Бібліограстролі

Бібліогастролі «Здрастуй, читач! Я-бібліотекар!»

Питання читання в молодіжному середовищі - справа дуже серйозна . Книги формують особистість, мислення, мову, національне почуття і багато іншого, без чого людина не може в повній мірі вважатися цивілізованою. Книга в усі часи була, є й буде духовним скарбом нації, джерелом її немеркнучої історії. Саме із книг ми черпаємо наснагу до життя, творчості, праці, навчання . Необхідною складовою сучасної просвітницької діяльності бібліотек сьогодні повинна стати мотивація дітей та молоді до читання літератури. Головне для бібліотекаря - привернути увагу до літератури, викликати бажання взяти книгу в руки. Саме з метою заохочення молодого покоління до читання, пропаганди української книги, формування естетичної культури особистості , бібліотечні фахівці Новомиргородської ЦРБ проводять різноманітні заходи: це і екскурсії по бібліотеці, виставки, літературні консультації та огляди найцікавіших книг, що надійшли до книгозбірні. Заходи проводяться як в самій ЦРБ, так і за її межами.

28 березня 2018 р. в ЗОШ №1 відбулися бібліогастролі «Здрастуй, читач! Я-бібліотекар!». Бібліотекар ЧЗ Скиданова Н.В., розповіла учням 10 класу про професію бібліотечного фахівця, провела цікаву літературну вікторину «Книжкові робінзони». Під час зустрічі діти розповідали про свої книжкові вподобання, прийняли участь в анкетуванні «Сучасний читач в сучасній бібліотеці». Бібліограф Жижко Л.В. запросила школярів 11 класу прийняти участь у книжковому Х-факторі «Незвичайні пригоди звичайних книг». Діти з цікавістю слухали розповіді Лідії Василівни про новинки художньої літератури, в тому числі найновіші романи популярних авторів; знамениті бестселери; кращі твори відомих вітчизняних і зарубіжних сучасних письменників; книжки, що недавно були екранізовані. А подарунком для слухачів стали рекламні листівки та пам'ятки-закладки, оформлені працівниками бібліотеки.

Реклама книги та бібліотеки являється для працівників ЦРБ одним з першочергових завдань. Бажання читати у молоді не постане саме собою, його треба прищеплювати і розвивати, аби поняття «читати» стало синонімом таких понять, як «мислити», «жити». Важливим орієнтиром діяльності бібліотеки є читач нового покоління.