Налаштування Telegram

TELEGRAM став однією з найбільших платформ для спілкування та поширення новин під час війни.

Після початку війни рф проти України пресслужби українських установ перейшли до соцмереж і месенджерів, зокрема, Telegram. Також завдяки телеграм-каналам українці дізнаються про просування ворога, потреби української армії та тероборони, ситуацію в різних містах тощо.

Сьогодні особливо актуально налаштувати цей месенджер так, щоб його використання було безпечним. Ось основні поради, як правильно це зробити:

Налаштувати конфіденційність:

Для цього треба зайти у розділ "Приватність та безпека" або "Конфіденційність". Далі – внести зміни у такі розділи:

  • Номер телефону → Хто може бачити номер телефону – Ніхто.

  • Номер телефону → Хто може знайти за номером – Мої контакти.

  • Остання активність → Хто може бачити час моєї останньої активності – Ніхто.

  • Фотографії профілю → Хто може бачити фото та відео мого профілю – Мої контакти.

  • Дзвінки → Хто може мені телефонувати – Мої контакти (або Ніхто, якщо хочете).

  • Дзвінки → Peer-to-peer – Мої контакти (або Ніхто, якщо ви волієте не повідомляти свою IP-адресу абонентам, що викликають).

  • Пересилання повідомлень → Хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень – Мої контакти.


Налаштвати захист облікового запису

    • Встановити пароль для розблокування входу в Telegram (встановлюється на кожному пристрої, на який завантажено додаток). Після цього увімкнути автоблокування Телеграм.

Увага! Якщо ви забули код блокування, доведеться видалити та знову встановити застосунок на пристрої. При цьому секретні чати (якщо вони були) будуть втрачені.

    • Увімкнути двофакторну автентифікацію для свого облікового запису (або двофакторну перевірку).

Двофакторна аутентифікація означає, необхідність підтвердження не тільки через код в смс, а й через особисто встановлений користувачем пароль кожен перший вхід в додаток з незнайомого пристрою.

Як налаштувати двоетапну перевірку.

  • Відкрити телеграм і перейдти в Налаштування ➞ Приватність і безпека ➞ Двоетапна перевірка

  • У вікні Двоетапна перевірка пояснюється, коли необхідно буде ввести пароль. Натисути Встановити пароль і в наступному вікні ввести свій пароль, а потім знову його повторити. Паролі повинні співпасти. Натиснути Продовжити.

  • У наступному вікні буде запропоновано зробити підказку, а потім вказати пошту для відновлення доступу, в разі якщо хмарний пароль буде втрачено.

ВАЖЛИВО! Якщо вказати пошту для відновлення втраченого пароля у разі доступу до вашого пристрою або при зломі пошти обліковий запис телеграм також може бути скомпрометовано!

ВАЖЛИВО! Рекомендуємо скористатися пропозицією вказати «підказку».

Якщо ви не згадаєте свій хмарний пароль, доступ до облікового запису може бути втрачено назавжди.

  • Пароль встановлено!

Крім цього, не забувайте перевіряти Активні сеанси, щоб бачити, з яких пристроїв заходили до вашого телеграму: Список активних сеансів доступний у розділі Налаштування – Пристрої (або Приватність і безпека – Активні сеанси)

Прихований чат Телеграм

Прихований чат в Телеграмі за своїм змістом це не зовсім та опція, яка надається під такою ж назвою в інших месенджерах (в WhatsApp, Viber). Сенс прихованих чатів в Тулуграмі не в приховуванні листувань користувача від тих, хто крім нього має доступ до його телефону. Бесіда не ховається із загального списку.

Приховані чати в Телеграм — це максимальна безпека спілкування. Для такої переписки активується особливий режим шифрування: пристрій — пристрій. Повідомлення не зберігаються на серверах месенджера, їх неможливо перехопити і прочитати. До них не мають доступу навіть розробники сервісу. А ще можна відкрити прихований чат в Телеграмі ні на якому пристрої окрім того, на якому він був створений.

Повідомленнями з такої переписки не можна ділитися по кнопці “Переслати” та робити скріншот цих повідомлень.

Доступна активація таймера самознищення повідомлень (Меню чату → Включити видалення по таймеру → вибрати час). Мінімальний час від прочитання до видалення — 1 секунда, максимальна — 1 тиждень.

Висока ступінь захисту фотографій від створення скріншотів: якщо відправник виставив короткий таймер (до 1 хвилини). Фото відображається тільки за умови, що одержувач тримає на ньому палець. А якщо скріншот все-таки був зроблений, відправнику прийде відповідне повідомлення.

Щоб приховати чат в Телеграм на телефоні потрібно:

  • Запустти месенджер і на основному екрані

  • Натиснути на Створити нове повідомлення (олівець).

  • Натиснути на кнопку Створити секретний чат (Новий секретний чат) у меню, що відкриється у верхній частині екрана, над списком контактів.

  • Вибрати контакт, з яким потрібно створити секретний чат.

Увага! Паралельно можна продовжувати спілкування з цим контактом і в звичайному чаті. Більш того, обмежень по кількості секретних чатів з одним і тим же контактів немає.

Подивитися прихований чат в Телеграмі на інших пристроях крім смартфону, на якому він був створений, не існує. Якщо профіль на смартфоні, на якому був створений секретний чат видалити, а потім авторизуватися в Телеграмі на цьому ж пристрої з тим же профілем знову, все листування прихованих чатів будуть видалені. Відновити їх після цього не можна.

Також пропоную скористатися рекомендаціями від Цифролаби: https://yak.dslua.org/services/telegram/