Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Із самого початку свято шкільних бібліотек не мало таких великих часових рамок, як місяць. Був лише Міжнародний день шкільних бібліотек. Уперше його відзначили в четвертий понеділок жовтня 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Ця традиція швидко прижилася й поширилася в багатьох країнах світу. У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL). З кожним роком урізноманітнювалися форми проведення свята, зростала кількість його прихильників серед бібліотекарів, учителів, дітей, батьків і тих, кому небайдужий подальший розвиток шкільних бібліотек. Тому у 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати цим бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекаря, демонстрування нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти. З того ж 2008 року IASL почала щорічно проводити конференції, назви яких відображають становище й роль шкільних бібліотек у житті сучасного суспільства. Приміром, у 2011 році конференція мала назву «Шкільні бібліотеки готують учнів до життя», у 2012 — «Хиткі піски шкільних бібліотек», у 2013 — «Шкільні бібліотеки — двері в життя», а в 2014 році — «Шкільна бібліотека у суспільстві знань: використання когнітивних технологій, сформування творчої особистості».

3 метою розкриття потенційних можливостей шкільних бібліотек України, підняття їх престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем, які існують в шкільних книгозбірнях, та популяризації читання у 2014 Місячник набув статусу державного і в нашій країні (наказ МОНУ від 19.08.2014 №931). Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюється головним координаційний науково-методичним центром мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського та Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Пропонуємо ознайомитися із методико-бібліографічними матеріалами щодо проведення Місячника, наведеними у журналі ШБІЦ (автор В. Здановська) та матеріаламии Державної науково-методичної бібліотеки України ім. Сухомлинського