ПЗ 21 Створення запитів

Мета: формувати практичні уміння створювати запити у MS Access у режимі конструктора, формування навиків самостійної роботи студентів.

В результаті виконання практичної роботи студент повинен

знати:

· поняття запиту; 

· види запитів;

· режими переглядів запитів;

вміти:

· створювати запити у середовищі MS Access;

· редагувати запити;

 ·запускати запити на виконання; 

Завдання та критерії оцінювання:

2. На оцінку "3" запишіть у зошит теорію, що подана нижче

3. На оцінку "4"  Відкийте базу даних "Бібліотека" (Скачайте  Базу даних, що знаходиться нижче), створіть запити за рекомендаціями у відео: 

і запишіть теорію у зошит

4. На оцінку "5" зробіть всі завдання, що на оцінку 4 та додаткові завдання:

Зразок запиту 1

Зразок запиту 2

 і запишіть теорію у зошит

Теоретичні відомості

Для пошуку і виведення даних, що задовольняють заданим умовам, включаючи дані з декількох таблиць, створюється запит.Запити дозволяють проводити обчислення, а також відбирати необхідні дані з декількох таблиць

Типи запитів, що створюються в Microsoft Access:

Запити забезпечують швидкий і ефективний доступ до даних, що зберігаються в таблицях. Завдяки запитам можна виконати сортування, обчислити вирази,  звести разом дані зі зв'язаних таблиць.

При виконанні запиту СУБД відображає результат у режимі таблиці, але у запитіAccess зберігає тільки інструкції (програму) про те, як повинні бути організовані дані в результаті виконання запиту. Саме це й дозволяє щораз при формуванні запиту одержувати актуалізовані дані.

В Access можливе створення запитів наступних чотирьох основних типів, що дозволяють вирішувати різні завдання.

Запит на вибірку. Ці запити витягають дані з однієї або декількох таблиць і відображують їх у таблиці.

Перехресний запит. Ці запити підсумовують дані з однієї або декількох таблиць у формі електронної таблиці. Такі запити корисні для аналізу даних і створення графіків або діаграм, заснованих на сумі значень числових полів багатьох записів.

Запити на зміну. Ці запити створюють нові таблиці бази даних із таблиць запитів або вносять у таблиці значні зміни. Такі запити дозволяють додавати в таблицю нові записи або видаляти їх, або вносити зміни в записи за допомогою виразів, убудованих у конструкцію запиту.

Запити з параметрами (також називані параметризированими запитами). Запит з параметрами - це запит, що при виконанні відображає у власному діалоговому вікні запрошення ввести дані, наприклад, умову для повернення записів або значеннь, які необхідно вставити в поле. Можно розробити запит, що виводить запрошення на введення декількох одиниць даних, наприклад двох дат. Таким чином, Microsoft Access може знайти всі записи, що припадають на інтервал часу між цими датами.

Запити з параметрами фактично не є окремими запитами, оскільки функції запитів із параметрами можна додати до запитів на вибірку, запитів на зміну й перехресних запитів.

Створення запитів на вибірку

Запити на вибірку створюються двома основними способами: за допомогою конструктора запитів і майстри запитів. Незалежно від того, який із способів використовується, для створення запиту на вибірку необхідно виконати кілька стандартних дій.

1. Спочатку потрібно вибрати джерело записів для запиту. Джерелом записів можуть бути одна або декілька таблиць, один або декілька запитів або поєднання цих елементів.

2. У джерелі записів слід вибрати поля, які повинні бути включені в запит.

3. Додати в запити умови сортування, фільтрації та інші умови відбору.

При виконанні запиту на вибірку MS Access виводить результати в таблицю. Результат роботи запиту називається набором записів, і з ними можна працювати точно так само, як з таблицею. Наприклад, можна додавати і змінювати дані, і внесені у неї зміни будуть збережені в таблицях, які послужили джерелом записів для запиту.

Крім того, набір записів може служити джерелом даних для форм, звітів і навіть інших запитів.

Введення умов відбору. Введення умови відбору в запиті аналогічний завданням умови на значення для поля таблиці. Якщо необхідно відібрати записи, що задовольняють умові, введіть його в рядку "Умова відбору" в нижній частині бланка запиту.

Сортування блоків даних у запиті. Блоки даних в запиті можуть бути розсортовані алфавітним або числовим способом в зростаючій (А - Я, 0 - 9) або спадної (Я - А, 9 - 0) послідовності по вмісту окремих полів. Можна одночасно проводити сортування по вмісту декількох полів (до десяти):

• клацніть мишею в рядку "Сортування" того стовпця (поля), за яким необхідно провести сортування;

• вкажіть спосіб сортування 

В запитах на вибірку можна використовувати наступні групові операції:

Для задання цих операцій треба у вікно бланку конструктора запитів додати групову операцію, натиснувши кнопку

на панелі інструментівAccess, після чого можна задати групування для одного або декількох полей та обрати необхідну операцію для іншого поля.

Використання умов для виконання конкретних задач в запитах

Для відбору даних по заданій ознаці в клітинку рядка Условие отбора можна вводити вирази таких видів: