Тиждень з протидії булінгу 2021


У такому динамічно змішаному світі у різних сферах життєдіяльності людини виникає безліч проявів. І не завжди вони позитивні. Останнім часом яскраво вираженими є прояви цькування, осуду та навіть і застосування фізичної сили один до одного у дитячому середовищі. І це викликає неабияку стурбованість .

З метою запобігання таких проявів в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань.

З 20 по 24 вересня у нашій гімназії тривав Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!».

По всій Україні проводять правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві небайдужості до проблеми цього явища.

Упродовж тижня педагогами нашої гімназіїбули проведені тематичні виховні заходи, перегляд відеороликів «Насильство в школі: міф чи реальність», «Види булінгу», «Булінг очима дітей», «До чого призводить цькування», бесіди , тренінги, вікторини, заняття, години відвертого спілкування:«Види булінгу», «Булінг в Україні»,«Як уберегти себе від насильства», «Розірвати «коло булінгу» може тільки дорослий!», бесіда-зустріч " Якщо в тебе проблема – куди звернутися?"

Соціальний педагог Фордук Л.Д. провела з першокласниками бесіду про правила поведінки у школі.

Класним керівником Янковською М.І. з учнями 7-А класу була проведена відкрита виховна година "Протидія булінгу в учнівському колективі".

20210926_121709.mp4

Практиктичним психологом з учнями 8-А класу, було проведене анонімне анкетування щодо визначення самопочуття у школі. З молодшими школярами були проведені: перегляд та обговорення відеороликів "Мій дружній клас" та "Дружба це..." (учні 2-А класу); "Повторення Правил поведінки у закладі (під час перерв та уроків) "(учні 3-А класу).

Учні говорили на тему «STOP булінг». Метою нашої роботи було знайомство з поняттям «булінгу», його попередженням; виховувати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Проведені заходи були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінгу» і його різновиди та профілактику цього явища в закладі освіти.

Учням і батькам на шкільному сайті були надані професійні рекомендації психолога про булінг.

психологічна служба для вчителів.docx
психологічної служби для батьків.doc
психологічна служба для учнів.pdf

Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.