This is the site of the sudent society "Sci-Tech Talks" of the faculty of physics and technology at Oles Honchar Dnipropetrovsk National University. The society was established by the Department of Space Information Technologies in December, 2016. The aims, modes of operation and rules of the society are here.
The group of the society on Facebook.
The channel of the society on Telegram.

Це сайт студентського гуртка “Sci-Tech Talks” фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Гурток створений кафедрою космічних інформаційних технологій у грудні 2016 р. Цілі, способи роботи і правила гуртка тут.
Група гуртка у Facebook.
Канал гуртка у Telegram.

Основні розділи сайту:

Матеріали для розвитку словникового запасу: загальні рекомендації, ⦿прості тексти науково-технічної тематики, ⦿підбірки термінів різних галузей природничих та інженерних наук і техніки.

Як писати анотації наукових робіт, тези доповідей на конференціях та інші наукові роботи англійською мовою: загальні рекомендації і приклади формулювань.

Про англійську мову і її вивчення: особливості та тонкощі англійскої мови, як навчитися думати англійською, розвиток мовлення (укр., росс.), приклади тем для усного обговорення.

Учасники гурка можуть задавати запитання про складнощі перекладу та інші складнощі англійської мови і отримати відповіді у групі груртка на Facebook. На цій сторінці є приклади запитань і відповідей. Для тих, хто вивчає англійську, дуже корисно переглядати запитання інших та відповіді на них, тому що у багатьох виникають подібні запитання, але не одночасно. Переглядаючи запитання інших, ви зекономите купу часу, очікуючи поки таке ж запитання з'явиться у вас, а потім очікуючи відповіді на нього. Окрім того, знаючи відповідь на певне запитання, ви зможете самостійно відповісти на десятки подібних запитань.

Каталог публікацій у групі гуртка на Facebook.
Знайомтеся з публікаціями, там багато корисної інформації, і вона, здебільшого, не надто нудна.

Документація гуртка: список членів гуртка (ведення цієїсторінки довелося припинити), ⦿список завдань гуртківцям для самостійного опрацювання.

Основні напрямки роботи гуртка:

1. Розвиток словникового запасу науково-технічної лексіки і навичок користування ним шляхом читання і розбору текстів на різні науково-технічні теми (vocabulary building). Для цього учасники опрацьовують заданий текст до найближчого засідання, а на засіданні з'ясовують незрозумілі моменти, пробують читати текст і відповідати на запитання по матеріалу тексту.

2. Учасники гуртка можуть отримувати консультації з англійської мови у його керівника – складнощі розуміння або перекладу окремих словосполучень і речень, окремі особливості граматики. Такі консультації можна отримати під час засідань гуртка, або у групі гуртка на Facebook.

3. Оволодіння написанням текстів англійською мовою – анотацій до студентських робіт, тез доповідей на міжнародних конференціях та інше.

4. Розмовна практика (talks). Цей напрямок пропонується за бажанням достатньо підготовленим членам гуртка, які хочуть підтримати або розвинути свої розмовні навички (speaking skills), особливо у розмовах на наукові і технічні теми. Засідання з розмовної практики будуть проводитися за наявності хоча б одного бажаючого зробити виступ англійською мовою (5-10 хвилин). На засіданнях можна робити виступи на науково-технічні і пов'язані з ними теми і брати участь в обговоренні виступів інших членів гуртка. Максимальна кількість учасників засідань з розмовної практики – 20 (обмеження Skype), засідання проводяться онлайн (зазвичай у Skype, але при потребі можна обрати іншу платформу).

У гуртку Sci-Tech Talks не викладається англійська мова. Він не є курсами англійської або додатковими заняттями з англійської. Керівник гуртка не є викладачем англійської мови, але він має понад 25-річний досвід письмового і усного перекладу (з 1994 року), написання текстів наукової, технічної і економічної тематики англійською мовою і досвід спілкування англійською з понад 1500 іноземців з понад 50 країн.

Володіння іноземною мовою включає у себе навички читання, мовлення, слухання (сприйняття на слух) і письма. Кожну з цих навичок треба спеціально розвивати, тому що розвинення однієї з них мало впливає на розвинення інших. Можна навчитися дуже добре читати, але не розуміти усну мову і не вміти говорити і писати. Або можна навчитися розуміти усну мову і говорити, та не вміти читати і писати. Тому треба розвивати усі навички. Якщо чередувати роботу над усіма навичками кожного дня, спостерігається синергізм у їх розвитку, тобто, зусилля з розвитку кожної навички поліпшує розвиток інших. А якщо місяць працювати тільки над читанням, потім місяць над слуханням і потім місяць над мовленням, синергізму не буде.

Оволодівайте іноземними мовами, у першу чергу, англійською. Чим старші ви стаєте, тим важче це робити, тому правильний час для цього – зараз. Ніхто не зробить це за вас. Найкращі вчителі можуть тільки допомогти. Не думайте, що зараз вам не потрібна іноземна мова, а коли буде потрібна, ви її вивчете. Коли вона стане потрібною, буде вже запізно її вчити, бо на це потрібно чимало часу, і ви втратите можливості, які життя буде надавати вам. Такого ще не було, щоб хтось оволодів іноземною мовою на високому рівні, і це було б зовсім непотрібно. Коли є знання і вміння, застосування для них обов'язково знаходиться.

Some society files for downloading from the site of the Dept. of Space Information Technologies.

Деякі файли для завантаження з сайту кафедри космічних інформаційних технологій.

У серпні 2020 р. Google оголосив про припинення підтримки "класичної" версії сайтів Google починаючи з вересня 2021 р. Тому на початку вересня 2020 р. цей сайт був конвертований відповідним інструментом Google у новий формат, оптимізованій для доступу з мобільних пристроїв. У новій версії деякі матеріали не були автоматично конвертовані, і тому не потрапили до нової версії сайту. Також у новій версії можливості форматування і оформлення тексту суттєво обмежені, зокрема, неможливо обирати бажаний шрифт, його розмір і колір, змінювати колір фону тексту.