Прозорість та інформаційна відкритість закладу

У статті 6 Закону України "Про освіту" однією з основних засад державної політики та принципом освітньої діяльності визначено відповідальність і підзвітність органів управління освітою та закладів освіти , інших суб'єктів освітньої діяльності перед суспільством.

Відповідно до статті 30 Закону всі заклади освіти мають формувати відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднювати таку інформацію. У частині 2 цієї статті міститься перелік усієї інформації та документів, відкритий доступ до яких зобов'язані заезпечувати заклади освіти на своїх веб-сайтах, а у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників.

Робота в дошкільному навчальному закладі ведеться згідно річного плану, який спрямовано на виконання завдань Закону України “Про дошкільну освіту” та Базового Компоненту дошкільної освіти, а також Законів «Про охорону дитинства», Інструктивно-методичних листів «Щодо організації діяльності закладів освіти у 2020/2021 н. р.» «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах», програмою розвитку та виховання дітей від двох до семи років «Дитина».

Відповідно до Статуту Козацького ЗДО «Колосок» загального типу Петрівської селищної ради, затвердженого рішенням сесії від 15.12.2020 року № 80/8, Козацький ЗДО «Колосок» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 12 годин щоденно.

Вихідні дні: субота, неділя, святкові.

Щоденний графік роботи: з 7.00 до 19.00.

Територія обслуговування, закріплена за закладом освіти території сіл Козацьке, Олександро-Мар'ївка, Йосипівка.

Заклад дошкільної освіти розрахований на 45 місць. Загальна кількість дітей у закладі — 25 (2 групи).

Дітей у різновіковій групі —" Капітошка"- 13

у різновіковій групі "Курчатка" - 6

Мовою освітнього процесу в закладі є українська.

Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Матеріально-технічна база ЗДО включає будівлю, споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності.

Майно ЗДО використовується на правах оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і Статуту та укладених ним угод.

ЗДО відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за до­тримання вимог та норм їх охорони.

Для забезпечення освітнього процесу база ЗДО складається із 2 групових кімнат, 2 ігрові, 2 спальні, 2 роздягальні, 1 харчоблок, кабінет завідувача, який є і методичним кабінетом.

ЗДО має земельну ділянку, де розміщується ігровий, спортивно-ігровий майданчик, зона відпочинку, приміщення ЗДО, господарські будівлі тощо.

У закладі створено наступні умови для освіти дітей з особливими освітніми потребами:

§ наявна кнопка виклику;

§ коридори і проходи вільні від фізичних та візуальних бар’єрів;

§ сходів немає;

§ пороги достатньо низькі;

Правила прийому до закладу освіти

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

- копія свідоцтва про народження дитини;

  • медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими формами туберкульозу до державного (комунального) санаторного закладу дошкільної освіти (санаторних груп) до заяви про зарахування додається довідка територіального закладу охорони здоров’я чи протитуберкульозного диспансеру.

Для зарахування дитини до державного (комунального) спеціального закладу дошкільної освіти (спеціальних груп) до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку (порушень слуху, зору, мовлення, поведінки, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку чи затримки психічного розвитку).

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:

    • копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

    • копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

1) проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

3) є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування до державного (комунального) закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

Для переведення вихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати керівнику відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до відповідного закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.

Переведення вихованця із державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

За вихованцем зберігається місце у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти у літній період та у таких випадках:

    • у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

    • у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

    • на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в державному (комунальному) закладі дошкільної освіти до кінця літнього періоду.

Розмір плати за харчування

Відповідно до рішення виконавчого комітету Петрівської селищної ради від 22.12.2021 року № 859

«Про організацію харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти у Петрівській селищній раді у 2022 році"» встановлена батьківська плата з 01.01.2022 року в розмірі 40% від фактичної вартості харчування в день.

Умови доступності ЗДО для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Відповідно до Закону України «Про освіту» (с.19, ст 20), «Про охорону дитинства» для забезпечення успішної соціалізації, всебічного розвитку життєвокомпетентної особистості, виховання дітей, в тому числі і дітей з особливими освітніми потребами в Куп'янському ЗДО №4 створено всі умови: функціонує спеціальна група для дітей з порушенням мовлення, 2 інклюзивні групи.

