Božekburg

Sídelní město hraběte Erika, založené jeho rodinou již před mnoha generacemi. Poměrně vzdálené od Hraničních hor a současně důležitý obchodní a kulturní bod, v němž se mísí vlivy více kultur a věda je silně nadřazena magii, ačkoliv i ta zde má zastoupení. Na člověka z naší reality by mohlo působit jako směsice asijských vlivů s viktoriánskou Anglií, to vše vybudované kolem dosud renesančně vypadajícího hradu a centra města.

Město si samo vyvinulo rozdělení na bohatší a chudší čtvrti, v jejichž uličkách se může neznalý člověk velmi rychle ztratit. Během následujících let by hrabě Erik rád alespoň bohatší čtvrti (se širšími ulicemi) vybavil kolejemi, po nichž by mohly jezdit pouliční vlaky. Jedna pravidelná linka vedoucí mimo město již funguje. V současné době je ve výstavbě i železnice do několika větších měst. Dominantou města je letiště vzducholodí, sestávající z několika věží poblíž hradu, z toho jedné již historické, patřící ke staré části hraběcího sídla.

Ačkoliv město žije hlavně z průmyslu, v rámci zachování čistoty ovzduší nejsou žádné větší manufaktury a továrny přímo ve městě, ale nachází se pár kilometrů stranou. Sem je zavedena zmíněná pravidelná vlaková linka, kterou mají zaměstnanci průmyslových provozů zdarma. Průmysl je zde zastoupen převážně těžký.

Město v sobě má také více náměstí, na nichž se pravidelně konají trhy, kvůli kterým se sem sjíždí sedláci a řemeslníci z širokého okolí. Většina cechů je v současné době již zrušená, ale přesto existují orgány dohlížející na obchody ve městě probíhající.

Pod velkou většinou Božekburgu se nachází kanalizace, která je neustále rozšiřována. Problémem se ovšem trochu stalo, že ji využívají zločinecké bandy jako úkryt nebo skrytou cestu. Příliš nepomáhá ani snaha rozdělit podzemní tunely na krátké úseky mřížemi, které neustále mizí a objevují se ve sběrných surovinách. Kanalizace se také několikrát musela vyhýbat (ale nakonec do ní byl částečně sveden odpad) velkému podzemnímu prostoru, v němž se nachází Stroj.

Zásobování města vodou je řešeno velmi moderně, ačkoliv se tam z dřívějších dob stále nachází i nějaké studny. Před zhruba sto lety byla v údolí kousek od města vybudována přehrada (byla kvůli tomu zatopena malá vesnice, jejíž jméno si už nikdo nepamatuje, ale v kronikách by se dalo nejspíš dohledat), z níž je jímána voda a po přepuštění přes písek je trubkami posílána dál samospádem převážně do veřejných fontán. Vodovody v domech jsou stále vzácností a výsadou jen těch nejbohatších, protože se za ně odvádí daň.

Ačkoliv je Božekburg díky velkému množství hostinců, divadel, kabaretů, heren a dalších podobných podniků také centrem zábavy, paradoxně se nejedná o destinaci příliš navštěvovanou dobrodruhy.

Božekburg je v současné době domovem družiny, jejíž osudy sleduje pátá kapitola. Sam dle všeho v Božekburgu pobýval již dříve a zjevně se velmi dobře vyzná v chudších čtvrtích.

Zajímavosti:

prastará kavárna

hospoda u Vodníka (schází se tam prý zajímavé zjevy)