Історія компанії Panasonic

Історія компанії Panasonic

Історія Panasonic – від домашньої майстерні до багатотисячної корпорації

У 1918 році колишнім продавцем магазину електротоварів Коносуке Мацусіта була створена компанія, яка отримала назву Matsushita Denki. У її складі працювало всього пара людей, які й становили її штат. Вона займалася тим, що вручну збирала патрони для ламп та підставки для вентиляторів. Проіснувавши деякий час, доходи від діяльності компанії Мацусіта дозволили її власнику накопичити кошти, які дали можливість відкрити невелику за розмірами фабрику. За короткий період на підприємстві було налагоджено випуск популярних на той час електротоварів, насамперед прасок, розеток, а також ліхтарів для велосипедів.

Через деякий час Коносуке Мацусіта вже володів вісьма заводами, які випускали техніку під назвою Panasonic, що гарно звучить. Справи компанії йшли непогано, але це тривало лише до 1932 року, коли урядом Японії було ухвалено рішення вести режим найжорсткішої економії. У цей період наростала серйозна економічна криза, внаслідок якої покупців техніки було небагато. Склади компанії були заповнені технікою, яка погано продавалася. Над Matsushita Denki нависла загроза банкрутства, коштів було недостатньо навіть для того, щоб здійснювати виплату заробітної плати. Однак, незважаючи на складність ситуації, Коносуке Мацусіта знайшов вихід, скоротивши вдвічі тривалість робочого дня. Усі сили свого підприємства він сконцентрував не з продажу, а навпаки з виробництва товарів. Це дозволило досить швидко реалізувати значну частину готової продукції. У ті часи це було дивовижним результатом.

Подолання післявоєнної кризи

Після Другої світової війни промисловість Японії була ослаблена, і її підйом відбувся лише на початку 50-х років. У цей час в очах багатьох Японія сприймалася як відстала країна, яка могла запропонувати світовому ринку конкурентоспроможну техніку. Однак процес відновлення у компанії Matsushita Denki зайняв невеликий період. На початку 1952 року японська компанія уклала угоду з Philips, у результаті сталося перетворення компанії на японсько-голландську «Електронно-промислову компанію Мацусита».

Вироблені нею товари відрізнялися високою якістю і вигідними, насамперед споживачам цінами, що дозволило їм швидко знайти свій ринок збуту. Обсяги продажів новоствореної компанії стрімко зростали, що дозволило компанії через деякий час провести модернізацію обладнання та оснастити всі цехи найсучаснішим обладнанням. Застосування під час виробництва нових верстатів значною мірою сприяло збільшенню обсягів виробництва. У цьому якість продуктів, вироблених нею, зросла.

Конкуренція п'ятдесятих років

До середини п'ятдесятих на ринок вийшли серйозні конкуренти - японські, європейські та американські виробники, які випустили на ринок нові моделі техніки та свої розробки. У умовах компанія Мацусита змушена була розробити нову стратегію. Відповідно до неї відбувається відкриття кількох наукових лабораторій, ініціюється проведення цілого ряду наукових досліджень. Створення наукових розробок здійснювалося найкращими вченими, які розробляли новинки компанії. Все це дуже скоро позначилося на значному підвищенні якості, також відбулося помітне розширення асортименту товарів, що випускаються компанією. Компанія Panasonic з успіхом витримує конкуренцію з боку інших виробників, а також отримує досвід у просуванні на міжнародний ринок інноваційних розробок, що має найбільшу цінність.

Panasonic та криза шістдесятих

У 1959 році Коносуке Мацусіта залишив посаду голови корпорації, цей час ознаменувалася зростанням попиту на теле- та аудіоапаратуру. Техніка стала найбільш доступною практично кожному за споживача, якому пропонувався великий вибір виробників. Поряд із японськими компаніями, свою продукцію пропонували і європейські, а також американські виробники. У існуючих умовах компанія Panasonic виглядала ослабла порівняно з іншими виробниками телеапаратури. Навіть незважаючи на те, що вона самостійно винаходила новинки, отримала необхідний досвід у боротьбі з конкурентами і мала хорошу репутацію виробника якісної техніки, проте її недоліком виявилася система збуту готової продукції, яка застаріла і не відповідала сучасним реаліям. Це викликало спад продажів, який тривав до того часу, поки не вдалося умовити засновника компанії Коносуке Мацусіта знову повернутися до корпорації і взяти управління нею в свої руки.

Рішучі реформи, які провів Коносуке за короткий час, вивели компанію із кризового стану і вже на початку 70-х років вона починає розширювати масштаби виробництва, відкриваючи нові заводи. У середині сімдесятих Коносуке Мацусіта, якому в цей час 80 років, складає повноваження президента компанії і залишає корпорацію Panasonic.

Panasonic у наші дні

Незважаючи на те, що епоха Коносуке Мацусіта завершився 30 років тому, Panasonic і сьогодні продовжує розвиток у цьому напрямі, який заклав засновник компанії. Попит на продукцію, яку випускає Matsushita Electric Industrial Со, під такими брендами як Panasonic, National, Technics, Quasar не зменшується, а навпаки з кожним роком тільки зростає. У 2000 році вона показала черговий рекорд, досягнувши обороту 61,45 мільярдів доларів США.

У компанії Panasonic були збережені всі найкращі здобутки XX століття, сьогодні вона продовжує розвиватися. Численні дослідні лабораторії розробляють нові винаходи, які вражають технологією, яка застосовується в них. Найбільш яскраві приклади – це DVD-плеєри, що пишуть, або мініатюрні SD-карти флеш-пам'яті, які ще раз доводять, що у цієї корпорації величезний потенціал.

Протягом тривалого часу – одним із основних гасел Мацусіта був – «клієнт понад усе». Він повною мірою відображає намір компанії виробляти техніку, що відрізняється високим рівнем якості, яка може задовольнити потреби кожного споживача. Дорожжуючи кожним своїм покупцем, компанія гарантує висококласне післяпродажне обслуговування техніки Panasonic. Ideas for life («Ідеї для життя») – це слоган, якому компанія слідує і сьогодні, здійснюючи виробництво техніки для дому, а також радіоелектроніки та портативних мультимедіа-пристроїв, при випуску яких вона ділиться своїми найкращими ідеями з усіма споживачами.