2014/2015 w bursie

31 sierpnia 2014 - początek roku szkolnego w bursie

Kwaterowanie w bursie na nowy rok szkolny odbywało się w niedzielę po zebraniu z rodzicami godz. 16:00.

Okazało się, ze w tym roku jest bardzo dużo chętnych do bursy, więc obowiązuje nowy regulamin przyjęć. Wiele osób znalazło się na liście rezerwowej. Kolejną niespodzianką byli pierwsi uczniowie z Ukrainy i Białorusi, którzy zdecydowali się na naukę w puławskich szkołach.

3 września 2014 (środa) - apel dla wychowanków

Wieczorem odbyło się krótkie spotkanie mieszkańców bursy z panem dyrektorem Wiesławem Smyrgałą. Poznaliśmy kadrę pedagogiczną pracującą w bursie oraz najważniejsze punkty z regulaminu dla mieszkańców.

Za niektóre przewinienia można być skreślonym z listy mieszkańców bursy, m.in. za:

- alkohol (w tym powrót do bursy pod wpływem alkoholu)

- palenie zwykłych papierosów lub e-papierosów

- narkotyki

- kradzieże

Dlatego polecamy zapoznać się dokładnie z regulaminem, aby później nie doznać przykrej niespodzianki.

20 października 2014 (poniedziałek) - wybory do Rady Mieszkańców Bursy

Tego dnia odbyły się długo oczekiwane wybory do Rady Mieszkańców Bursy. Kandydowało 7 mieszkańców. W głosowaniu wzięło udział 146 wychowanków, co stanowi 61% ogółu (240 wychowanków). Oddano 143 ważne głosy.

Do Rady Mieszkańców wybrano tych, którzy uzyskali największą ilość głosów. [wyniki wyborów]

Po wyborach nowy zarząd ukonstytuował się i uzgodnił funkcje:

- Albert Pluta - przewodniczący RMB

- Sebastian Okoń - zastępca przewodniczącego RMB

- Grzegorz Fatyga - sekretarz RMB

- Piotr Pawlik - członek RMB

- Tatiana Ivasiunko - członek RMB

Opiekunem samorządu bursowego została Pani Monika Bancerz.

Gratulujemy wybranym i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców.

6 listopada 2014 (czwartek) - zajęcia z kalkografii

Po południu w stołówce zebrała się grupa dziewcząt zainteresowana twórczością artystyczną. Dziewczęta wykonały prace techniką kalkografii z wykorzystaniem kalki.Zajęcia odbyły się pod kierunkiem pani Moniki Bancerz. [więcej]Były to już kolejne zajęcia sekcji dekoracyjno-plastycznej. Wcześniej wykonywano bukiety kwiatowe z kolorowych liści.

27 listopada 2014 (czwartek) - otrzęsiny i dyskoteka andrzejkowa

Odbyły się otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych czyli tzw. "kotów". Koty zostały poddane "torturom", które jednak dzielnie znosiły.Wszystko odbywało się pod troskliwym okiem wychowawców i pani dyrektor Jolanty Morawskiej.Dzięki temu "koty" miały się dosyć dobrze i wytrwały do końca czyli do złożenia przysięgi. [więcej]2 grudnia 2014 (wtorek) - spotkanie / konkurs

Tego dnia mieszkańcy bursy mieli okazję spotkać się z pracownikiem MONAR z Lublina,który w syntetyczny sposób przedstawił problemy uzależnień wśród młodzieży.W tym samym czasie grupa przedstawicieli bursy udała się na międzyinternackikonkurs wiedzy o AIDS i HIV w kategorii "testu wiedzy" oraz w kategorii "plakat".2 grudnia 2014 (wtorek) - spotkanie z funkcjonariuszem policji

Odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji, który przeprowadził pogadankę

