Поради музичного керівника



Можливо, декілька порад фахівців музичного мистецтва допоможуть Вам і Вашої дитині ввійти в великий та чудовий світ музики.

1. Пам’ятайте про те, що любий музичний твір треба слухати уважно. Головне, безумовно, бажати слухати! Треба дуже постаратися уважно слідкувати за тим, що діється у музиці, від початку до кінця, нічого не пропускати. Музика завжди віддячить слухача, даруючи нові почуття, новий настрій, мабуть такий, якого ніколи не було.

2. Починати слухання треба з маленьких творів.

Це може бути вокальна музика (музика для голосу), або інструментальна (яка виконується на різних інструментах). Прислухайтеся до звуків, постарайтеся почути і розрізнити динамічні відтінки музичної мови, з’ясувати чи роблять вони виразним виконання музичного твору.

3. Безумовно, слухати вокальну музику легко, текст завжди підкаже, що хотів сказати композитор, якими думками поділитися.

4. Час від часу необхідно повертатися до прослуховування вже знайомих творів.

5. Постарайтеся зробити слухання музики систематичними,відводьте для цього певний час.

6. Дуже корисно слухати одні й ті ж самі твори у виконанні різних солістів та колективів.

«Роль родини в музичному вихованні дітей»

  Сім’я є найважливішим середовищем формування та розвитку особистості: тут дитина народжується, зростає, пізнає світ, соціалізується. Саме в родині розвиваються її почуття та  моральні якості.

Шановні батьки!

     Якщо Ви хочете, щоб серце Вашої дитини прагнуло до добра, краси, людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику. Вчіть її, навчайтеся разом з нею! Тому я раджу починати займатися музикою  від народження дитини.  Заняття повинні бути систематичними і не лише у дошкільних навчальних закладах, а і вдома. Я раджу для формування естетичного музичного смаку сформувати родинну фонотеку. До неї мають входити записи класичної музики на фоні звуків природи – шуму струмка, моря; співу пташок; пісні з улюблених мультфільмів; музичні казки.

   У віці від першого року до трьох років у дітей починають виявлятися музичні здібності: емоційна чуйність, музичний слух, почуття ритму. На другому році життя діти можуть слухати невеликі музичні твори і не просто радіти, а й виражати свій емоційний стан. Дітям у цьому віці  слід запропонувати дитячі інструменти та іграшки (брязкальця, бубон тощо), з якими вони можуть пограти і потім запитати у них, який інструмент звучав, порівняти тихе й гучне звучання. Для дітей на третьому році життя музично-дидактичні ігри ускладнюють. Дається завдання не лише розрізняти контрастні звучання, а й відтворювати їх. Дитині пропонується показати, який  за висотою звук, наприклад, відтворює доросла кішка (низький) чи маленьке кошеня (високий). Важливим елементом співу є виразне його виконання мамою, бабусею, татом, які  співають колискові, втішаючи своїх малюків.

  Музичний репертуар для дітей дошкільного віку повинен бути різноманітним. Це допомагає зацікавити дитину музикою. У цьому віці зберігає своє значення використання іграшок. Засвоєнню музики допомагають короткі пояснення змісту пісень.

  Дошкільні роки – це час найбільшого нагромадження різних вражень, інтенсивного розвитку музичного сприйняття. Дитина ознайомлюється зі світом музики, охоче долучається до музичної діяльності, їй цікаві такі заняття, коли вони добре організовані. І успіх дітей чимало залежить від того, яким  є  виховання в родині.

Саме в сім’ї, у її традиціях закладаються джерела музичного виховання дитини. За формування дитячого художнього смаку, музичних навичок відповідає як музичний керівник, так і батьки. 

Успіхів Вам!