Борисенка учні та вчителі відзначили День європейських мов. Цей день став нагодою підкреслити важливість вивчення мов, розповісти про багатокультурну Європу, показати багатство європейських країн.

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?

Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою.

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.

На заходах на вищому рівні вживаються заходи щодо здійснення перекладу виступів учасників на всі офіційні мови (за необхідності).

Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього зазвичай називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов в зрілому віці.

***

Промайнув ще один тиждень роботи мовного табору. Юні члени загону "Happy Hearts" удосконалювали свої мовні навички, виконуючи творчі завдання конкурсу "Scillful Hands"

Креативність, працьовитість, небайдужість - яскраві риси, притаманні нашим учням. Діти ніколи не залишаються осторонь від проблем сьогодення - й екологічна акція "Rubbish Hunters" переконливо це продемонструвала. Чисте довкілля віддячило учням загону "Happy Hearts" смарагдовою зеленню та мелодійним співом пташок у пришкільному парку.

Спортивні таланти виявив турнір "Ready! Steady! Go!" Щасливі серця учасників змагань билися в унісон, але перемогу вибороли найкращі.

Гармонійне поєднання суспільно корисної праці та захоплюючого відпочинку - запорука плідної роботи літнього табору "Чемпіон" загалом та мовного загону "Happy Hearts" зокрема.

We are the best in our work and in our rest!

15 травня у Рівненській ЗОШ № 5 відбувся захід «Покоління, вільне від корупції» під гаслом «Не дозволь корупції вкрасти твоє майбутнє», проведений громадською організацією «Регіональний центр євро інтеграційних проектів». Учням старших класів запропонували основні поняття корупційних дій, заходи із запобігання корупції у повсякденному та суспільному житті, наголошуючи на тому, що кожен із нас відповідає за спільне майбутнє нашої країни та окремо взятої особистості. Усі присутні були щиро вдячні координатору проекту Костюкевичу Руслану Миколайовичу за цікаве та захопливе дійство.

26.04.2017 р. у Рівненській ЗОШ № 5 відбувся щорічний День цивільного захисту, який традиційно розпочався загальношкільною лінійкою. Було здійснено перевірку готовності працівників, учнів до проведення евакозаходів за сигналами оповіщення. Проведено конкурс малюнків, стіннівок на тематику ЦЗ та НС, екстрену евакуацію учасників навчально-виховного процесу згідно з планом евакуації. Представник ДСНС Птащук С.В. провів фахове заняття з учнями 5-х класів щодо порядку дій населення у разі виявлення підозрілого об’єкта, вибухонебезпечного предмета та під час надзвичайних ситуацій. Відбувся перегляд фільмів про правила евакуації в школі, дії населення в умовах загрози виникнення надзвичайних ситуацій,Чорнобильську трагедію.

У Рівненській ЗОШ № 5 традиційною є щорічна естафета творчих уроків учителів, які підтверджують свій кваліфікаційний рівень. Цьогоріч педагогічні надбання, творчі родзинки продемонстрували

Рябенко Стефанія Михайлівна (8клас. Геометрія. «Розв’язування прямокутних трикутників»);

Полюхович Павло Михайлович (6 клас. Українська мова. «Прикметник як частина мови»);

Туз Тетяна Станіславівна (1 клас. Англійська мова. «Шкільне приладдя»).

Схвальні відгуки колег, членів атестаційної комісії стали нагородою педагогам за щоденну натхненну працю та ті перлинки мудрості, які вони запропонували на показових уроках і для своїх вихованців, і для вчительського колективу.

21 лютого – День рідної мови! Рядками вічних поезій Т.Шевченка, рівненських митців та власними поезіями відзначили це свято вихованці та педагоги Рівненської ЗОШ № 5 ім. О.О.Борисенка. Яскраві національні вишиванки, оригінальні шкільні стіннівки стали ще одним доповненням дійства. Діти долучилися до вшанування рідного українського слова, адже «нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову», як геніально стверджує Ліна Костенко.

