2011/2012 w bursie

31 sierpnia 2011 - kwaterowanie w bursie

Rozpoczęliśmy rok szkolny w bursie. W pierwszy dzień kwaterowania zgłosiło się ponad 80% mieszkańców. W tym roku jest bardzo dużo chętnych do zamieszkania. Niestety wiele osób czeka na przyjęcie na liście rezerwowej.

Z powodu awarii w pawilonie C chłopcy musieli tymczasowo zamieszkać w pokojach w budynku Domu Dziecka. Prawdopodobnie ta sytuacja potrwa do końca listopada.

Mieszkańcy bursy mogą korzystać z zajęć w pracowni komputerowej:

- chłopcy - pn i wt w godz. 18:00-19:30

- dziewczęta - pn i wt w godz. 20:00-20:30

12 października 2011 - wybory do Rady Mieszkańców Bursy

W środę 12 X odbyły się w bursie wybory do Rady Mieszkańców Bursy. Uprawnionych do głosowania było 11 osób. Oddano 85 ważnych głosów. Najwięcej głosów otrzymały:

Przewodnicząca - Agnieszka Wit

Wiceprzewodnicząca - Marlena Niewęgłowska

Sekretarz - Monika Tokarczyk

Jednocześnie odbyły się wybory do RMB wśród chłopców mieszkających tymczasowo w "Domu Dziecka". Oto wyniki:

Przewodniczący - Karol Kuś

Wiceprzewodniczący - Piotr Sobczyński

członkowie - Sebastian Bartoszek, Damian Kaczor

27 października 2011 - pierwsza dyskoteka w bursie

Hurra !!! Nareszcie dyskoteka! .... i można było potańczyć, i zapoznać nowych ludzi - również z Ukrainy.

9 listopada 2011 - kolejna dyskoteka

Znowu dyskoteka! Choć nie obyło się bez incydentów. Któryś z kolegów uruchomił gaśnicę bez uzasadnienia. ... Szkoda, że nie ugasił tym swojej głupoty. Z pewnością będą wyciągnięte konsekwencje.

24 listopada 2011 - spotkanie w sprawie Turnieju Internatów 2012

U nas w bursie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie XVIII Turnieju Internatów. Ustalono regulamin oraz termin na 1 marca 2012 (czwartek). Nowością ma być konkurencja dla kadry pedagogicznej. Poza tym utrzymano dotychczasowe konkurencje i zasady rywalizacji.

A oto uzgodniony regulamin XVIII Turnieju Internatów 2012: [w PDF] [w Word]

(wersja aktualiz. 5 XII)

1 XII 2011 - Konkurs wiedzy o HIV i AIDS i konkurs plastyczny

1 grudnia odbył się międzyinternacki konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Dodatkowo przeprowadzono konkurs plastyczny o tej samej tematyce. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii RCKU Puławy.

Nasza Sabina Gowin została wyróżniona II miejscem za plakat. Niestety w konkursie wiedzy nie zdobyliśmy żadnych nagród.[foto]

6 grudnia 2011 - Mikołajki

Na imprezę mikołajkową w bursie zostało zaproszonych 15 dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej (czyli z Ogniska Wychowawczego) z opiekunką.Organizacją tej imprezy zajęły się dziewczęta: Marlena Niewęgłowska, Patrycja Zdonek, Agnieszka Wit, Edyta Szkoła i Sabina Gowin. W roli Mikołaja wystąpił Daniel Kowalczyk.Dzieci spędziły miło czas przy wspólnej zabawie, poczęstunku. Otrzymały paczki od Mikołaja.Zapraszamy do relacji fotograficznej z tej imprezy [ FOTO ]A oto podziękowanie od dzieci [obejrzyj]

19 grudnia 2011 - konkurs na dekoracje świąteczne

Oceniane były pokoje, które zgłosiły swój udział w konkursie.

Wyjątkowo piękną dekoracją wyróżniały się pokoje:

- w gr. I - pok. 64 i pok. 57

- w gr. IV - pok. 44

W pozostałych zgłoszonych pokojach emanowała również atmosfera świąt Bożego Narodzenia.

