QLED та OLED телевізори

QLED та OLED телевізори


Різниця в одну букву здатна заплутати недосвідчених у техніці людей, тому розберемося в технологіях сучасних телевізорів разом.

За двома абревіатурами ховаються різні технології дисплеїв, де OLED (organic light-emitting diode) – дисплей на органічних світлодіодах, а QLED (quantum-dot light-emitting diode) – це дисплеї на квантових точках. У цьому принципова відмінність, яка навряд чи скаже багато про що для тих, хто не так глибоко розуміється на техніці.

Що таке OLED

В OLED-дисплеях кожен піксель є індивідуальним джерелом світла, що дозволяє більш точно і тонко працювати з передачею кольорів (особливо чорного) і забезпечувати більш високу контрастність зображення в порівнянні з LED LCD екранами, що поступається за контрастністю та точністю кольору. Такі екрани компактні, відрізняються меншим енергоспоживанням, не вимагають підсвічування.

Що таке QLED

QLED-дисплеї - це ноу-хау компанії Samsung, яка взяла за основу LED LCD і додала між рідкокристалічним дисплеєм та світлодіодною панеллю металевий нанофільтр-плівку на основі квантових точок, що дозволило отримати більш яскраві та насичені кольори зображення. За своєю суттю, це просто просунутіший LCD з розширеним колірним охопленням.

Що краще – OLED чи QLED?

Якщо порівнювати дві технології за декількома критеріями, то перевага буде за OLED, який «обходить» QLED у більшості пунктів порівняння:

  • час відгуку краще у OLED, оскільки пікселі можуть змінювати колір практично миттєво, не залишаючи помітного ока сліду у швидких сценах;

  • контрастність краще у OLED, де можна досягти абсолютно чорного кольору;

  • кут огляду краще у OLED, діоди якого не змінюють відтінки залежно від кута погляду на екран;

  • точність передачі відтінків краще у QLED, який забезпечує найкраще співвідношення рівня колірного охоплення та яскравості у тривимірному просторі.

Телевізор з яким дисплеєм краще вибрати?

OLED-дисплеї є оптимальним вибором, але є нюанс - такі екрани застосовуються тільки в телевізорах з діагоналлю 55, 65, 77 і 88 дюймів, тоді як вибір QLED-дисплеїв з точки зору розмірів набагато ширший. Так що, якщо ви можете дозволити дорогий великий телевізор, то ваш вибір OLED. Ну а вибір QLED можуть зробити ті, кому не потрібна велика діагональ екрану, оскільки за своїми характеристиками такий дисплей якщо і поступається конкуренту, то не так критично, щоб можна викреслювати квантові точки з претендентів на покупку. Ідеальним екраном стане той, у якому поєднаються переваги OLED і QLED, але коли це станеться і коли з'являться такі пристрої, поки невідомо.