* Діти пільгових категорій забезпечуються безкоштовним харчуванням:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти, які мають статус потерпілих в наслідок аварії на ЧАЕС;

- діти-інваліди;

- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям;

- діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (операції об'єднаних сил);

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб.

* Для осіб з обмеженими фізичними можливостями у закладі в наявності кнопка виклику на центральному вході.

На даний час в дошкільному закладі немає дітей з обмеженеми можливостями та особливими потребами.

ВАКАНТНІ ПЕДАГОГІЧНІ ПОСАДИ

у__ Козацькому закладі дошкільної освіти «Колосок» ____

На 01.01.2022 рік

вакантна посада музичного керівника - 0,5 ставки

Результати моніторингу оцінки компетентності дітей ЗДО «Колосок»

за вересень 2021 року

Правила поведінки здобувачів освіти в ЗДО "Колосок"

Правила поведінки здобувача освіти в ЗДО базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.

Здобувачі освіти в ЗДО, вихованці, повинні дотримуватись таких правил:

-Приходити вчасно в дитячий садок.

-Вітатися з усіма працівниками ДНЗ.

-У всьому слухатися вихователя.

-Якщо щось болить, то обов’язково про це сказати вихователю.

-Берегти іграшки, майно та книги.

-На прогулянці не бруднити одяг.

-В групі голосно не кричати та не бігати.

-Не ходити в вологому одязі.

-Не ображати дітей зі своєї групи.

-Слідкувати за станом свого одягу.

-Мати особисті носові хустинки.

-Дотримуватися вимог безпеки.

-Акуратно вішати одяг в свою шафку.

Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

    1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

    2. Батьки здобувачів освіти мають право:

  • захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

  • зертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

  • обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

  • брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

  • завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

  • брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

  • отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

    1. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

    1. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

Розмір плати за навчання здобувачів освіти

В ЗДО "Колосок" забезпечено право дитини, в тому числі з особливими освітніми потребами, на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти.

Фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів

Кількість витрачених коштів на підготовку закладу до нового 2020/2021 навчального року:

- бюджетні кошти - 75110,00 грн;

- батьківські, спонсорські внески – 600,00 грн

Виконано такі роботи:

- поточний ремонт приміщень ЗДО - 6832,00 грн;

- фарбування малих форм на території дитячих майданчиків – 1 000,00 грн.

Придбано для зміцнення матеріально-технічної бази закладу:

- холодильник - 8 800,00 грн;

- пилосос - 3 332,00 грн;

- інвентар для кухні (деко, міксер, ополонник, ложки...) - 6 100 грн;

- екран переносний - 3 000 грн;

- колонки - 480 грн;

- екран для старшої групи - 600 грн;

- проектор - 12 000 грн;

- стенди "Пожежна та Цивільна безпека", "Методичний куточок" - 2 661,00 грн.;

  • качалка на пружині - 5 995,00 грн.;

  • пісочниця - 5 995,00

  • карусель з рулем - 16.078,00 грн.;

  • дошка маркерна - 1 750,00 грн.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у закладі, зобов’язаний повідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу

Номери телефонів "гарячих ліній", що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми, домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Усі "гарячі лінії" працюють анонімно, безкоштовно:

* Національна дитяча "гаряча лінія" 0800 500 225 (зі стаціонарного телефону), 116 111 ( з мобільного телефону);

* Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгілвлі людьми та гендерної дискримінації

0800 500 335 (зі стаціонарного телефону) , 116 123 (з мобільного телефону);

* Національна "гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми та консультуванню мігрантів 0800 505 501 (зі стаціонарного телефону), 527 (з мобільного телефону).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування):

1. Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування), визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник навчального закладу в обов’язковому порядку повідомляє про це уповноваженим підрозділам:

- Петрівському відділу поліції ГУНП України в Х Кіровоградській області;

- Службі у справах дітей Петрівської селищноїї ради Кіровоградській області.

2. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.