Пам'ятка батькам1. Любіть дитину. Не забувайте про контакт з нею. Знаходьте радість у спілкуванні. Дайте дитині місце в сім'ї.2. Хай не буде жодного дня без книжки.3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтеся справами і проблемами дитини.4. Дозвольте дитині малювати, наклеювати, розфарбовувати, вирізати, ліпити.5. Організовуйте сімейні екскурсії, переглядайте дитячі передачі.6. Надавайте переваги повноцінному харчуванню, а не розкішному вбранню дитини.7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері.8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички і любов до праці.9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правилами і обов’язками.10. Пам’ятайте, що діти – не прості продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх можливостей і на свою власну думку Виписка із Статуту школи ( для батьків)3.15. Батьки та особи, які їх замінюють , мають право:— обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;— звертатись до органів управління освітою, керівника навчального закладу і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;— брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу;— на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування навчального закладу та у відповідних державних, судових органах.3.16. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов’язані:— забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;— постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;— поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім'ї, державної та рідної мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;— виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.— забезпечувати дотримання дітьми вимог даного статуту.
У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, заклад може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.
Шановні батьки, будь ласка ознайомтесь з основними положеннями та тезами цього документу на урядовому полрталі. Зазначимо, що основна відмінність нового Стандарту – орієнтованість на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань. Завантажити документ можна за цим посиланням. Нагадаємо, у 2017/2018 навчальному році 100 українських шкіл пілотують новий Державний стандарт початкової освіти.21 лютого уряд затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.22 лютого МОН затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.Також МОН затвердило список тренерів Нової української школи, які готуватимуть регіональних тренерів та вчителів перших класів.Більше про новий Стандарт початкової освіти читайте в нашій статті “Уряд затвердив новий Стандарт початкової освіти: Що це означає”.