На гостину до книги запросила учнів ЗОШ № 5 шкільна бібліотека, адже уже традиційним стало у школі відзначення ювілеїв книг. Цьогоріч до юних читачів завітали всесвітньо відомі герої книг І.Франка, Г.Х.Андерсена, Ш. Перро, Ж.Верна, А.де Сент-Екзюпері, Ш.Бронте, М.Твена, Ч.Діккенса, Е.Хемінгуея, Г. Флобера, Г.Уелса, викликавши у дітей захоплення красою слова, яскравим стилем та вічною мудрістю книг.

19 січня 2017р у Рівненській ЗОШ № 5 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів ЗНЗ «Діагностика мовленнєвих порушень». Захід мав на меті з’ясування актуальних проблем роботи з дітьми, що мають вади мовлення, та використання практичних елементів логоритміки. Своїм досвідом роботи з дітьми –алаліками поділилися з колегами Дідушок Людмила Адамівна, Григор’єва Сніжана Іванівна. На теоретичних засадах проблеми закцентувала увагу Човпило Галина Олександрівна. Рефлексією заходу стала «Хвилинка активної взаємодії», яка резюмувала обмін думок педагогів.

На завершення Року англійської мови в Україні

Рік англійської мови в Україні у межах всеукраїнського Тижня англійської мови у Рівненській ЗОШ І - ІІІ ступенів №5 імені О.О. Борисенка з 12 по 18 грудня завершився тижнем англійської мови. Захід було присвячено офіційному закриттю Року англійської мови в Україні та спрямовано на популяризацію її вивчення.

Тиждень розпочався під девізом «Christmas is coming». У створенні святкової експозиції взяли участь усі бажаючі: від учнів початкової ланки до старшокласників та вчителів. Тендітні та вишукані сніжинки на стінах школи частково компенсували відсутність снігу на вулиці та створили піднесений настрій. Магії додали чарівні ялинки та незвичайні композиції, створені учасниками біологічного гуртка. Adventcalendarінтригував школярів, обіцяючи свята та дарунки від Святого Миколая, SantaClausта Діда Мороза.

А яке ж свято минає без пісні? Діти із задоволенням вивчали традиційні англійські колядки та різдвяні пісні. Британська «Silentnight, holynight» - ідентична українській «Тиха ніч, свята ніч». Цей факт заінтригував багатьох.

Не лишився поза увагою й кінематограф. «ChristmasFilmList» урахував вподобання усіх учнів. Різдвяні фільми та мультфільми не залишили байдужими нікого. Лідером було одноголосно визначено «HomeAlone», уривки з якого було переглянуто.

Під час тижня було проведено святкові уроки з використанням ІКТ: «ChristmasinUkraineandGreatBritain», «ChristmasDinner», «ChristmasTraditions», «VisitingSanta» та різноманітні вікторини під загальним девізом«EnglishisFun».

14 грудня проголошено Днем англійської мови «ShakespeareDay» - у загальноосвітніх навчальних закладах України. Не залишилися осторонь учні і вчителі школи. Було організовано виставку листівок та стіннівок, присвячених творчості Вільяма Шекспіра.

Цікаво та незвично пройшли уроки під час яких вшановували великого англійського поета та драматурга. Учням були запропоновані заочні екскурсії до містаСтредфорда-на-Ейвоні (місця народження В.Шекспіра) та перегляд мультфільму виробництва BBC«RomeoandJuliet» - вічної історії кохання, яка нікого не залишає байдужим упродовж останніх чотирьохсот років. Різноманітні версії виконання сонетів виявили усю багатогранність геніального поета.

Безсмертні рядки великого Шекспіра давно вже стали афоризмами та зайняли належне місце в нашому повсякденному житті.

