2015/2016 w bursie

SEMESTR I

31 sierpnia 2015 (pn) - początek roku szkolnego w bursie

Kwaterowanie w bursie na nowy rok szkolny odbywało się w niedzielę po zebraniu z rodzicami o godz. 16:00.

Tegoroczny nabór do bursy był rekordowy. Z tego powodu prawie wszystkie pokoje są 4-osobowe. Docelowo ma nas być około 300 mieszkańców.

Jest jeszcze długa lista rezerwowa.

7 września 2015 (pn) - apel wychowanków

Pierwszy apel w tym roku szkolnym prowadził pan dyrektor Wiesław Smyrgała. Zapoznał wychowanków z najważniejszymi punktami regulaminu.

Ponadto przedstawił skład kadry pedagogicznej. Wśród wychowawców jest pan Aleksander Zinczenko z Ukrainy.

23 września 2015 (śr) - pierwsza dyskoteka

Początki są trudne. Muzyka przyciągnęła wielu chętnych do tańców, ale nie wszystkim odpowiadał jej rodzaj. Jest to nowe doświadczenie. Międzynarodowy skład mieszkańców to również zróżnicowane upodobania.

30 września 2015 (śr) - Dzień Chłopaka

... odbyła się dyskoteka dla mieszkańców bursy.

7 października 2015 (śr) - Rajd rowerowy

W środę rowerzyści udali się na rajd rowerowy pod opieką p. Zbyszka Szczawińskiego i pani Moniki Bancerz. Rajd odbywał się w okolicy Puław.

A oto relacja z rajdu:

... Dobra zabawa, salwy śmiechu, piękne widoki – to najczęstsze słowa, które pojawiały się na ustach uczestników rajdu rowerowego do Bochotnicy. Kilka minut po godzinie 14.00 pojawili się ostatni spóźnialscy. W sumie było nas 17 osób. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i założeniu kasków ochronnych peleton wyruszył w drogę. Jazda przebiegła właściwie bez trudności. Następnym razem zastanowimy się nad wydłużeniem długości trasy. Wycieczka zorganizowana była we współpracy RMB oraz sekcji sportowej.

8 października 2015 (cz) - wybory do RMB

Tego dnia odbyły się wybory do Rady Mieszkańców Bursy. W głosowaniu wzięło udział 179 wychowanków, co stanowi 60,47% ogółu mieszkańców (stan - 296). Kandydowało 8 osób.

W wyniku wyborów wyłoniono 6-osobowy skład nowej RMB [protokół]:

przewodniczący - Sebastian Okoń

zastępca przewodn. - Kinga Tarkowska

sekretarz - Ewelina Stępień

członkowie: Igor Rudnicki, Bogdan Ievzhyk, Mykyta Zinchenko

Członkowie Rady Mieszkańców Bursy dokonali wyboru opiekuna samorządu - została nim pani Monika Bancerz.

22 października 2015 - wyjazd na mecz Legii

SEMESTR II

marzec 2016 - zajęcia taneczne

Od 2 marca 2016 rozpoczął się cykl bezpłatnych zajęć tanecznych. Lekcje tańca odbywają się w każdą środę i prowadzone są przez Patrycję Strzelecką mieszkankę naszej bursy. Już na pierwszej lekcji przy muzyce zebrała się spora gromadka dziewcząt zainteresowanych poznawaniem technik królowania na parkiecie.O dziwo w świetlicy pojawili się również chłopcy. Na razie tylko jako wnikliwi obserwatorzy.

10 marca 2016 - Dzień Mężczyzny

Mieszkanki bursy nie zapomniały o naszych mężczyznach. Dużo serca włożyły do przygotowania dla nich wspaniałych tortów z okazji Dnia Mężczyzny. Torty wykonały samodzielnie nasze dziewczęta z bursy. Przyznacie rację, że prezentowały się efektownie.

