Історія компанії Sony

Історія компанії Sony

«Токійська науково-дослідна лабораторія»

Історія компанії Sony бере свій початок у 1946 році. Саме тоді підприємець Акіо Маріта та молодий інженер Масару Ібука створили у Токіо невелику майстерню радіодеталей, яка отримала назву «Токійська науково-дослідна лабораторія». На початку своєї діяльності вони випускали пристосування, які були потрібні лише обмеженою кількістю споживачів. Перша невдача, яку зазнала їхня компанія - випуск короткохвильових приставок, призначених для радіоприймачів.

З першого дня заснування Акіо Маріта докладав усіх зусиль, щоб його компанія розвивалася, для цього він застосовував стратегію, яка була заснована на виробництві сучасних та високотехнологічних товарів. Усі розробки здійснювалися завдяки інженерам, які працювали у компанії Соні. Результати досліджень відразу ж запроваджувалися у виробництво. Саме на підставі такого підходу в 1951 з'явився перший касетний магнітофон, а в 1957 транзистор, поява якого багато в чому визначило напрямок розвитку всієї радіоелектроніки Японії.

SONY - світовий бренд

Акіо Маріта та Масару Ібука розуміли необхідність виходу на світовий ринок і прагнули цього, докладаючи всіх зусиль. У своїх прагненнях підкорити світовий ринок вони не забували про імідж компанії. Її назва була застарілою, тому вони вигадали нову, SONY. Надалі всім товарам, що їх випускали, вони давали звучні імена. Найвдалішим винаходом історія компанії став розроблений 1957 року перший японський транзисторний радіоприймач. Він за багатьма параметрами перевершив лампові. Вони відрізнялися компактними розмірами, а також ловили сигнал. Масове виробництво таких радіоприймачів розпочалося вже під маркою SONY. Саме з цього моменту починається велика історія компанії як одного з найбільших виробників аудіопристроїв.

SONY можна назвати першою компанією, яка здійснила прорив міжнародного ринку. Інноваційні проекти, які прагнув втілити в життя Акіо Маріто, сприймалися з певною часткою скептицизму, навіть із боку співробітників його компанії. Нерідко вони суперечили результатам проведених маркетингових досліджень. Але Акіо не вірив результатам різних досліджень і переконував своїх колег у зворотному, говорячи про великі перспективи нових розробок. Він вважав, що пропозиція народжує попит, на його думку, компанія SONY повинна була стати виробником унікальних товарів, які не пропонує жоден виробник.

Твердо стоячи на своєму, Акіо Маріта зрештою зміг досягти високих результатів. Дивно виглядає історії товарів, що приголомшили світ: калькулятора, створеного в 1964 році, системи кольорового телебачення «Трінітрон», яка з'явилася в 1968 році, а також побутової відеокамери в 1980 році. При розробці аудіоплеєра Walkman, який був випущений компанією в 1979 році, він єдиний, хто вірив в успіх цього товару і вимагав його втілення в життя. Зрештою, по всьому світу було продано понад 100 мільйонів аудіоплеєрів. Це стало гарним прикладом, що показує просування ринку незнайомих споживачеві товарів. Історія SONY - це, перш за все геніальні винаходи та ризиковані маркетингові рішення, які багато в чому і принесли компанії популярність і зробили її затребуваними товари.

Секрети успіху корпорації SONY (Соні)

Система менеджменту - основа успіху

До сімдесятих років SONY перетворилася на велику корпорацію з виробництва аудіо- та відеотехніки, яка мала значний штат співробітників, які працювали в ній. Управління такою великою компанією було не легкою справою. Щоб вона працювала плідно, була потрібна чітка організація системи менеджменту. Вся структура компанії керуючими була поділена на три чіткі групи – бізнес-група, проектна група та база наукових знань. Кожна з них мала свої функції, крім того кожна з груп підтримувала один одного, що дозволяло досягати високих результатів.

Інноваційна стратегія SONY

Сьогодні керівники корпорації продовжили той курс, який ще багато років тому заклав Акіо Маріта. Здійснюючи фінансування великих наукових досліджень, керівники SONY створюють основу виробництва нових оригінальних товарів. Компанія добре оцінює креативні здібності своїх інженерів і звертає увагу навіть на проекти, ймовірність окупитися яких вкрай мала. Саме використання такого підходу дає можливість не тільки ефективно застосовувати накопичений досвід, але й, крім цього, забезпечувати компанію новими ідеями на кілька років уперед, реалізувати які в даний час поки не є можливим.

Жорстка конкуренція, яка в даний час існує на ринку побутової техніки та електронних розважальних систем, повністю виправдовує інноваційну стратегію, якої дотримується компанія SONY. Вона завжди має те, чим вона може зацікавити своїх споживачів. Наприкінці XX століття нею було представлено кілька інноваційних розробок, багато з яких стали сенсацією. Насамперед йдеться про цифрову фотокамеру, яку SONY випустила в 1997 році, а також телевізор із плоским екраном, який був представлений у 1998 році. Протягом останніх десятиліть SONY – світовий лідер з виробництва аудіо та відео техніки, яка відрізняється високою якістю та водночас доступна за ціною. Девіз компанії, який звучить як Like no other («Як ніхто інший») говорить про те, що вона ще не раз зможе здивувати своїх покупців.