Не залишилися поза увагою й найменші школярі: їх запросив у гості Санта Клаус. Щоб привітати Санту, учні створили та написали свої оригінальні Christmascards. Задоволений Санта пообіцяв виконати усі бажання, тому були написані LetterstoSanta, в яких діти висловили найзаповітніші мрії (про цукерки, іграшки, гаджети«в асортименті»).

Тиждень завершився і показав, що вивчення англійської мови – це не завждилише уроки та домашнєзавдання, а й розваги,фантазія та творчість.

English is fun(англійська – це весело)!

Світлини Всеукраїнського тижня правових знань

З метою популяризації правової освіти та правового виховання підлітків, виховання громадян, відповідальних за свої вчинки, дотримання норм і правил співжиття, формування громадянської позиції та розуміння важливості розбудови правової держави у Рівненській ЗОШ І –ІІІ ступенів №5 05 – 09.12.2016р. стартував Всеукраїнський тиждень правових знань.

7 грудня 2016

Між командами дівчат «ФОРТУНА» та хлопців «ПРАВОЗНАВЦІ» учнів 9 – А класу відбувся БРЕЙН - РИНГ «Права дітей в Україні».

Перший тур за принципом: короткі чіткі запитання - короткі чіткі відповіді

Другий тур: конкурс на кращу правознавчу газету

Третій тур: конкурс прислів’їв на правознавчу тему

Четвертий тур: конкурс висловів на правознавчу тематику

П’ятий тур: конкурс ескізів

Капітани команд розпочали захоплюючу гру

Юні правознавці продемонстрували свої знання та вміння

Компетентне журі визначило переможцем команду «ПРАВОЗНАВЦІ»:

із розривом 1 бал вони перемогли команду «ФОРТУНА»

Учнями 11 – А класу проведений правовий діалог «ПРАВА ДИТИНИ В ДІЇ» з учнями 5 –Б класу.

У формі діалогу відбулось представлення прав дітей та перегляд презентації.

Бесіда «ЗАПАМЯТАЙ ТА ДАЙ ВІДПОВІДЬ»

ГРА «КЛАСТЕР»

6 грудня 2016 року, у день двадцятип’ятиріччя Збройних сил України, у Рівненській школі І-ІІІ ступенів № 5 відбулася загальношкільна лінійка з ушанування пам’яті випускника навчального закладу Борисенка Олександра Олеговича, солдата-контрактника, котрий загинув під час проведення антитерористичної операції на сході України, виконуючи бойове завдання в районі міста Лутушне Луганської області.

На захід була запрошена мама загиблого хлопця – Борисенко Наталія Петрівна, яка, звичайно ж, дуже болісно сприйняла глибокі, проникливі слова учнів 7-А класу, які підготували лінійку, адже одночасно зі словами найглибшої поваги на адресу батьків, звучали емоційні, світлі спогади про юнака, який загинув на неоголошеній війні у двадцятиоднорічному віці.

Сесією Рівненської міської ради від 22 вересня 2016року за номером 2704 було прийняте рішення про присвоєння Рівненській загальноосвітній школі за числом п’ять імені Олександра Борисенка.

Господи, храни солдата!

Від куль, від дула автомата,

Нехай повернеться живим

На зло всім ворогам лихим!

Господи, храни солдата!

24 листопада 2016 року в Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 імені О.О. Борисенка Рівненської міської ради відбулось засідання міського методичного об’єднання вчителів математики з теми: «Фахова майстерність вчителя як один із компонентів підвищення якості навчання математики».

Мета семінару: ознайомити учасників зі шляхами підвищення фахової майстерності; окреслити засоби професійного зростання педагога в умовах реформування освітньої галузі; презентувати досвід роботи вчителів математики ЗОШ № 5 щодо цієї проблеми. Візитівку навчального закладу представив директор школи - Середа Сергій Васильович.

Рябенко Стефанія Михайлівна, учитель вищої кваліфікаційної категорії, провела на високому професійному рівні урок геометрії у 8 класі «Подібні трикутники».

