Історія компанії Philips

Історія компанії Philips

Історія розвитку компанії Philips

В 1891 Геррард Філіпс, який робив перші кроки в бізнесі, взяв в оренду невелике приміщення в місті Ейндховене. Так з'явилася компанія Philips&CO. Закупивши все необхідне, Геррард організував своєму підприємстві випуск електричних лампочок розжарювання. Високий попит на цю продукцію багато в чому визначив її вибір. Вже через деякий час продукція, вироблена його підприємством, продавалася в багатьох країнах Європи. У 1895 році в компанію Геррарда увійшов його брат Антон Філіпс. Багато в чому завдяки його заслуг вона стала більш популярною, а продукція підприємства була добре затребувана на ринку.

Великий успіх було досягнуто компанією після отримання замовлення на поставку 50 тис. лампочок в Росію, які призначалися для обладнання електроосвітленням Зимового палацу, через деякий час, а саме в 1914 брати відкрили представництво своєї компанії в Петербурзі, щорічно вони продавали в Росію 2 млн. лапок. Після революції у 1917 році вони були змушені згорнути своє російське представництво, але на той час вони мали стійкі ринки збуту в країнах західної Європи. Масштаби виробництва, що збільшилися, а також стабільний рівень продажів, допомогли компанії стати найбільшими виробником електроприладів у Європі.

Розвиток наукової бази

До 1914 компанія починає створювати науково-дослідні лабораторії, а вже до 1918 випускає на ринок медичні рентгенівські трубки, перші вакуумні радіотрубки. У 1925 році в лабораторіях компанії починає вивчатися можливість запису зображення і телебачення. 1935 року було проведено перший сеанс телемовлення. У 1930 році одним з основних товарів, на який орієнтується виробництво компанії, стають радіоприймачі. У цей рік компанія випускає перший електричний патефон. У 1932 році починається відкриття філій компанії в низці європейських країн, налагоджується випуск медичного обладнання в США. 1939 ознаменувався випуском першої електробритви PhiliShave, лампи-пентод, яка активно використовувалася в електротехніці. Чисельність співробітників, які працювали в компанії на той момент, становила 45 тис. осіб.

Емблема компанії Philips

У тридцяті роки в компанії вперше з'явилася емблема, яка збереглася донині в початковому вигляді з невеликими змінами, які були внесені до неї. Коло, в якому присутні чотири зірки та хвилі – комбінація цих символів переважала на радіоприймачах та патефонах, які випускала компанія. Зараз ця емблема доповнюється щитом, внизу якого знаходиться стара емблема, а вгорі великими літерами стилізовано зображення назви компанії.

Післявоєнний розвиток

Друга світова війна, за якою пішов підйом світової промисловості для компанії Philips, став моментом значних вкладень у науково-дослідну діяльність. Зрештою, це призвело до того, що в асортименті товарів вироблених компанією з'явилися нові товари, а крім цього, на краще змінилася якість вироблених товарів. Саме вченими з лабораторії Philips у 1948 році була винайдена довгограюча платівка, що стало серйозним проривом в аудіотехніці того часу. У цей час ринку Європи поступово виходять виробники з Японії, які пропонують свою техніку. У 1952 році компанія Philips уклала партнерську угоду з японським виробником Matsushita Denki, який випускав техніку під маркою Panasonic. Такий союз забезпечив посилення позицій голландської компанії на ринку, і дуже скоро вона перетворилася на найбільшого виробника техніки, який зміг конкурувати з японськими компаніями.

Найважливіші винаходи

У 1958 році компанія Philips розпочинає випуск стереофонічної аудіотехніки, а в 1963 році саме вона вигадує аудіокасету, яка надалі протягом 30 років стає найпоширенішим звуковим носієм. Помітну роль компанія внесла і в плані досліджень запису та передачі зображення. Отримані результати лягли в основу фірмової трубки Plumbicon, яка відрізнялася високим співвідношенням «сигнал/шум», що дозволило значно покращити якість зображення, що передається. У 1964 році компанія починає випуск серійних кольорових телевізорів, які за короткий час набули великої популярності у всіх країнах світу.

Сімдесяті роки

Початок сімдесятих років ознаменувався для компанії проведенням масштабних досліджень у галузі освітлення. В результаті з'явилися люмінесцентні та фотолюмінесцентні енергозберігаючі лампи, які ознаменували прорив у сфері виробництва освітлювальної техніки. Вченими компанії Philips були створені оптичні диски LaserVision, а також системи оптичної комунікації. Це дало поштовх для подальшого розвитку електроніки в усьому світі, активного поширення ПК, а також підвищення якості зв'язку. Цифрові компакт-диски, створені голландською компанією, вже до 1982 року є головним форматом для домашніх музичних центрів, а також використовуються для студійного запису

Розвиток цифрових технологій

Інноваційна політика, яка активно проводилася компанією, дозволила їй увійти до числа лідерів світової електроніки, а окрім цього обігнати подекуди Японію, яка на той час активно освоювала цифрові технології. Вісімдесяті та дев'яності роки – стали періодом, в якому яскраво виявилося суперництво між європейськими, азіатськими та американськими компаніями-виробниками побутової електроніки. Головним напрямком для Philips у цей період стали інформаційні технології. Компанія випускала комп'ютерну техніку, а також різноманітні побутові товари, оснащені електронними системами керування. Побутова техніка мала вбудовані плати «штучного інтелекту», що дозволяло здійснювати легке програмування приладу певні умови роботи.

Philips - стандарт європейської якості

На сьогоднішній момент Philips – це одна з найбільших міжнародних корпорацій. Найголовнішим товаром компанії є цифрова телевізійна та аудіотехніка. У її складі є багато дочірніх підприємств. Крім цього, вона володіє акціями інших компаній Grundig, Polygram. Разом з тим Philips здійснює спільні розробки з такими компаніями як Thomson, Sony, Pioneer у галузі виробництва відео-, фото- та аудіоапаратури. Результати таких зусиль помітні на обличчя - нова техніка, досить часто виступає як головний фактор, що багато в чому визначає розвиток світової електроніки на найближчі роки.