Творча лабораторія (Панчеве)

28.09.2017 року

Творча виїзна лабораторія

на тему:

«Роль сучасного бібліотекаря в житті громади»

План.

9.00 – 9.30 Виїзд до с.Панчеве (Всі учасники)

9.30–9.45 Діяльність сільських бібліотек та підвищення їх ролі у житті місцевих громад (Директор ЦРБ)

9.45 – 10.00 Бібліотека + громада: стратегія співпраці

(Панчівський С/Г Босько В.Ф.)

10.00 – 10.30 Бібліотека у пошуках нових ідей та рішень: консультація

(Методист ЦРБ)

10.30 – 11.00 Презентація сторінки Панчівської СБ у соціальних мережах «Сучасні тенденції в роботі СБ» (Зав.бібліотекою Бринза О.В.)

11.00 – 11.30 Можливості бібліотеки щодо просування читання у молодіжне середовище: сучасний підхід: консультація (Методист ЦРБ)

11.30 – 12.00 Проектна діяльність: експрес - інформація

(Методист ЦРБ)

12.00 – 12.30 Аукціон креативних ідей

(Всі учасники)

12.30–12.45 Літературний подіум «Нова книга» - «Літопис с.Панчевого. Велика Вітчизняної війни»

(Бібліограф ЦРБ)

12.45 – 13.00 Кава – брейк

13.00–13.30 Історична розвідка «Краєзнавча палітра Новомиргородщини»: анкетування (Методист ЦРБ)

13.30 – 14.00 Екскурсія по бібліотеці.

14.00 – 14.30 Вереснева зустріч «Хранителі вічної мудрості»

(Учасники художньої самодіяльності Панчівського БК)

14.30 – 15.00 Підведення підсумків творчої лабораторії.

(Всі учасники)

15.00 – 15.30 Виїзд до м.Новомиргорода (Всі учасники)

ЦРБ є методичним центром для бібліотек району, який всебічно сприяє розвитку бібліотечної справи, формує позитивний іміджу бібліотек і бібліотекарів району. Все це відбувається шляхом проведення різноманітних заходів, метою яких є виявлення і підтримка творчих працівників публічних бібліотек, поширення кращого досвіду роботи.

Саме тому 28 вересня 2017 року на базі Панчівської сільської бібліотеки відбулася творча лабораторія на тему «Роль сучасного бібліотекаря в житті громади». В гості до бібліотеки завітали працівники усіх книгозбірень району, голова Веселівської сільської ради Волошин Г. В. Гостинно зустріла гостей хлібом і вітальними словами господиня книгозбірні Бринза О.В. та учасники художньої самодіяльності СБК, які привітали бібліотекарів театралізованим дійством з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

На робочий лад присутні налаштувалися у приміщенні сільської бібліотеки. Роботу лабораторії розпочала директор ЦРБ Заграєнко Світлана Григорівна яка розповіла про роль сучасного бібліотекаря в житті громади, відмітила успішну роботу та новий образ цієї книгозбірні.

Босько Володимир Федорович – Панчівський сільський голова, який також завітав на заняття, привітав всіх учасників заходу та у своєму виступі акцентував увагу на важливості інформаційної і виховної діяльності бібліотеки в сучасному житті сільських громад, про спільну роботу бібліотеки , будинку культури і громади, ділився проблемами бібліотеки.

Методист ЦРБ надала бібліотечним працівникам ряд професійних консультацій : про молодіжне читання, проектну діяльність бібліотек, нові сучасні бібліотечні послуги, методики проведення інноваційних заходів. Тамара Володимирівна повідомила про нову послугу, яку надаватиме районна бібліотека – «Юрист консультує: безкоштовна правова допомога». Сільські бібліотекарі отримали інформаційні матеріали для своїх користувачів.

Завідуюча Панчівською сільською бібліотекою Бринза Оксана Володимирівна (працює у бібліотеці 4роки, в 2015р. закінчила заочно Олександрійське вище училище культури, за цей період бібліотека стала однією з кращих в районі) провела екскурсію по бібліотеці, розповіла присутнім про діяльність своєї книгозбірні, презентувала свою сторінку «Панчівська СБ» у соціальних мережах та відео презентацію «Вас вітає Панчівська сільська бібліотека».

Сільська рада постійно виділяє кошти на придбання ремонтних матеріалів, канцтоварів, передплату періодичних видань, комп’ютерної техніки. В бібліотеці є комп’ютер, Інтернет, Wi-Fi зона. Все це сприяє покращенню обслуговування користувачів.

Бібліотекар доклала багато енергії, особистої ініціативи при проведенні ремонту приміщення, подбала про те, щоб у бібліотеці було по-домашньому затишно. Відрадно, що гуртуються у бібліотеці діти і молодь, дорослі люди, які задоволені роботою бібліотеки і визнають потребу у її подальшому функціонуванні.

У ході лабораторії обговорювалися здобутки, досвіди роботи, болючі питання та труднощі, які перешкоджають ефективній діяльності книгозбірень. Колеги розповідали про різноманітні послуги та креативні підходи до залучення користувачів у бібліотеки.

Вразив гостей і створений за ініціативи завідуючої етно-куточок, оглянувши його експозиції, вони ніби стали свідками подій тих часів.

Учасникам заняття було представлено книгу Боська В.Ф. «Літопис с. Панчевого. Велика Вітчизняна війна». Автор подарував по примірнику книги у кожну бібліотеку.

Програма заняття була досить насиченою. Підводячи підсумки заходу, хочу сказати, що бібліотеки на селі потрібні, вони необхідні. Кожна з них має свій стиль, своє обличчя, є духовним центром села, де можна доторкнутися до книжкових скарбів. Ми побачили і почули, як працівники книгозбірень володіють навичками роботи в сучасних умовах, не бояться змін, демонструють великі здібності до трансформації. Бібліотекарі – це професіонали, які не просто люблять книги, воно майстерно передають любов іншим людям, роблять їх читачами.