Місячник предметів суспільно-гуманітарного циклу

На виконання річного плану роботи Берегометського ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Берегометська гімназія» та з метою популяризації знань учнів, підвищення якості освітнього процесу, поширення досвіду роботи вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу, підвищення їхньої педагогічної майстерності з14 лютого по 11 березня 2022 року у гімназії було проведено місячник предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Основні завдання місячника:

- підвищення інтересу учнів до предметів суспільно-гуманітарного циклу;

- розширення й поглиблення знань та умінь учнів із предметів суспільно-гуманітарного циклу;

- реалізація на практиці основних принципів особистісно орієнтованого підходу до навчання;

- створення сприятливих умов для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

У рамках місячника було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, у яких взяли участь учні 5-11 класів. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися вихованці групи продовженого дня 2-4 класів (вихователька – Колодій К.А.). Упродовж місячника використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю їхнього внутрішнього потенціалу.

З учнями 5-В класу (вчитель Роман Г.М.) проведено мовну вікторину «Подорож океаном рідної мови», мета якої ознайомити учнів із скарбами української мови, виховувати почуття патріотизму і гордості. Із п’ятикласниками проведено такі конкурси: «Хто швидше?», «Дай відповідь», «Шифрувальник», «Ребуси», «Розсипаночка», «Загадковий».

Завершилася подорож визначенням переможців – кращих знавців рідної мови. Учні ще раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою.

Учні 5-А класу грали в гру «Мовні хрестики-нулики». Гра складалася з трьох раундів. Діти об'єдналися у дві команди «Хрестики» і «Нулики». Команди не тільки самостійно обирали номер запитання, а й вибудовували лінію, як у грі «Хрестики-нулики».

У напруженій та наполегливій боротьбі перемогу здобула команда «Хрестики». Також було визначено кращих гравців.

Учні 9-А класу (вчителька Равлюк Н.М.) грали у квіз з української мови. Інтелектуально-розважальна вікторина "Як добре ви знаєте українську мову?" Дев’ятикласники відповідали на запитання з розважальними моментами та дізналися свій рівень знань з української мови. Усього було 5 раундів: 1 раунд – «Правда чи брехня», 2 раунд – «Відкриті запитання», 3 раунд – «Слова», 4 раунд – «Ребуси», 5 раунд – «Фото-запитання».


На уроці українознавства учні 5-Б класу (вчителька Равлюк Н.М.) створювали плакат співпраці «Я люблю українську мову». Діти розфарбовували роздані їм аркуші, користуватися при цьому можна було лише одним кольором. Потім п’ятикласники склеїли заготовки в певній послідовності і створили свій унікальний плакат.



Вчителька Перепелиця А.В. провела вікторину з учнями 8-Б класу на тему «О слово рідне!», під час проведення якої учні доповнили та розширили свої знання про рідну мову.

21 лютого з учнями 7-А класу ( класний керівник – Янковська М.І.) було проведено відкритий виховний захід до Міжнародного дня рідної мови "Чарівний світ української мови". Під час виступу учні ще раз наголосили на важливості вивчення нашої мови, необхідності її зберігання та вдосконалення щодня.



Учні гімназії малювали стінгазети, присвячені рідній мові. Переможцем у цьому конкурсі визначено учнів 6-А класу. Вітаємо!



Вихованці групи продовженого дня 2-4 класів((вихователька – Колодій К.А.) відвідали “Мовне кафе”, в якому насолоджувалися відгадуванням цікавих загадок і мовними іграми, дізналися цікаві факти про українську мову.

Мойсюк Л.І., вчителька зарубіжної літератури, провела урок у 5-Б класі на тему «Ідея радості життя й відкриття світу у творі (за романом Є.Портер «Полліанна».

Історія – це пам’ять народу, життя видатних людей, загадки й таємниці. Без знання історії не обходиться жоден політик, жодна родина. Протягом місячника суспільно-гуманітарних дисциплін відбувся ряд заходів з історії.

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання патріотичної свідомості учнів, розвитку бажання стати гідними громадянами України, Корнецька П.В., вчителька історії, провела круглий стіл на тему «Подвиг Героїв Небесної Сотні» з учнями 11 класу. Діти згадали героїв, які віддали своє життя за рідну Україну, пригадали ті трагічні події, прочитали вірші про Героїв Небесної Сотні.

22 лютого вчителька історії Татарин О.М. разом з учнями 10 класу, провели годину історичної пам’яті до дня Героїв Небесної Сотні, де вшанували пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Урок проведено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Місячник суспільно-гуманітарних дисциплін був цікавим, насиченим та корисним і для учнів, і для вчителів. Проведені заходи розширили і поглибили знання учнів з гуманітарних дисциплін та підвищили інтерес до вивчення історії й культури України, її видатних особистостей. Вони сприяли розвитку в учнів ініціативи, комунікативних якостей і творчих здібностей, формуванню активної життєвої позиції, здатності глибоко проникати в суть проблеми, бажанню самовдосконалюватись та співпрацювати.