Crew Lists‎ > ‎

1949

- December 1949 Crew List - -

  LCDR R.R. Carter
LT. J.G. Pollack
LT E.P. Tamassia
LTGG B.R. Thompson
LTJG G.K. Valentine
ENS J.L. Bowden
ENS B.E. Reams
ENS W.M. Shanhouse
Commanding Officer
Executive Officer
Engineering Officer
Operations Officer
Supply Officer
Gunnery Officer
COC Officer
Ass't Engineering Officer
 
 
  ADAMS, R.W. MM3
BEEBE, R.D. SO3
BRENNAN, R.A. SO3
BURNISON, S.D., BTC
CAHOONE, W.R. SN
CHANEY, R.S. SA
COTTINGHAM, R.B. SN
DEEGAN, P.J. SA
DRISKELL, G.D. FN
EMKEN, R.H. SA
GARLAND,M.SN
GOLDEN, J.M. BT3
GRAHAM, G.W. RM3
GREEN, H.P. CS3
HAMILTON, A.R. FN
HAWKINS, R.G. FN
HOADLEY, J.A. QM3
HOUP, D.R. YN3
HUTCHISON, E.R. FN
JACKSON, H.A. FA
JOHNSON, C.E. FN
KENDRICK, R.G. ET3
KOGUT, B. GMC
LARSEN, A.K. FC3
LEFF, D.H. EMFN
LOMBARDO, P.S. SA
LOPINA, S.J. SA
McKIBBEN, H.E. ICFN
MOEBUS, H.G. GM3
NIEMAN, D.A. QMSN
PAUL, G. SN
PIERCE, R.W. RMSN
QUILICO, J. GM2
RIGSBY, H.C. BT3
SEAS, K.U. EMFN
SEQUEIRA, P.D. SN
SILK, A.D. SN
SLOANE, R.G. BM3
STRUMPFER, E.J. SA
SWEIDER, R.L. RMSN
THALER, A.J. ME2
TOMCZAK, L.R. MMFN
TUCKER, C. SN
WESSLER, E.D. DKSN
WHITE, D.C. EM3
WILLIAMS, L.E. QM3
WILT, J.E. FN
YOUMANS, B.E. FN
ACERMAN, R.B. RD3
MM3 ANDERSON, J.W. SA
BEERBOWER, H.W. SN
BRENNER, E.E. SOSN
BURROWS, P.M. SA
CAMPBELL, R.A. BM1
CHAPLIN, H.F. EMFA
CURFMA
ABBEY, D.M. SA
N, M.D. SK3
DEMAREE, R.T. CSSN
EICHER, F.M. FA
GALLAGHER, D.J. BT2
GAUL, J.J. SN
GONZALES, C.A. SN
GRAND, R.J. EMFN
GUARNES, H.P. SDC
HARPER, P.R. FN
HAWTHORNE, R.A. SN
HORD, H.B. FCSN
HOUSE, J.A. BMC
JACO, H.C. TN
JERNIGAN, J.E. SN
KEFFER, D.W. BTC
KING, G. RMSN
KOHRT, L.E.B. SA
LAVIES, N.A. BTC
LIPSIE, G.A. IN
LONG, J.A. FC2
MATHIS, G.E. FA
McKNIGHT, G.L. SOSA
MOFFAT, R.J. SN
NUNEZ, R. SA
PENAFLOR, N. TN
PONSICA, J. TA
ZAWLINGS, B.L. SN
ZOWLAND, J.C. GM2 SEIDT, W.S. FN
SHEPHERD, G.W. MM3
SILKWOOD, H.E. RDSN
SMITH, H.W. RD2
SULLIVAN, J.J. CSSN
TAFT, H.E. EMC
THOMAS, K.L. FN
TONEY, H.L. FN
VALDEZ, A.J. CSC
WESSLER, R.L. SN
WILBON, G.C. FA
WILSON, R.C. FN
WRIGHT, E.E. FN
YOUNG, J.R. FA
ADAMS, J.R. MMC
BECKER, R.W. ET2
BRANAGAN, T.F. FA
BUDGE, B.P. SN
BUSHNELL, K.F. SKSN
CARR, M.H. RMSN
COOK, F.A. MMFN
de CORDOVA, N.G. BMCA
DOPAZO, A.J. RD3
ELLIS, R.D. SOSN
GARDINER, A.L. FN
GHOLSON, C. IC1
GORE, C.M. SD1
GRAY, R.T. SA
GUEST, W.R. RDSA
HARRELSON, C.E. FA
HILL, B.G. SA
HORN, C.R. SN
HOWARD, E.M. FN
JACKSON, F.E. SN
JESTER, K.H. SN
KELLY, J.W. MM1
KINNEY, R.C. SN
KOKINOS, P.J. SN
LEE, H.L. SN
LLOYD, J.R. MM2
LONG, K.E. SA
McDANIEL, R. BT3
MILLS, E.R. BT3
MOORE, K.W. HMC
OHRMANN, H.W.G. MMC
PETERSON, A.M. FA
PRIEST, D.E. SA
REVERE, W.A. SN
SCHMIDT, E.A. EMFN
SHIMMONS. G.R. RDSN
SIROVICA, C. GMC
STEDMAN, T.G. SN
SWEENEY, JR. EM2
TESH, S.W. FA
TOKASH, F. MMFN
TOPLEY, B.W. SN
WANN, S.N. SA
WHISMAN, R.A. FC3
WILLIAMS, JR SN
WILSON, R.W. SA
YOST, D.R. MMFN
ZELL, J.W. III, MMFN
  
Comments