Ковальчук Лариса Володимирівна, учитель вищої категорії, старший учитель, запропонувала увазі колег виступ «Професійна компетентність учителя - важлива складова якісної освіти» і провела з педагогами інтерактивну вправу.

Про участь учнів та вчителів у міжнародних навчальних проектах розповіли Гуменюк Лариса Миколаївна, методист КУ «РММК», Слесарчук Валентина Володимирівна, учитель-методист СпШ № 15.

За тиждень до початку канікул у приміщенні школи оселився жах. Гігантські павуки заплели пухнастим павутинням вестибюль третього поверху. Велетенські кажани вдало маневрують, розминаючись з привидами у польоті. Яскраво помаранчеві гарбузи лякають своєю страхітливою посмішкою. Злостиві відьми припаркували свої мітли поруч – так учні школи почали готуватися до свята Хелловін.

У створенні експозиції жахів прийняли участь усі бажаючі: від учнів початкової ланки – до старшокласників та вчителів. Дитячі малюнки та поробки прикрасили стіни та продемонстрували неабияку фантазію та творчість. Хелловін як давня традиція англомовного світу зацікавила школярів.

Хелловін, або ще його називають День Усіх Святих, святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада в католицьких країнах. Стародавні друїди, які заселяли територію Британії, поділяли рік на два сезони – сільськогосподарський та зимовий, на життя та смерть. Офіційно літо закінчувалося 31 жовтня. У цей день люди відзначали кельтський Новий рік. З приходом християнства, це свято було перетворене на День Усіх Святих, церковне свято шанування праведників.

Англійською мовою День Усіх Святих буде звучати як All Hallows' Day, або простіше – Halloween. Вважалося, що саме в цю ніч відчинялися двері з потойбічного світу і душі померлих могли потрапити на землю. Але, крім доброзичливо налаштованих привидів, з темряви приходили й злі духи – нечиста сила.

Для того, щоб, зустрівшись з людиною, злі духи не нашкодили їй, діти та дорослі вдягають незвичайні костюми і привиди їх приймають за "своїх" і не чіпають. Згідно традицій Хелловіну, перевдягнені діти та дорослі, ходять від дому до дому промовляючи "Trick or Treat", що перекладається "Частуйте або пожартуємо". Коли господарі пригощають колядників, то діти бажають їм довгих років життя, якщо ж господарі відмовились почастувати, то колядники мали право "жорстоко" помститися за це, ну або просто пожартувати. Так що краще приготуйте цукерки, а то раптом що…

Традиція Jack-o'-lantern, вогник Джека, або блукаючий вогник, бере початок з ірландської народної казки. Згідно з нею фермер Джек був п’яницею та шахраєм, він двічі обдурив Диявола. Коли Джек помер, то його душу не пустили ні до Раю, ні до Пекла. Диявол дав йому вуглинку, щоб освітлювати шлях у темряві. Джек помістив вуглинку у виїмку, яку зробив у гарбузі, щоб підтримувати вогонь якомога довше. Люди прикрашають подвір'я гарбузами для того, щоб відлякувати злих духів від своїх будинків.

Незважаючи на канікулярний час, 31 жовтня багато учнів прийшли у школу щоб відсвяткувати Хелловін. Мумії, чорні коти та кішки, привиди та кажани заполонили широкі коридори школи. Веселий дитячий сміх лунав довкола та відлякував злих створінь темряви.

Рішення педагогічної ради від 27 травня 2016 року (протокол № 4)

1. На підставі річного оцінювання перевести до наступного класу:

2-А – 33 учні;

2-Б – 24 учні;

3-А – 25 учнів;

3-Б – 20 учнів;

4-А – 29 учнів;

4-Б – 25 учнів;

5-А – 24 учні;

5- Б – 18 учнів;

6-А – 33 учні;

7-А – 17 учнів;

7-Б – 19 учнів;

8-А – 25 учнів;

8-Б – 20 учнів;

9-А - 24 учні;

11-А – 14 учнів

2. Відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього

навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом

Міністерства освіти і науки України 14.07.2015 № 762, заяви батьків,

залишити для повторного навчання у першому класі Денисенка Кирила Андрійовича

Напередодні дня Святого Валентина та з нагоди проголошення 2016 роком англійської мови в Україні, у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 відбувся тиждень іноземних мов.

