Реалізація соціально-екологічного проекту

«Виховання у всіх учасників освітнього процесу культури сортування сміття та поводження з відходами»

через роботу з батьками у ЗДО «Колосок»

Сім'я займає важливе місце в екологічному вихованні людини. Саме в сім'ї формуються основи виховання, закладаються звички. Маленькі діти надзвичайно залежні від своєї сім'ї, оскільки вона забезпечує фізичне благополуччя, турботу про здоров'я, любов і підтримку. Заклад дошкільної освіти є першою ланкою системи безперервної екологічної освіти, тому не випадково перед педагогами нашого закладу постало завдання щодо формування у дошкільників основ культури раціонального природокористування. Тільки спільними зусиллями ми можемо вирішити головне завдання - виховати екологічно грамотну людину.

Тому педагогами закладу розроблено план реалізації проекту, який включає спостереження, бесіди, анкетування, екскурсії до сміттєзвалищ, аналіз пізнавальної літератури, ігрову, самостійну та творчу діяльність.

З метою виявлення екологічної компетентності батьків проведено анкетування, яке показало, що майже 70% мають уявлення про культуру сортування сміття, а 100% робили би це з задоволенням за умов наявності відповідних баків.

Педагоги разом з батьками обговорили спектр спільних зусиль, які допомагають малюкам з розумінням ставитися до навколишнього середовища. Батьки разом з дітьми долучилися до акцій: «Дім, в якому ти живеш», «Букет замість ялинки», «Садок - наш дім, ми - господарі в нім», «Чисте подвір’я», «Уроки сортування сміття», «Батарейки, здавайтеся!», «Дай друге життя побутовим відходам», «Кришечка + кришечка». Організовано виставку малюнків «Чиста планета Земля», виставка екологічних поробок «Друге життя старим речам». Це стало прикладом для наслідування турботливого ставлення до природи та дало змогу закласти основи у вихованні відповідального громадянина.

У рамках проекту для батьків надано консультації: «Охорона навколишнього середовища», «Спалене листя – шкода чи чисте подвір‘я?», «Що таке «електронне сміття»?», «Корисні поради», «Як правильно сортувати сміття?», проведено розвагу повчального характеру «Ми у лісі прибирали і батьків цього навчали». А родзинкою нашого проекту стало проведення екологічної акції: «Обмін макулатури – на подарунки!»

За допомогою батьків у групах оформили навчальні ігри по вихованню у дітей культури сортування сміття: «Розсортуй сміття в контейнери», «Що з чого виготовлено?», «Що можна виготовити з макулатури?», які допомагають малюкам ознайомитися з видами сміття, зокрема, поділу твердих побутових відходів на текстиль, пластик, папір, скло та метал, що формує у дітей обдумане, правильне відношення до навколишнього середовища, викликає бажання самостійно сортувати сміття.

Навчити дитину піклуватися про нашу планету — першочергове завдання для всіх батьків, які хочуть, щоб їх діти виросли свідомими та здоровими.

Дух закладу живе не на папері, не в стінах,

а в характері більшості педагогів,

і від них приходить до характеру вихованців

К. Д. Ушинський

Освітня програма Петрівського ДНЗ "Колосок"

https://drive.google.com/file/d/1XIvpRtnP-_ZuagGwg0ePqzdearRTnEFC/view?usp=sharing


Вебінар для вихователів "Чк говорити з дітьми про коронавірус"

Методична робота у ДНЗ «Колосок» містить цілісну систему заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу кожного члена педагогічного колективу, відтак – на досягнення позитивних результатів освітнього процесу.

Методична служба спрямовує свої зусилля на створення умов для безперервного підвищення теоретичного рівня і фахової кваліфікації педагогічних працівників та підвищення їхньої психолого-педагогічної компетенції.

Робота в дошкільному навчальному закладі ведеться згідно річного плану, який спрямовано на виконання завдань Закону України “Про дошкільну освіту” та Базового Компоненту дошкільної освіти, а також Законів «Про охорону дитинства», Інструктивно-методичних листів «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 н. р.» «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах», програмою «Дитина».

«Талант створювати не можна, але можна створювати культуру тобто ґрунт, на якому ростуть і процвітають таланти»

(Генріх Нейгауз)

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

Козацького ЗДО «Колосок» на 2020/2021 навчальний рік