Історія компанії Samsung

Історія компанії Samsung

Samsung - «Три зірки» Південної Кореї

Кар'єра Лі Бьонг Чхуля, який став засновником корейської компанії SAMSUNG, почалася в 30-х роках XX століття в Південній Кореї. У той час Південна Корея була колонією Японії і для того, щоб відкрити власну справу необхідно було докласти чимало зусиль. Але Лі Бьонг Чхуля мав великі амбіції. На початку він займався тим, що молов на млині рисове борошно і мав сільську крамницю. Трохи пізніше у 1938 році ним було створено перший експортний канал до Китаю та Манчжурії, який не залежав від Японії. У ці країни він здійснює постачання рису, цукру та сушеної риби. Торгова компанія, яку він заснував, отримала назву "Три зірки" (Samsung Trading Company).

У ході Другої Світової війни після того, як США оголосили війну Японії на корейському півострові висадилися американські солдати. Незадовго до цього Лі Бьонг відкрив там завод, який виробляв рисову горілку та пиво. Ця продукція мала хороший попит серед американців, що багато в чому сприяло його успішній діяльності. У 1950 р. відбулися сутички між комуністичним північчю та проамериканським режимом. Такого удару бізнес Лі Бьонга не витримав. Справа в тому, що американські війська були евакуйовані, а основні склади були відрізані лінією фронту.

Післявоєнний підйом Samsung

Вже до 1951 Лі Бьонг повністю відновив свій бізнес. Ним було відкрито текстильна фабрика та цукровий завод. Крім цього, він зайнявся страховим бізнесом. Через деякий час він зміг увійти до оточення президента Лі Син Манна. До кінця 50-х років Бьонг Чхуль вважався одним із найбагатших людей у ​​Південній Кореї.

У 60-х сім'я Лі мала власну фабрику з виробництва добрив, яка вважалася однією з найбільших в Азії. Через деякий час була випущена газета Joong-Ang, що стало можливим завдяки паперовому комбінату, який був наданий сім'ї Лі урядом. Крім цього компанія SAMSUNG почала будувати кораблі та готелі, також нею було створено систему страхування громадян.

У 1965 р. були відновлені дипломатичні відносини з Японією. Лі Бьонг Чхуль здійснював ведення переговорів із японським керівництвом щодо технологічної підтримки радіоелектронної індустрії, ознаки якої лише з'являлися у Південній Кореї. У 1969 році Лі Бьонг зміг відкрити спільну корейсько-японську компанію SAMSUNG – SANYO ELECTRONICS. На початку там збиралися фени та чорно-білі телевізори, які виготовлялися японськими кресленнями. Однак така співпраця для Кореї не мала вигоди, тому що при виробництві техніки використовувалися застарілі креслення, а крім того, ціна на товари була непомірно високою.

У 1973 були об'єднані компанії SAMSUNG та Semiconductor Co. З цього моменту в Кореї розпочалося виробництво пральних машин та холодильників. Цього ж року було збудовано завод компанії SAMSUNG з виробництва побутової техніки. У Кореї з'явилося корейське виробництво напівпровідників, а слово Sanyo, яке до недавнього часу було в назві компанії зникло.

У 1978 відбулося відкриття першої філії компанії у США. Вже до кінця 70-х років компанія SAMSUNG перетворилася на головного експортера побутової та електронної техніки в країні. Однак на світовій арені успіхи не були такими чудовими: 50% собівартості товару компанія була змушена віддавати японцям, оскільки при їх виробництві використовувалися їх технології та дизайн. На ринках інших країн компанія була змушена продавати продукцію під іншою назвою або за дуже низькою ціною.

Нові реформи та їх результати

Кінець 80-х у Кореї ознаменувався кризою, яка привела до збитковості SAMSUNG ELECTRONICS. Син засновника компанії Лі Кун Хі, який посів місце батька та став керувати компанією, ухвалив рішення про проведення реформ. Основні його пропозиції полягали у скороченні дочірніх підприємств, відмові субсидувати підрозділи та групи, а також зміні пріоритетів з кількості продукції на її якість. Результати були помітні незабаром – компанія знову почала приносити дохід. У цей час до її складу увійшла Korea Telecommunications Co, яка пізніше змінила назву і стала називатися Samsung Semiconductor & Telecommunications Co.

Згодом у компанії починається підйом виробництва. 1983 року компанія випускає свої перші персональні комп'ютери. У 1984 році SAMSUNG відкрив представництво у Великій Британії та завод з виробництва - та відеообладнання в США. У 1986 році компанія отримала нагороду від асоціації менеджменту в номінації «Краща компанія року». У період з 1988 по 1989 рік вона відкрила свої представництва у Франції, Таїланді та Малайзії.

У той самий час SAMSUNG перейшла на єдину систему президентського управління, що було зроблено насамперед для того, щоб поліпшити структуру менеджменту. У 1991—1992 було завершено процес розвитку персональних мобільних пристроїв та мобільної телефонної системи. У лютому 1994 року в компанії з'явився новий підрозділ Mukoonhwa Factory. У 1997 році SAMSUNG набуває статусу головного експортера телефонів стандарту CDMA в Китаї, а надалі випускає найлегший стільниковий телефон у світі. У 1998 році вона займає більшу частину ринку рідкокристалічних моніторів, а пізніше починається масштабне виробництво цифрових телевізорів.

Щороку журнал Forbes Global проводить церемонії нагородження найкращої компанії у сфері виробництва побутової електроніки. У 1999 році нагороди було удостоєно компанії SAMSUNG. В даний час SAMSUNG ELECTRONICS є світовим лідером у галузі напівпровідникового та телекомунікаційного обладнання, а також у сфері цифрових технологій. Офіси SAMSUNG розташовані на території 57 країн світу, в яких працює 70 тисяч осіб. Рівень продажів компанії в 2005 році становив $56,7 млрд., а чистий прибуток $7,5 млрд.