14 marca 2016 - spotkanie "Auto-asertywni"

Odbyło się spotkanie-warsztaty z AUTO MOTO pt. "Auto -asertywni". Mieszkańcy bursy mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

6 kwietnia 2016 - karaoke

Okazało się, że w naszej bursie nie brakuje talentów. Wielu mieszkańców zgłosiło się do kolejnych wokalnych popisów karaoke. Tyle to wzbudzało emocji, że niektórym trudno było odebrać mikrofon.

11 kwietnia 2016 - szkolenie z I pomocy przedmedycznej

Chętni mieszkańcy bursy mogli skorzystać ze szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadził dyplomowany sanitariusz ze Studium Medycznego. [foto]

14 kwietnia 2016 - II Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 22.10.2015 r. w bursie zorganizowany został wyjazd do Warszawy na mecz Legii Warszawa z Club Brugge. W wyjeździe uczestniczyło 43 osoby. Byli tam kibice obu drużyn. Około godziny 19.00 grupa weszła na stadion, gdzie zajęła swoje miejsca w odpowiednich sektorach. Gorący doping, wesoła atmosfera, oklaski, podskoki, fantastyczna zabawa - tak w skrócie można opisać to, co działo się na trybunach podczas meczu.

17 grudnia 2015 - wigilia bursowa

Od stycznia odbywały się bursowe rozgrywki w tenisa stołowego, w których wzięło udział łącznie 35 dziewcząt i chłopców. Była to już druga edycja tej fajnej imprezy sportowej, cieszącej się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. [foto]

Dziś najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki:

kategoria dziewczęta

I miejsce - Angelika Drąg

II miejsce - Aleksandra Trybuła

III miejsce - Katarzyna Buczek

kategoria chłopcy

I miejsce - Eryk Czapla

II miejsce - Piotr Filipiak

III miejsce - Daniel Czarnecki

20 kwietnia 2016 (środa)

I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn "BURSA CUP 2016"

20 kwietnia 2016 (środa) o godz. 13.00 odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn "BURSA CUP 2016" dla zawodników niezrzeszonych, wychowanków burs i internatów [ regulamin turnieju ] [ więcej ] [ foto ]

28 kwietnia 2016 (cz) - pożegnanie maturzystów

W czwartek 28 kwietnia w świetlicy bursy miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów, którzy w tym roku kończą szkołę.

Tegoroczni absolwenci zostali zaproszeni do ładnie przygotowanego stołu.

Po okolicznościowych życzeniach od mieszkańców bursy oraz pana dyrektora Wiesława Smyrgały odbyła się premierowa prezentacja wydarzeń przygotowana przez Mykytę Zinchenko. [ foto ]

12 maja 2016 (czwartek) - wycieczka rowerowa

W czwartek po południu 6-osobowa grupa amatorów rowerowych przejażdżek pod opieką pani Moniki Bancerz i pana Zbyszka Szczawińskiego wyruszyła na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Dopisała pogoda i dobre humory. [foto]

Tuż przed świąteczną przerwą, mieszkańcy bursy, wychowawcy oraz dyrekcja placówki spotkali się na tradycyjnej wigilii. Do przygotowania wieczoru włączyły się wszystkie grupy. Na początku wysłuchany został montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież. Kolejnym punktem wieczoru było przedstawienie wyników konkursu na najładniejszą świąteczną dekorację pokoju oraz wręczenie nagród laureatom. W oficjalnej części aktywny udział brali wychowankowie z Ukrainy, którzy również mieszkają w naszej bursie. Przełomowym momentem wigilijnego spotkania było tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji, gdzie degustować można było wigilijne potrawy.

styczeń 2016 - turniej tenisa stołowego

W tym roku po raz drugi w styczniu rozpoczęła się II edycja Turnieju Tenisa Stołowego BURSA 2016. Nad przygotowaniami czuwał Sebastian Okoń, przewodniczący RMB wraz z opiekunem sekcji sportowej panem Zbigniewem Szczawińskim i opiekunem RMB panią Monika Bancerz.