[ foto ]

20 grudnia 2011 - wigilia w bursie

Uroczysta kolacja wigilijna dla mieszkańców bursy odbyla się w czerwonej sali.

Na początku Patrycja Płońska, Eliza Puzio, Kasia Kruk przygotowały krótki program artystyczny słowno -muzyczny. Po odśpiewaniu kolęd Sylwia Kęsik złożyła życzenia w imieniu w imieniu mieszkańców bursy. Następnie życzenia świąteczne w imieniu dyrekcji RCKU złożyła pani dyr. Jolanta Morawska.

Potem była chwila dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

Dopiero po części oficjalnej można było przystąpić do degustacji potraw wigilijnych. Był tradycyjnie czerwony barszczyk z uszkami, śledź, smażony karp, sałatka warzywna, kapusta z grzybami i kluski z makiem, a także kompot z suszu. [ foto ]

10 stycznia 2011 - finał konkursu "Anioły Bozego Narodzenia"

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał IV Konkursu Plastycznego "Anioły Bożego Narodzenia".

Z naszej bursy zostały zgłoszone dwie prace plastyczne. Spośród 155 prac z całego powiatu puławskiego wyróżniona została też praca naszej koleżanki - Angeliki Maciążek.

[relacja fotograficzna na stronie MDK Puławy]

[nasze foto]

26 stycznia 2012 - disco karnawałowe

Kolejna dyskoteka w bursie - tym razem na zakończenie pierwszego semestru. Można było pobawić się wspólnie z gośćmi, którzy odwiedzili naszą bursę.

... Nareszcie wolność i swoboda, a wkrótce upragnione FERIE od 28 stycznia do 12 lutego.

W niedzielę po feriach można przyjeżdżać po godz. 16:00.

14 lutego 2012 - dyskoteka walentynkowa

Nareszcie wszyscy razem w budynku przy ul. Wojska Polskiego 7. Od 12 lutego chłopcy wrócili po kilku miesiącach remontu w pawilonie C. Wspólna pierwsza dyskoteka (walentynkowa) była okazją do wzajemnego poznania się chłopców i dziewcząt.

1 marca 2012 - XVIII Turniej Internatów

W czwartek 1 marca odbył się już XVIII Turniej Internatów. W tegorocznym turnieju wzięły udział 4 placówki: Internat LO im. A.J.Czartoryskiego, Liceum Lotnicze, MOS oraz nasza Bursa Szkolna. W sympatycznej atmosferze zawodnicy dawali z siebie wszystko. Współzawodnictwo było bardzo wyrównane, a o ostatecznym wyniku zadecydowało ... szczęście.

Nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Mieliśmy tez nasze drobne zwycięstwa. Zajęliśmy I miejsce w następujących konkurencjach: strzały do bramki unihokeja (Jarek Niezgoda, Karol Kalita i Krystian Prządka), podbijanie piłki nogą (Karol Kalita), test historyczny (Jagoda Janicka, Joasia Siwek), nakładanie ubrań (Eliza Puzio, Jagoda Janicka), kalambury (Beata Sosnowska, Wiola Janiszek, Olga Lemieszek, Marlena Kosmala).

obejrzyj fotograficzną relację z turnieju [ FOTO ] oraz relację filmową [ FILM ]

24 kwietnia 2012 - pożegnanie maturzystów

Odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów, którzy mieszkali w bursie w bieżącym roku szkolnym i dotrwali do końca. Każdy otrzymał upominki, a osoby wyróżnione - dodatkowo dyplomy.

Rada Mieszkańców Bursy (Wit Agnieszka, Niewęgłowska Marlena, Szkoła Edyta i Zdonek Patrycja) przygotowała poczęstunek, upominki, a także okolicznościowy program artystyczny, na który składały się życzenia, propozycje tematów maturalnych na wesoło, multimedialna prezentacja życiowych porad oraz pokaz wybranych fotografii mieszkańców bursy z ostatnich lat. [więcej FOTO]