День Цивільного захисту 2024
22.04.2024 учні 2-Б класу відвідали «Інтерактивний клас безпеки» на базі Головного управління ДСНС України в Миколаївській області . Діти пригадали в ігровій формі правила мінної безпеки, побачили макети різних мін, пригадали номери екстрених служб, а також мали змогу пограти в інтерактивні ігри. Матеріал був цікавим та доступним для дітей, а головне поданий в ігровій формі. #МГ6_ЦЗ
"Історія, яку не забути..." Цікавим і змістовним був бібліотечний урок "Спадок нації : пам'ять про Чорнобиль.", який провела для учнів 7-9 класів Миколаївської гімназії 6 фахівець обласної бібліотеки для юнацтва Олександра Бережна. Архівні матеріали, відео та аудіозаписи, засекречені раніше факти про чорнобильську катастрофу, спогади безпосередніх свідків - всі ці складові презентації, запропонованої до обговорення, дозволили впродовж всієї зустрічі підтримувати інтерес учасників до події, яка незважаючи на віддаленість в часі, продовжує нагадувати нам про героїзм ліквідаторів аварії та про необхідність відповідального ставлення до світу, в якому ми живемо. #МГ6_ЦЗ
22.04.2024 вчитель предмету "Основи здоров'я " Барбалат Г.А.провела для 9-х класів урок "Техніка безпеки під час радіаційної аварії".
Як відомо, слід сподіватися на краще, але бути готовим до гіршого. Тож учні ознайомились з алгоритмом дій у разі радіаційного зараження внаслідок аварії або воєнних дій. Учениця 9-А кл. Рябінчук Софія ділиться своїми враженнями: «Сьогодні я прослухала на класному колі інформацію про поведінку під час атомної загрози. Це було дійсно цікаво та корисно, як ніколи. Знаючи ці поради, ми зможемо не тільки зберегти життя, але й пристосуватися до нових умов.» #МГ6_ЦЗ
23.04.2024
Учні 7-А класу протягом класного кола спілкувались про важливість цивільного захисту. Діти відповіли на питання вікторини, дізналися про дії, які необхідно виконати у разі різних надзвичайних ситуацій. Також учні обговорили питання щодо дії кожного при виявленні вибухонебезпечних предметів. Знаючи ці поради, кожен зможе зберегти життя, адже це дуже важливе в наш час.
23.04.2024
Учні 2-А класу навчалися розрізняти потенційно небезпечні ситуації, які можуть призвести до пожежі та навчались на них правильно реагувати, щоб уникнути небезпеки. Діти повторили правила поводження з вогнем, дізнались як швидко та безпечно виходити з будинку чи іншого приміщення у разі пожежі. Знання правил пожежної безпеки - це ключ до безпечного та захищеного життя наших дітей. Будьте впевнені, що ми робимо все можливе, щоб навчити їх цим важливим навичкам!
24.04.2024 в 5-Б класі пройшов урок з мінної безпеки. На занятті діти обговорили правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів; переглянули навчальні відеофрагменти і мультфільми; активно розв'язували загадки; жваво працювали із інтерактивними вправами. Діти розуміють, що подібні уроки дуже важливі для збереження життя і здоров'я людини.
В рамках тижня, присвяченого Дню Цивільного Захисту, відбулася онлайн-зустріч з учнями 7-В класу на тему "Мінна безпека". Під заняття ми розглянули важливі аспекти безпеки, пов'язані з мінами та вибухонебезпечними предметами.
Знання про мінну безпеку - це потужний інструмент, який може допомогти нам уникнути небезпеки. Будьте обережні та пильні!
В рамках тижня Цивільного Захисту, учні 4-А класу працюють на ранкових зустрічах над питаннями мінної безпеки, пожежної безпеки, поводження з вибухонебезпечними предметами, безпечної поведінки вдома, на вулиці у воєнний час, повторюють правила дорожнього руху, поведінки у громадських місцях. Діти отримують задоволення від таких форм роботи, як онлайн-квест, вікторина.
24.04 в рамках "Тижня цивільного захисту" в 5Б класі пройшов урок з мінної безпеки. На уроці діти обговорили правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів; переглянули навчальні відеофрагменти і мультфільми; активно розв,язували загадки; жваво працювали із інтерактивними вправами. Діти розуміють, що подібні уроки дуже важливі для збереження життя і здоров,я людини.