Під час тижня було проведено країнознавчі вікторини та різноманітні конкурси, організовано показ автентичних фільмів. Цікаво пройшли майстер - класи з виготовлення “Friendship Hand” («Рука дружби») та “Valentine’s Card” (листівка-валентинка); вивчено традиційні вітання з днем Святого Валентина.

Наймолодші школярі показали свої знання літер англійського алфавіту та майстерність у їх розфарбовуванні. Учні старшої школи познайомилися з улюбленими казковими героями початківців. Школярі продемонстрували свою ерудицію та знання англійської мови у мовній грі «Мозаїка», метою якої було зібрати щонайбільше англійських слів з поданих літер алфавіту. Найпопулярнішими стали такі слова: Love (кохання), Angel (ангел), English (англійська мова), Ukraine (Україна), Rivne (Рівне), London (Лондон), Wi-Fi та багато інших.

Складеною «мозаїкою», плакатами та малюнками було прикрашено приміщення школи.

На виконання Указу Президента України від 16.11.2015 року №641/2015 "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні", відповідно до Положення про управління освіти Рівненського міськвиконкому, затвердженого рішенням міської ради від 10.12.2003р. №581 (із змінами №1901 від 26.04.2012), враховуючи обласні заходи, спрямовані на популяризацію англійської мови, з метою сприяння вивченню англійської мови для розширення доступу громадян міста до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору в ЗОШ №5 2016 рік оголошено Роком англійської мови.

Свята наближаються! А з ними новорічні й різдвяні турботи, приготування, хвилювання…

Що ж здатне створити нам усім неповторний емоційний стан, власне, той настрій, що супроводжує відчуття урочистості й незвичності за повної відсутності снігу, морозу й інших омріяних атрибутів новорічних свят? Звичайно ж, гірлянди, іграшки, оздоби… а серед них - неймовірної краси зелені ялинки і сосни! А в загальноосвітній школі за числом 5 бібліотекар створила абсолютно креативну святково-книжкову ялинку, яка надзвичайно втішила колектив навчального закладу! «Нам треба жити кожним днем. Не ждать омріяної дати. Горіть сьогоднішнім вогнем, Бо потім може й не настати!» (Л.Костенко). Тож усім бажаємо свята в родині, у колективі, в душі і мріях! Бережіть Україну й себе!

\

9 грудня 2015р. Креативне театралізоване дійство організували й провели члени агітбригади

7-А класу, яка продемонструвала «суд над порушниками прав казкових героїв», поринувши у світ улюблених «Пригод Буратіно», «Попелюшки», «Лікаря Айболить», «Івасика Телесика» тощо.На судовому засіданні «Порушення статей Конвенції ООН про права дитини» розглядалося 4 справи:

«Не знущайся наді мною»; «Порушення права на медичну допомогу»;

«Порушення права на освіту»; «Торгівля людьми».

Загальним девізом заходу стали такі слова:

Кожен з нас із законом

Повинен дружити,

І тоді у державі своїй

Кожен по совісті буде жити.

7 грудня 2015р. у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів за числом 5 відбувся турнір правознавців «Феміда», метою якого є популяризація правових знань. Захід було проведено у межах всеукраїнського тижня правових знань. Участь у турнірі взяли учні 9-х та 11-х класів, яким запропоновано було такі оригінальні конкурси-раунди: «Інтелектуальний штурм», «Юридичний рахунок», «Ситуація», «Конвенція прав дитини» та інші. Переможцями, як і очікувалося, стала команда «Правдолюби», що складалася з учнів 11-А класу. Учитель правознавства Куценко Світлана Олексіївна, що втілила цікаві ідеї в життя, упевнена, що її вихованці в майбутньому примножать багатство України й обов’язково нею пишатимуться.

