Home‎ > ‎Registration‎ > ‎

Registered Runners

50 miler
  1. Emily Fox               21  F  Vestal, NY           NYRR 60K
  2. Craig Fox               25  M  Vestal, NY           NYRR 60K
  3. Tom Kanger              49  M  Pottsville, PA       Viaduct
  4. Doug Matz               47  M  Bethlehem, PA        Viaduct
  5. Ron Knecht              54  M  Bethlehem, PA        Blues Cruise
  6. Dana L Barkley          49  F  Pittsburgh, PA       Youngtown
  7. Thomas Vincent          45  M  Easton, PA           Philadelphia
  8. David Redline           50  M  Middlebury, CT       Walter Childs
  9. Leslie Moran            45  F  Scranton, PA         Viaduct
  10. Robert Baguley          61  M  Lock Haven, PA       Viaduct
  11. Harry Good              66  M  Owings Mills, MD     Montour
  12. Mike Randall            48  M  Towanda, PA          Viaduct
  13. John Grenier            28  M  Coatesville, PA      Maine
  14. Dominik Maida           23  M  Hallstead, PA        Steamtown
  15. Matthew Suter           41  M  Bethlehem, PA        Marine Corps
  16. Mark Bonikowsky         25  M  Greenville, SC       Holiday Lake
  17. Scott Ferrari           58  M  Pittsburgh, PA       Tussey
  18. Michael Koehler         34  M  Broomall, PA         Trails4tails
  19. Marcus C. Yunus Brevik  36  M  Enola, PA            Viaduct
  20. Miriam Fein             35  F  Plainview, NY        Rachel Carson
  21. Ron Trimnell            48  M  Mechanicsburg, PA    Cork City
  22. Jamie Chrispen          25  F  Harrisburg, PA       Crossfit Regionals
  23. Shannon Locker          40  F  S. Philadelphia, PA  Dirty German
  24. Gerrit Van Loon         55  M  Ithaca, NY           Manitou's Revenge
  25. Peter Wray              59  M  Towson, MD           Viaduct
  26. Eliot M. Lee            54  M  Croton on Hudson, NY Dirty German

100 miler

  1. Fred Murolo             59  M  Cheshire, CT         Viaduct
  2. Gary Ferguson           61  M  Sugar Run, PA        Viaduct
  3. Mel Lancet              58  M  Bethlehem, PA        Viaduct
  4. Aaron Iles              24  M  Monroeville, NJ      Pine Creek
  5. Thomas Butler           51  M  Rochester, NY        Viaduct
  6. Matthew Weldon          34  M  Coatesville, PA      Back on My Feet
  7. Miroslaw Baranowski     36  M  Brodheadsville PA    Stone Cat
  8. Chuck Stone             61  M  Chambersburg, PA     JFK
  9. Destrie Cossaboom       35  F  Newark, DE           Viaduct
  10. Flo Zurkinden (Barnes)  37  F  Easton, PA           Viaduct
  11. Patrick Caron           19  M  Needham, MA          TARC
  12. Tim Hamnett             45  M  Richmond, VA         Belmead
  13. Paula Carrigan          50  F  Annapolis, MD        TBA
  14. Eduard Reznik           30  M  Brooklyn, NY         Leadville
  15. Damion DiGrazia         35  M  New York, NY         Grindstone
  16. Anthony Battiato        31  M  Highland Park, NJ    NJTrails Series
  17. Nora Mamadjanova        50  F  N. Brunswick, NJ     Vegan Power
  18. Tom Stone               56  M  Westerville, OH      Tunnel Hill
  19. Tara Leale Porter       45  F  Huntington Stn, NY   Viaduct
  20. Scott Laird             35  M  Mechanicsburg, PA    Susquehanna Super Hike
  21. Mikka Kei Macdonald     22  F  Washington, DC       Salomon Trail
  22. Chris Rice              43  M  Suffern, NY          Badwater
  23. Darren Miller           33  M  Baden, PA            Buena Suerte
  24. Jason Mabee             41  M  Ellicott City, MD    Mid MD
  25. Emmy Stocker            58  F  Cos Cob, CT          3 Days
  26. Stephanie Carter        TBA
  27. Mike Shaddow            40  M  Ridgewood, NJ        The Great New York
  28. Frank Colella           53  M  Scarsdale, NY        The Great New York
  29. Jameson Kloeckner       24  M  Philadelphia, PA     Dirty German