Соціально-психологічний супровід

Facebook

Запрошуємо у Фейсбук-групу соціального педагога та практичного психолога МГ № 6 

Соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу | Facebook 

Через нездатність перемогти на полі бою росія не припиняє жорстокі атаки на мирні українські міста і села. Міністерство охорони здоров'я України рекомендує: якщо відчуваєте емоційну напругу, страх, паніку чи інші емоції, з якими вам важко впоратися самотужки — зверніться по допомогу до фахівців.

Лінія Національної психологічної асоціації — 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня)

Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції — 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00)

Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів для ветеранів та членів їхніх родин — 0 800 332 029 (цілодобово)

Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» — 0 800 210 160

Лінії Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи — (044) 456 17 02, (044) 456 17 25

Національна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine — 7333

 Лінія ГО «Ла Страда-Україна» — 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) та 116 123 (з мобільного)

 Контакт-центр МОЗ — 0 800 60 20 19

Фахівців із служби психологічної підтримки «СпівДія» - https://spivdiia.org.ua/need-help

Усі консультації надаються анонімно, конфіденційно й безоплатно.


Дізнавайтесь також більше про всеукраїнську програму ментального здоров’я "Ти як?", ініційовану Першою леді України Олена Зеленська, підписуйтесь та діліться сторінкою програми у соцмережах Спеціальна сторінка – http://howareu.com  #тияк


Кваліфіковану допомогу надають психологи  Миколаївського міського ЦСССДМ   (47 94 73, вул.Потьомкінська, 95-а).

Психологічний тренажер для підлітків - Happy Mind  Ці вправи сприяють формуванню позитивного ставлення до себе та навколишнього світу. Розвивають навички комунікації, сприяють побудові здорових стосунків з оточуючими. Крім того, психологічні вправи навчать тебе стримувати негативні емоції, розуміти і вирішувати конфлікти, підтримувати внутрішній баланс та психологічний комфорт. 

Як боротися з панічними атаками | INgenius (ingeniusua.org)  У зв'язку з війною все більше людей переживають напади паніки. Щоб зрозуміти, чи у вас панічна атака, та як з нею боротись читайте  статтю. 

Збірка випуск 2_organized.pdf

Стаття "Підтримка ментальної стійкості: роль соціально-психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану (із досвіду роботи Миколаївської гімназії №6)" зі збірки "Освіта в умовах воєнного стану: реалії,виклики, досвід, здобутки: Інформаційна збірка (випуск ІІ) з досвіду роботи педагогічних колективів закладів загальної середньої освіти м. Миколаєва у 2022/2023 навчальному році/ - Миколаїв: ЦПРПП, 2023. 

Ділимося порадами від психологині Світлана Ройз, які допоможуть вашим діткам швидко заспокоїтися та лагідно повернути відчуття опори. 

А Світлана Тарабарова завітала на точку «Спільно» в Києві, аби провести руханку для дітей під пісню «Я і Ти», яку створила разом із психологинею Світланою Ройз для ЮНІСЕФ Україна. 

#Тиждень_толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності.   Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості.

#ти_як 

У період стресових подій зважайте на те, що здатність дитини навчатися може знижуватися: вона може гірше сприймати та запам’ятовувати нову інформацію, бути більш емоційною, менш зібраною та уважною.

Дитина може повноцінно навчатися, лише коли їй безпечно і у неї є можливість відпочивати. Дайте їй цю можливість — не сваріть її за гірші оцінки чи помилки, не напосідайте зі шкільними завданнями та не навантажуйте дитину понад її можливості.

Вільний час для спілкування, творчості, гри є необхідним, і мова не про гуртки, додає дитяча психологиня від UNICEF Ukraine Світлана Ройз. Якщо дитина стомлена, гуртки можна пропустити.

У жодному разі не намагайтеся «розворушити» дитину відчуттям сорому чи провини. Не порівнюйте з іншими дітьми чи собою, адже ваш досвід був інакшим.

Не сприймайте успіхи чи невдачі дитини як оцінку ваших батьківських здібностей. Пам’ятайте, що для неї ви — найкращі батьки

Збережемо разом своє ментальне здоров’я #ти_як 

"Ти як?" - це просте запитання стало символом підтримки, взаємодопомоги та турботи для всіх українців.

Фокусуємось на тому, як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення. 

Відновимо людину - людина відновить все 


В рамках національної антибулінгової програми «Дружній простір» створено навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)». Посібник містить розробки уроків, що спрямовані на профілактику ситуацій булінгу та підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан.