16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Берегометському ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Берегометській гімназії» дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок .

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в нашому закладі практичним психологом Боднарюк Оксаною Василівною та соціальним педагогом Кігніцькою Юлією Володимирівною проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

1.Розпочалась акція з акції серед учнів 1-4 класів «Синя стрічка-проти насильства». Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Для кращого візуального сприйняття акції учням підготували символічні сині стрічки, які вони тримали на своїх долоньках, як символ боротьби з насильством.

2. Також цього дня розпочався конкурс малюнків, плакатів серед учнів 1-11 класів «Наші права-щасливе дитинство».

3. 29.11 серед учнів 1-4 класів було проведено акцію «Долоньки толерантності».


4. 30.11 з учнями початкової ланки було проведено заняття з елементами тренінгу «Не ведусь: ми-герої безпеки в Інтернеті».

5. 01.12 відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. З учнями 10-11-х класів було проведено моніторинг обізнаності шляхів передачі та засобів запобігання ВІЛ/СНІДу (анкета щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу). Для батьків та вчителів було представлено онлайн презентацію «Правда і міфи про ВІЛ І СНІД».

6. 02.12 батькам було надано онлайн поради «як допомогти дитині впоратися з булінгом». Також з учнями 4-х класів проведено тренінгове заняття «Що робити , коли тебе ображають дорослі». А з учнями 6-8 класів та 9-11 (09.12) проведено тренінгові заняття щодо обізнаності ВІЛ\СНІДу «Життя, в якому є ВІЛ».

7.06.12 з учнями 9-10 класів проведено бесіду «Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі» .

8. 06-09.12 з учнями 5-8 класів проведено психологічну годину спілкування «Насильство в сім’ї та права дитини».

9. 07.12 учнями 10-11-х класів було переглянуто відеоролик «Насильству – Ні!»

10. З учнями 11-го класу заняття з елементами тренінгу « Сімя –це простір без насильства».

12. 09.12 з учнями 9-х класів проведено диспут «Мої права-мої обов’язки». Презентація плакату «Наші права».

13. З учнями 5-9 класів проводилися бесіди з елементами тренінгу на теми : «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити», «Сім’я – це простір без насильства», метою було ознайомити учнів з поняттям «насильство», його різновидом, розкрити основні методи профілактики насильства в сім’ї,серед учнів, серед однолітків.

14. Для учнів 7-9 класів були проведені заняття з елементами тренінгу «Правова культура учнів», учні 1-4 класів дізналися про свої права під час перегляду презентації «Великі права маленької дитини», метою було розповісти учням про їхні права і свободи, визначені Конвенцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів гідне ставлення до себе та до інших особистостей.

15. 08.12 з педагогами проведено ППС «Професійний педагог».

16. Протягом акції були проведені онлайн інформаційні повідомлення для батьків, вчителів та учнів. (25.11 «16 днів проти насильства», «1 грудня. Всесвітній День боротьби зі СНІДом», 3 грудня-Міжнародний день з обмеженими фізичними можливостями», «5 грудня- Міжнародний день волонтера», «Я-волонтер», «6 грудня- річниця з дня «Монреальської різанини», «Вшанування памяті студенток, розстріляних у Монреалі», 10 грудня-Міжнародний день прав дитини».