4 grudnia 2014 (czwartek) - bursowe mikołajki

Tego dnia obchodziliśmy bursowe mikołajki: po prostu dzień pełen atrakcji.Był święty Mikołaj (Albert Pluta), renifer (Czarek Rola) i elf (Daniel Czarnecki), którzy częstowali mieszkańców cukierkami.Kolacja też była miłą niespodzianką dzięki ofiarności naszych koleżanek: Ani Czech, Sandry Krajewskiej i Gabrysi Sidor. Dziewczęta pomogły paniom w kuchni i w sumie powstało ponad 800 naleśników. Kolejka przed okienkiem w stołówce świadczyła, że było warto. [więcej]

8 grudnia 2014 (poniedziałek) - mikołajki dla dzieci

Tym razem na godz. 17:00 zostały zaproszone dzieci ze świetlicy środowiskowej (Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego). Dzieci zabawiał święty Mikołaj (Albert Pluta) z Elfem (Grzesiek Fatyga). Podczas imprezy dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wierszyki dla świętego Mikołaja. Potem otrzymały paczki przygotowane za pieniążki zebrane wśród mieszkańców bursy. Był też poczęstunek złożony z owoców, słodyczy i napojów. Z imprezy w bursie dzieci wychodziły radosne i uśmiechnięte. [więcej]Spotkanie przygotowali: Tatiana Iwasiunko, Nina Kramek, Wiktoria Zygmunt, Sylwia Makulus, Albert Pluta i Grzesiek Fatyga pod opieką p. Moniki Bancerz. 9 grudnia 2014 (wtorek) - wyniki konkursu o AIDS i HIVW Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii zostały ogłoszone wyniki XV Międzyinternackiego Konkursu Wiedzy o AIDS i HIV. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekoladki. Dla najlepszych były nagrody w postaci myszek komputerowych. Spośród reprezentantów bursy otrzymali wyróżnienia:

- Agnieszka Pora - za zajęcie III miejsca w kategorii pracy plastycznej

- Aneta Janiszek - za zajęcie III miejsca w kategorii testu wiedzy

- Anastasia Zlenko - wyróżnienie w kategorii pracy plastycznej

GRATULUJEMY!!! [więcej]

11 grudnia 2014 (czwartek) - przygotowania stroików świątecznych

Kilka mieszkanek bursy z ogromnym zapałem tworzyło stroiki na wigilijne stoły. Wyczarowały piękne kompozycje z gałązek jodłowych, bombek choinkowych i innych elementów dekoracyjnych pod kier. pani Moniki Bancerz.

Poza stroikami, które zostały zaprezentowane na holu głównym, pojawiła się udekorowana choinka na holu głównym.

Ponadto sekcja ekologiczna pod kierunkiem p. Ani Ostrowskiej na swoich gazetkach ściennych przedstawiała tradycje świąt Bozego Narodzenia oraz wyjaśniała, co jest bardziej ekologiczne: sztuczna choinka czy drzewko naturalne.

16 grudnia 2014 (wtorek) - wyniki konkursu na dekoracje świąteczne

Komisja pod przewodnictwem pani dyr. Jolanty Morawskiej dokonała oceny dekoracji świątecznych w pokojach mieszkańców bursy.

17 grudnia 2014 (środa) - wigilia bursowa

O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta wigilia bursowa z udziałem pana dyrektora Wiesława Smyrgały.Na początku był program artystyczny przygotowany przez Radę Mieszkańców Bursy.Po indywidualnym składaniu życzeń nastąpiła oczekiwana konsumpcja potraw wigilijnych. [więcej] 28 stycznia 2015 - wizyta w schronisku dla zwierząt

W styczniu 2015 została w bursie zorganizowana zbiórka dla zwierząt przebywających w puławskim schronisku.Zebrane fundusze pozwoliły na zakup ok. 78 kg karmy dla psów.W środę 28 stycznia przedstawiciele mieszkańców bursy zawieźli do schroniska zebrane rzeczy(stare koce i poduszki z magazynu bursy) i karmę. [więcej] 29 stycznia 2015 - zakończenie turnieju tenisa stoł.

