ПЗ 23. Реклама і маркетинг в Інтернеті

Мета: Сформувати поняття Інтернет-реклами й Інтернет-маркетингу. Формувати вміння створювати й оформлювати рекламні модулі - банери. Розглянути складові у загальній маркетинговій стратегії Розвивати логічне мислення (вміння аналізувати, виділяти головне, робити узагальнення, висновки), пізнавальну активність та навички групової роботи, виховати естетичні смаки; формувати особисту відповідальність за результат.

Після виконаної роботи студент повинен

Знати:

· поняття Інтернет-реклами, Інтернет-маркетингу, банеру;

· процес створення банерів;

Вміти:

· створювати й розміщувати банери;

· використовувати вікі-технології для колективного опрацювання інформації.

Короткі теоретичні відомості

Інтернет-реклама — поєднання традиційної іміджевої реклами з поширенням інформації і продажів через глобальну мережу Інтернет. 

Сайти — це теж спеціалізовані видання: вони присвячені певній тематиці, і користувачі, як правило, заходять на сайти від­повідно до своїх інтересів. Там і чекає їх реклама.

Найпоширеніші рекламні модулі в Інтернет — банери.

Банер — рекламний модуль (носій) на сайті, як правило, у ви­гляді анімованого файлу.

Клацнувши на них «мишею», можна потрапити на сайт компанії рекламодавця.

Крім графічних банерів, існують НТМL-банери, тек­стові блоки та ін.

Інтернет-маркетинг (електронний маркетинг) — технологія маркетингу з допомогою комп'ютерних мереж і систем.

До основних способів Інтернет-маркетингу, з допомогою яких можна вирішувати це завдання, належать:

— розміщення (індексування) сайту у відомих пошукових системах, каталогах і рейтингах: західних: Yahoo! AltaVista, Excite, HotBot, Lycos; українських -МЕТА, InfoRes; російських — Yandex, Rambler, Апорт;

— реклама на тематичних сайтах і тих, які найчастіше відвідуються;

— контекстна реклама (наприклад, Інтернет-крамниця Amazon.com практично встановила виключні партнерська стосунки з Yahoo! щодо контекстних рекламних оголошень);

— участь в банерообмінних мережах;

— обмін між серверами кнопками, банерами, посиланнями.

Головна мета ефективного Інтернет маркетингу - досягнення максимального ефекту від цільової аудиторії web сайту компанії.

Інтернет маркетинг (online-маркетинг) основна складова електронної комерції, великою її перевагою є інтерактивність, точність таргетингу, можливість детального аналізу, що дозволяє максимально досягти зростання конверсії сайту і ROI.

Інструменти Інтернет маркетингу, які покликані допомогти Вашому бізнесу.

Пошукова оптимізація (SEO) - виведення сайту на перші сторінки пошукових систем по підібраним цільових запитах. Користувач, який набрав у пошуковому рядку ключовий запит, вже зацікавлений в послузі або товарі. Прийшовши на сайт з пошуку, відвідувач стає потенційним клієнтом.

Контекстна реклама - різновид Інтернет реклами, вона відображається в пошукових системах при введенні ключових запитів і на тематичних сторінках сайтів партнерських мереж. Як і у випадку з пошуковою оптимізацією, рекламодавець отримує зацікавлених користувачів.

Медійна реклама - вид анімованої графічної Інтернет реклами, спрямованої на підвищення лояльності аудиторії до бренду і зміцнення іміджу компанії.

SMO и SMM (соціальні мережі) - робота з соціальними мережами та спільнотами, спрямована на залучення відвідувачів на сайт і підвищення лояльності.

Вірусний маркетинг - метод реклами, де головним каналом є самі одержувачі інформації. Реалізується створенням і розміщенням на розважальних майданчиках незвичайних відеороликів, флеш ігор і іншого контенту.

Прямий маркетинг з використанням e-mail розсилок и RSS потоків.

Завдання до практичної роботи

Зробити банер у цій або іншій програмі і розмістити його на своєму сайті. Після додавання зображення банеру та посилання до нього перевірте, щоб на сайті з'явився ваш банер та при натисканні на нього відкривався зазначений у веб-адресі сайт.