2 грудня 2015 року учні нашої школи мали чудову нагоду познайомитися з автором книги «Велич Думбії Рось. Суренж» (Таємниці Волинської землі) Дем’яновим Валентином Олександровичем. Кожному було цікаво розмовляти з такою неординарною особистістю, як Валентин Олександрович. Письменник, науковець, архітектор, засновник Волинського центру історичних та геофізичних досліджень «Рівне – Суренж», доклав безліч зусиль, щоб дослідити й контрактувати, за яких умов і коли виникло слов’янство. Валентин Олександрович цікавився слов’янською історією з дитинства, а поштовхом до поглибленого її вивчення стало знайомство з «Велесовою книгою». Ця книга, а також численні дослідження земель Волині стали основою для створення власної книги. Неймовірним є те, що з погляду науковця слов’янство виникло на нашій малій батьківщині - на теренах древньої столиці слов’ян міста Суренжа (нині Рівне). Книга містить безліч цікавих ілюстрацій і статистичних даних, ознайомившись із якими, ми можемо детальніше вивчити історію і сформувати власне бачення цієї проблеми. Колектив нашої школи безмежно вдячний за тепло й цікаво проведений час Валентину Олександровичу. Ми сподіваємось, що незабаром у нас буде змога ще раз поринути у світ історії і заслухатися розповідями про наших предків.

Звіт директора Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Рівненської міської ради про роботу за 2014-2015 навчальний рік

29 січня 2015р. у Рівненській загальноосвітній школі № 5 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам’яті Борисенку Олександру Олеговичу, загиблому під час проведення антитерористичної операції на сході України 1 вересня 2014 року в районі м. Лутушне Луганської області.

У заході взяли участь міський голова Хомко Володимир Євгенович, заступник начальника управління освіти Сичик Катерина Іванівна, начальник комунальної установи «Рівненський методичний кабінет» Жовтан Мирослава Анатоліївна, представники Спілки офіцерів Рівненщини, батьки, сестра Анна й друзі Олександра, учні й учителі школи.

Священик Покровського собору української православної церкви Київського патріархату провів освячення дошки й траурну панахиду.

Щемливі слова болю й співпереживання щодо всеукраїнської трагедії і трагедії тих родин, які втратили своїх близьких на страшній неоголошеній війні, торкнулися сердець усіх присутніх. Лейтмотивом заходу стало твердження священика про те, що захист Вітчизни – найсвятіший і найпочесніший обов’язок християнина, а найголовнішими словами такі: «Уклонімося низько всім солдатам, які в боях тих полягли…

ЗНО - 2015: п’ять нововведень,

що очікують вступників

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за виключенням п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО. Про це повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук під час засідання Правління Громадської ради при МОН.

Лікарчук нагадав, що Український центр оцінювання якості освіти пропонує впровадити новий підхід визначення результатів ЗНО.

"У 2006 році, коли ЗНО було в останнє проведено у якості експерименту, було прийнято рішення, для того, щоб відсікти тих абітурієнтів, які мають погані знання, поставити умовний бар’єр в 124 бали. Це рішення було суб’єктивним. Це нічим не обґрунтована величина. Кожний рік 124 бали – це зовсім різні оцінки, тому що кожен рік різна кількість учасників ЗНО", - зазначив Ігор Лікарчук.

За його словами, для того, щоб зробити оцінку зовнішнього оцінювання об’єктивною було вирішено запровадити поріг "склав ЗНО" та "не склав ЗНО".

"Всі, хто не склав ЗНО – не можуть стати студентами. Усі, хто склав ЗНО – їхні результати визначаються від 100 до 200 балів і вони можуть стати студентами", - пояснив директор УЦОЯО.

За словами Ігоря Лікарчука, цей результат буде визначатися групою викладачів вищих навчальних закладів, учителями шкіл, методистами, представниками наукового співтовариства, які експертним методом визначать можливість відповіді на кожне завдання тесту мінімально підготовленого абітурієнта.

"Всі думки експертів підсумовуються і шляхом нескладної математичної формули виводиться середній тестовий бал, який може набрати мінімально підготовлений абітурієнт, якщо він успішно відповість на всі завдання тесту", - зазначив директор УЦОЯО.

Друга новація – це відмова від сертифікатів ЗНО минулих років. На думку директора Українського центру оцінювання якості освіти, не можна порівнювати між собою результати тестів різних років.

"За даними ЄДЕБО у 2014 році з сертифікатами минулих років прийшло 23, 5 тисячі абітурієнтів. Вони склали конкуренцію кращим. Конкуренція у цьому випадку відбувається не на рівних умовах. Це спотворення принципу рівного доступу до вищої освіти", - наголосив Ігор Лікарчук.

У 2015 році Український центр оцінювання якості освіти також впроваджує тести дворівневої складності з двох предметів: української мови і літератури, математики.

"Тест буде складатися з двох части - базовий, який складатимуть всі абітурієнти без виключення з української мови і літератури та базовий з математики – для абітурієнтів, які вступатимуть на спеціальності, де потрібна математика", - зазначив Лікарчук.

У свою чергу, вищі навчальні заклади можуть вказати в своїх правилах прийому за деякими напрямами підготовки та спеціальностями, про необхідність результату тесту ЗНО підвищеного рівня складності. Абітурієнт при реєстрації на ЗНО вказуватиме який тест та якого рівня складності він складатиме.

"Традиційно базовий тест має складатися із 60% завдань середнього рівня складності, 20% - складних і 20% - простих. У тесті підвищеної складності це співвідношення буде змінене та складатиметься з 60% складних завдань, які не будуть виходити за межі шкільної програми", - поінформував директор УЦОЯО.

Він також зазначив, що абітурієнт, який складатиме тест двох рівнів складності отримає дві оцінки – за базовий і за поглиблений.

"1 листопада, коли розпочнеться реєстрація на пробні тести, ми готові запропонувати абітурієнтам здавати дворівневі тести. На порталі УЦОЯО вже розміщено технічні описи дворівневих тестів та відеоматеріали", - підкреслив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Лікарчук розповів про поєднання державної підсумкової атестації з української мови з тестом ЗНО з української мови і літератури для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. Для цього у базовій частині тесту буде виділені завдання, що стосуватимуться української мови, тому що ДПА буде складатися тільки з української мови.

"Виконання цих завдань будуть оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів, а результати виконання цієї частини тесту заноситимуться в атестат про загальну середню освіту", - зазначив він.

Також, за словами директора УЦОЯО, у 2015 році з переліку предметів, з яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання, вилучено всесвітню історію та світову літературу.

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, з яких особи, що виявили бажання вступати до вищих навчальних

закладів України в 2015 році, проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання результатів

навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти:

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Російська мова.

12. Французька мова.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 радо вітала свого випускника, Романчука Михайла Михайловича, чемпіона та срібного призера ІІ Юнацьких Олімпійських ігор, рекордсмена Європи та чемпіона України.

Обличчя вчителів сяяли щирими, непідробними усмішками при зустрічі із випускником 2013 року, а учні 5А та 5Б класів, які були запрошені на розмову із чемпіоном, не могли стримати захвату від спілкування із спортсменом, плавцем, медалістом і водночас із надзвичайно доброю і відкритою людиною. У залі панувала справжня атмосфера змагань, уболівання, підтримки, як під час чемпіонського запливу. Багато хлопчиків і дівчат почали мріяти про свої майбутні досягнення, надихнувшись прикладом працьовитого і цілеспрямованого Михайла Романчука. Й справді уся школа пишається ним!

Перемог і вищих досягнень, чемпіоне!