W styczniu odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, w których uczestniczyło łącznie ok. 30 mieszkańców bursy.Sportowa rywalizacja pozwoliła na wyłonienie najlepszych.

Zakończenie turnieju wraz z wręczeniem dyplomów i upominków miało miejsce w czwartek 29 stycznia. [więcej]

17 lutego 2015 - walentynki

We wtorek wieczorem obchodziliśmy w bursie walentynki - święto coraz popularniejsze wśród młodzieży. Wcześniej zaczęła działać poczta walentynkowa. Każdy mógł wrzucić do skrzynki życzenia dla ukochanej osoby. Korespondencja została dostarczona do adresatów wieczorem.

Tego dnia odbyła się również dyskoteka walentynkowa. [więcej]

9 marca 2015 - Dzień Kobiet

Z konieczności Dzień Kobiet odbył się w poniedziałek 9 marca. Chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni - wręczyli paniom i koleżankom w bursie po pięknym tulipanie. Ta miła niespodzianka została uwieczniona na licznych fotografiach. [więcej]

10 marca 2015 - Dzień Mężczyzn

Kolejny dzień był okazją do kontynuacji świętowania. Tym razem dziewczęta Ania Czech i Sandra Krajewska przygotowały chłopcom słodką niespodziankę w postaci wspaniałych i smacznych tortów. Tak uczciły Dzień Mężczyzny. [więcej]

11 marca 2015 - spektakl w "Domu Chemika"

W środę 11 marca na godz. 18:00 skorzystaliśmy z zaproszenia do Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" na spektakl "Antygona w Nowym Jorku" w wykonaniu Teatru Kontynuacja. Była to jednocześnie inauguracja obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

23 marca 2015 - XVI Turniej Internatów

W tegorocznym turnieju uczestniczyły tylko 4 internaty. Tym razem uzgodniono prawie wszystkie konkurencje typowo sportowe. Rywalizacji towarzyszyły emocje i stres, które sprawiły, że wielu nawet "najpewniejszych" zawodników nie było w stanie pokonać rywali z innych internatów.

W rezultacie zaciętej rywalizacji bursa zajęła II miejsce po LO Lotniczym z Dęblina.

8 kwietnia 2015 - wycieczka do Warszawy

Ta wycieczka była nagrodą dla najbardziej zasłużonych wychowanków bursy, w większości uczestników Turnieju Internatów. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, Starówkę Warszawską oraz Centrum Nauki Kopernika. Po Warszawie oprowadzał przewodnik pan Jacek z Puław. Wspólnie spędzony czas to kolejna okazja do wzajemnego poznania się i integracji.

Młodzież jeździła pod opieką pani Moniki Bancerz, pani Beaty Nowak i pana Zbyszka Szczawińskiego. [więcej]

21 kwietnia 2015 - pożegnanie maturzystów

Była to ostatnia okazja, by spotkać się w bursie na uroczystości pożegnania maturzystów. Przygotowany program skłaniał do refleksji i wspomnień. Wśród wykonawców byli: Ania Czech, Sebastian Okoń, Tetiana Ivasiunko (Ukraina), Cezary Rola, Bartłomiej Kazanowski, Patryk Sokołowski, Michał Mańka, Bartosz Włodarczyk i Alina Bahnouskaya (Białoruś) oraz pani Monika Bancerz. W przygotowaniu upominków uczestniczyły: Ania Czech, Sandra Krajewska, Anastasiia Zlenko (Ukraina) i Ania Gavrysch (Ukraina). Maturzyści otrzymali upominki w postaci tekstu desideraty oraz słonie z masy solnej, wykonane własnoręcznie przez dziewczęta z sekcji dekoracyjno-plastycznej. Był też mały, słodki upominek. [więcej]

Fotorelacja z wydarzeń w roku szkolnym 2014/2015 >> [ galeria ]