Туристичний портрет Новомиргородщини

На протязі травня – вересня 2017 р. Новомиргородська ЦРБ проводила конкурс творчих робіт «Туристичний портрет Новомиргородщини» з метою активізації краєзнавчої роботи бібліотек, вивчення та популяризація історії рідного краю, поширення туристичного потенціалу району.

Завдання конкурсу:

- вивчення історії рідного краю;

- залучення до пошуково – дослідницької роботи;

- ознайомлення із заповідними куточками та туристичними маршрутами Новомиргородщини;

- Поширення кращих інноваційних творчих робіт в практику роботи бібліотек району.

Краєзнавча діяльність є однією з пріоритетних напрямків публічних бібліотек. Краєзнавство набуло великої популярності оскільки дозволяє людям більш глибоко пізнавати свою Батьківщину, її історичний спадок, відкривати на своїй землі скарбниці та чудеса світового рівня. Глибока, змістовна робота з питань краєзнавства, інформаційна діяльність, просвітницькі заходи роблять публічні бібліотеки більш помітними у соціокультурному просторі регіону.

Прерогативи в роботі сучасних бібліотек: популяризувати літературу, яка висвітлює сторінки історії рідного краю, його етнічні, мовні, культурні традиції, творчість його талановитих людей, допомагати молоді в кращому пізнаванні старожитностей регіону, залучати відвідувачів та туристів.

Бібліотечні працівники плідно попрацювали в цьому напрямку. На конкурс було представлено 20 робіт. Рішенням журі призові місця було розподілено наступним чином:

1.місце – Йосипівська СБ

2 місце – Андріївська СБ

3 місце – Пурпурівська СБ

Відмітити роботи Оситнянської, Канізької та Коробчинської СБ.

Йосипівська СБ представила роботу «Туристичний портрет Новомиргородщини», де висвітлено : географічне положення, символи , походження села, особливості населеного пункту, відомі люди, Йосипівський НВК. Відведено сторінку про таїнство Зеленого класу, згадується інформація про найстарішу хату та найстаршу жительку с. Йосипівки, музей старовини. Є матеріал про скіфський курган, дуб якому близько 170 р., один із найстаріших рушників в колекції музейної кімнати та про неповторне рукотворне диво на окраїні с. Йосипівки – ставок Тишківочка.

Андріївська СБ - творча робота «Туристичними стежками рідного краю».

Бібліотекар запропонувала туристичний маршрут «м. Новомиргород – с. Андріївка». На території с. Андріївка було знайдено перше поселення трипільської культури. Згадала про резиденцію князів Любомирських, які проживали в с. Андріївка, велику кількість курганів епохи бронзи скіфського та сарматського періодів. Не залишились осторонь відомі люди, які є уродженцями села: А.Пастушенко, Ю.Коваль, С.Литвин, І.Бойко. Звернула увагу на пам’ятник воїнам – односельчанам, які загинули в роки Другої світової війни, пам’ятний знак жертвам Голодомору 32 – 33 рр., пам’ятник архітектури – церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Пурпурівська СБ - творча робота «Мій рідний край – Пурпурівка моя». У ній представлено історичні відомості та сьогодення села, миловидні краєвиди краю. Подані поетичні рядки та фото колаж про с. Пурпурівку.

Бібліотечне краєзнавство є пріоритетним напрямком у діяльності сільських бібліотек. Бібліотеки провели значну пошукову роботу, зібрали історичні традиції, відомих людей краю, заповідні куточки та архітектурні пам’ятки Новомиргородщини.

Бібліотечні працівники завдяки власному ентузіазму, креативному підходу, наполегливості, інноваційним послугам, видавничій діяльності формують навколо себе соціально – культурний простір. В своїй роботі прикладають багато зусиль, щоб створити для читачів максимально комфортне середовище, щоб показати, що бібліотека відкритий дім для всіх, кому потрібна книга та спілкування . Бібліотекарі наділені фантазією, творчістю, особистим баченням і доносять цікаву інформацію користувачам різними формами та методами роботи.