Turniej prowadzony był w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Łącznie wzięło w nim udział 36 osób. Podczas rozgrywek dało się zaobserwować duże zaangażowanie zawodników i dobre przygotowanie techniczne, znajomość zasad fair play oraz ogromne emocje, które udzieliły się nawet najbardziej doświadczonym tenisistom.

Ogłoszenie wyników turnieju oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce po feriach zimowych.

28 stycznia 2016 - karaoke

Odbyło się pierwsze bursowe śpiewanie. Chłopcy rozłożyli w świetlicy sprzęt potrzebny do karaoke. Przygotowano też miejsca dla widowni. Wykonawcami utworów tego wieczoru byli: Bartek Suliga, Michał Sowa, Bartek Włodarczyk, Kuba Maik i Michał Podsiadły. [ foto ]

10 lutego 2016 - spotkanie samorządów uczniowskich

Przedstawiciele naszej RMB, tj. Sebastian Okoń, Kinga Tarkowska i Ewelina Stępień wraz z opiekunem uczestniczyli spotkaniu w ramach współpracy Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Puławskiego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Puławach.

luty 2016 - walentynki

Od 7 lutego przed pokojem wychowawców ustawiona była specjalna urna, do której można było wrzucać kartki adresowane do swoich sympatii.

Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą dekorację pokoju, ręcznie robioną kartkę walentynkową oraz najładniejsze życzenia walentynkowe. Nagrodzeni otrzymali atrakcyjne upominki w postaci voucherów do kina. [ foto ]

11 lutego 2016 - wizyta w schronisku dla zwierząt

Od 18 stycznia 2016 ruszyła akcja zbierania karmy, koców itp. rzeczy dla zwierząt z puławskiego schroniska.

Po przeprowadzeniu udanej zbiórki 11 lutego przedstawiciele wychowanków wraz z wychowawcą panią Moniką Bancerz odwiedziła nowo otwarte schronisko. Zebrano 62 kg karmy. Młodzież przekazała zgromadzone dary, zapoznała się z funkcjonowaniem schroniska i problemami, z którymi się ono boryka. Była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta. [ foto ]

inne działania w semestrze I:

wieczorki filmowe

W październiku rozpoczęliśmy cykl czwartkowych wieczorów filmowych. W bieżącym semestrze odbyły się jedynie trzy projekcje filmowe. Planujemy kontynuację w semestrze II.

dyskoteki

W semestrze I w bursie odbyło się 7 dyskotek. Widać, że zainteresowanie nimi rośnie i coraz więcej wychowanków bierze w nich udział. Entuzjazm obserwuje się już w fazie organizacyjnej, gdy trzeba w odpowiednim czasie przygotować salę do tańca, muzykę, światełka i nagłośnienie. Po zakończeniu zabawy sprawnie odbywa się porządkowanie sali i przywracanie jej do pierwotnego stanu.

[ fotki ]

19 maja 2016 (czwartek) - spotkanie z policjantami

Odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji. Panowie omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Największe jednak wrażenie zrobiły na mieszkańcach motocykle, na których policjanci przyjechali do bursy. [foto]

25 maja 2016 (środa) - "imiennik"

Tradycją stało się, że zagraniczni mieszkańcy bursy z Ukrainy i Białorusi obchodzą ze swoimi rówieśnikami tzw."imiennik". Jest to po prostu wspólna impreza urodzinowa.

16 czerwca 2016 - uroczyste zakończenie roku szkolnego

W czwartek 16 VI w świetlicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w bursie. Mieszkańcy bursy wyróżniający się w działalności na rzecz bursy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uścisk dłoni pana dyrektora i obecnych wychowawców.

Dla członków Rady Mieszkańców Bursy były dodatkowo przygotowane czerwone kubki z napisem MIESZKANIEC BURSY. [foto]

inne działania:

Korki

Przez cały rok szkolny zbieraliśmy korki na cele charytatywne.