Szeptember 28-ig pótoltuk a Tűzoltóság szakhatósági ellenőrzésén feltárt hiányosságokat. Pótoltuk és elkészítettük az épületek érintésvédelmi és tűzvédelmi jegyzőkönyveit, valamint a villámvédelmi berendezések tűzvédelmi szabványossági jegyzőkönyveit. Ezen jegyzőkönyvekben feltüntetett hiányosságokat, amelyek életveszélyesek azonnal meg kell szüntetni, a többi feltárt hiányosság kijavítására általában 6 hónap türelmi időt kaptunk. A 37 db jegyzőkönyv elkészítése 520.000 Ft-ba került, mely költséget a megtakarításainkból finanszíroztunk. Ezen jegyzőkönyveket 3 illetve 6 évente meg kell hosszabbítani. Ezen költséget a fenntartási költségeinkbe be kell építenünk, ezért 2012. október hónaptól a fenntartási költséget minden lakás tekintetében 100 Ft.-al emeljük meg.
Jegyzőkönyvekben feltárt hiányosságok: tárolókban életveszélyes és tűzveszélyes kapcsolók és konnektorok vannak kiépítve, 8 db lépcsőházban elosztó szekrények teljes cseréje az alagsori folyosón, 15 db lépcsőházban tűzvédelmi főkapcsoló kiépítése. Villámvédelmi berendezések kiépítése.
Az életveszélyes hibák kijavítását megkezdtük, az elosztó szekrények cseréjére javítási ütemtervet készítünk. Villámhárítók kiépítését 2013. évben fogjuk elvégezni. A jegyzőkönyvekben feltárt hiányosságok kijavításáért az épületek üzemeltetője tartozik felelősséggel.
Megtartásra került az E-On gázszolgáltató ellen indított kártérítési per első tárgyalási napja. Bíróság kötelezett minket az eredeti gázszámlák bemutatására és ez alapján a kárunk pontosítására. Így 3 millió Forint túlfizetésünk keletkezett 2000-2007 év között. Ezen összeg alapján 2007-2012 között kb. 3 millió Forint késedelmi kamat illet meg minket. 2000-2007 évekre járó kamatok még nem ismertek! Következő tárgyalási nap október 30-án lesz.
2012. évben elvégzett kémény bontás (munkadíj, engedélyezések) és gázcsonk áthelyezés (vezeték bontása, új kiépítése, engedélyek beszerzése, munkadíjak, gázóra fel ill. visszaszerelése), kazánház külső vakolása megközelítőleg összesen 3,5 millió Forintba került. Ez az összeg, ha figyelembe vesszük a lakások számát, akkor lakásonként kb. 25.000 Ft-ot jelent! Ezen összeget a felújítási alapunkból és az E-On kártérítési pénz egy részének a felhasználásából finanszíroztuk.
Megkérjük azon garázs és tároló tulajdonosokat, akik korábban a helyiségekben található lámpákról a védőbúrát leszerelték, hogy ha lehetőség van rá keressék meg és későbbi visszaszerelés során a villanyszerelőnek adják át. Összesen 70 db lámpabúra hiányzik a helyiségekben. Védőbúra hiánya esetén a lámpa cseréje kötelező! Egy db lámpa kb. 1.000 Ft-ba kerül. Későbbiekben, ha a helyiségekben kiég az égő, annak cseréjét követően kötelezően vissza kell helyezni a védőbúrát. A kicserélt lámpatestek épségéért a helységek használói tartoznak felelősséggel.