ПЗ №18. Створення макросів та головної кнопочної форми

Мета: Сформувати практичні уміння створювати макроси у MS Access 2010, застосовувати макроси для виконання фільтрування записів. Навчити студентів створювати головну кнопкову форму  БД та запускати її автоматично при відкритті БД. Формування навиків самостійної роботи студентів

В результаті виконання практичної роботи студент повинен

знати:

· поняття макросів;

· дії, що виконують иакроси;

· види макросів;

- поняття головної кнопкової форми;

вміти:

· створювати і редагувати макроси;

· вбудовувати макроси в елементи керування;

·створювати головну кнопкову форму;

Завдання та критерії оцінювання:

Переглянути відео про створення макросів  у БД "Бібліотека"

Перегляньте відео про створення головної кнопочної форми

2. На оцінку "3" запишіть у зошит теорію, що подана нижче та дайте відповіді на контрольні питання (по відео)

3. На оцінку "4" Відкийте базу даних "Бібліотека"  

Завдання 1. Створіть макроси за рекомендаціями у відео

Завдання 2: Створити головну кнопкову форму, використовуючи вбудований диспетчер кнопкової форми.

4. На оцінку "5" зробіть всі завдання, що на оцінку 4 та додаткове завдання:

Підсказка 1

Теоретичні відомості

Що таке макрос?

Макрос – це інструмент програми Access, за допомогою якого можна автоматизувати завдання та розширити можливості форм, звітів і елементів керування. Наприклад, коли ви додаєте кнопку до форми, ви зв’язуєте подію OnClick кнопки з макросом, що містить команди, які має виконувати кнопка щоразу після натискання.

Макроси програми Access – це ніби спрощена мова програмування, за допомогою якої ви складаєте список дій, які потрібно виконати. Під час створення макросу ви вибираєте дії з розкривного списку, а потім вводите потрібні відомості для кожної з них. Макроси допомагають розширити можливості форм, звітів і елементів керування без написання коду в модулі Visual Basic for Applications (VBA). Макроси являють собою підмножину команд, доступних у VBA, і для більшості користувачів легше побудувати макрос, ніж написати код VBA.

Наприклад, припустимо, що ви хочете запускати звіт безпосередньо з однієї із форм для вводу даних. Ви можете додати до вашої форми кнопку, а потім створити макрос, який відкриває звіт. Макрос може бути автономним (окремий об'єкт у базі даних) і прив’язаним до події OnClick кнопки або вбудованим безпосередньо в подію OnClick кнопки. У будь-якому разі, коли ви натискаєте кнопку, макрос запускається і відкриває звіт. Ці типи макросів зазвичай називають макросами інтерфейсу користувача.

Макроси даних були введені вперше в програмі Access 2010. Вони дозволяють автоматизувати завдання та додавати функції безпосередньо до таблиць. Макроси даних та їхні дії додаються до певних подій таблиці, наприклад до події додавання до таблиці нового запису.

Макрос створюється конструктором макросів. Щоб відобразити конструктор макросів для макросів інтерфейсу користувача:

Макроси можуть міститися в об’єктах макросу (іноді їх називають автономними макросами), або їх може бути вбудовано у властивості події форм, звітів чи елементів керування. Вбудовані макроси стають частиною батьківського об’єкта або елемента керування. Об’єкти макросів відображаються в області переходів у розділі Макроси, а вбудовані макроси – ні.

Створення вбудованого макросу

Під час цієї процедури створюється макрос, вбудований у властивість події об’єкта. Такий макрос не відображається в області переходів, але його можна викликати з подій, як-от Завантаження або Після клацання.

Оскільки макрос стає частиною об’єкта форми чи звіту, радимо використовувати вбудовані макроси, щоб автоматизувати завдання, характерні для певної форми чи звіту.

Відкриється конструктор макросів. Перейдіть до наступного розділу, щоб додати дії до макросу.

Додавання дій до макросу

Дії – це окремі команди, з яких складається макрос. Кожна з них називається відповідно до того, що вона робить, наприклад, Знайтизапис (FindRecord) або Закритибазуданих (CloseDatabase).

Крок 1. Пошук дії макросу

Щоб додати дію, перш за все потрібно знайти її в розкривному списку Додати нову дію або в каталозі дій.

Крок 2. Додавання дії до макросу

Знайшовши потрібну дію, додайте її до макросу Двічі клацніть дію в каталозі дій.

Крок 3. Заповнення аргументів

Більшість дій макросу потребують принаймні одного аргументу. Щоб переглянути опис потрібного аргументу, виберіть дію, а потім наведіть вказівник миші на цей аргумент. Для багатьох аргументів можна вибрати значення з розкривного списку. Якщо для аргументу потрібно ввести вираз, функція IntelliSense допоможе це зробити, пропонуючи можливі значення, як показано на цьому зображенні:

Щоб додати потрібне значення, коли воно відобразиться, двічі клацніть його або виділіть за допомогою клавіш зі стрілками, а потім натисніть клавішу табуляції чи Enter.

 

Питання по відео 2