В умовах воєнного стану особливо актуальними стали питання, що стосуються цивільного захисту. Кожен повинен бути готовим до різних ситуацій, які можуть складатися, мати чітко відпрацьовані дії щодо того, як необхідно поводитися при сигналах оповіщення цивільного захисту про надзвичайну ситуацію, повітряну тривогу тощо.
Тиждень в 4- Б класі розпочався з відвідування та знайомства «Віртуального класу безпеки».
В понеділок ранкова зустріч з мінної безпеки була насиченна цікавими завданнями, інтерактивними іграми, пізнавальними мультиками та інформаційними відеоматеріалами, які вчать дітей безпечній поведінці під час виявлення підозрілих, вибухонебезпечних предметів.
У вівторок – повторили правила поведінки у надзвичайних ситуаціях воєнного стану вдома та на вулиці. Діти вчилися складати алгоритми дій під час надзвичайних ситуацій, відпрацьовували правила поведінки в умовах воєнного стану, порядок дій на випадок евакуації, пожежі, дії за сигналом «Повітряна тривога!».
В середу квест «Пожежна безпека» допоміг зрозуміти. що не можна нехтувати знаннями протипожежної безпеки і вчив учнів цінувати власне життя та життя оточуючих. Учні збирали пожежний інвентар, розв’язали задачу про пожежну машину, дізналися, що головна небезпека при пожежі не вогонь, а дим. Отримали поради, як захиститись від диму вдома. А ще повторили інші правила пожежної безпеки.
Четвер розпочався вікториною «Цивільний захист». Головна мета якої - удосконалення учнями теоретичних знань і практичних навичок під час дій в умовах екстремальних ситуацій; вироблення певних умінь грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя.
Збережімо в нелегкий час свої життя і життя своїх близьких!
25.04. Під час ранкової зустрічі учні 5-А класу продовжують знайомитися з темами Тижня цивільного захисту.
Сьогоднішня тема ранкової зустрічі була присвячена правилам дорожнього руху. Ми пригадали правила дорожнього руху, які забезпечують відчуття порядку. Діти залюбки виконували завдання інтерактивної вікторини " Кращий знавець правил дорожнього руху" ( повторили дорожні знаки; правила пішоходів; дискутували з приводу різних запропонованих ситуацій на дорозі та ін.).
Всі разом дійшли висновку, що знання та дотримання правил дорожнього руху допоможе людям безпечно ходити вулицями і дорогами населених пунктів.
У Миколаївський гімназії № 6 триває тиждень цивільного захисту. Сьогодні, 25 квітня, учні 9-б класу повторили правила мінної безпеки. Ми пригадали чотири правила: будь уважним, не підходь, не чіпай, дзвони 101 або 102.
Пам’ятайте ! Ці прості правила можуть врятувати не тільки ваше життя , але і близьких вам людей
26 квітня учням 5-Б пощастило відвідати інтерактивний клас безпеки в управлінні ДСНС. Під час уроку з мінної безпеки діти побачили макети справжніх мін, дізналися, де можна чекати на мінну небезпеку, учні продемонстрували знання з правил поводження з вибухонебезпечними предметами; вчились користуватися інтерактивною дошкою і інтерактивною підлогою. Також діти переглянули мультфільм з пожежної безпеки, а також ознайомились з експонатами музею - технікою і приладдям для гасіння пожеж. Із цієї зустрічі діти зрозуміли головне - треба бути завжди обережним і уважним, щоб зберегти своє життя і життя своїх близьких.
26 квітня вся країна згадує найбільшу і найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ століття - Чорнобильську аварію. В 5Б класі фахівцями Дитячої бібліотеки №6 було проведено онлайн-зустріч, присвячену цій темі. Діти дізналися про те, як сталася ця катастрофа, яких масштабів вона набула; познайомились із літературою, присвяченою Чорнобилю. Учні жваво і активно відповідали на запитання вікторини і показали гарні знання. Треба пам`ятати, що людське життя - безцінне, і будь-які наукові впровадження вперш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля
Ранкове коло учнів 3 - А класу 26 квітня було присвячене Дню пам'яті про події на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.
Чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними місцями відпочинку, багатими лісами славилася чорнобильська земля, та тільки до жахливої позначки, до радіаційної межі, проораної квітневої ночі 1986-го. Відтоді ця земля стала називатися зоною. Зона – це скалічена, непридатна до життя місцевість.
Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль. Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.
Навіть наші наймолодші учні 26 квітня дізнались про трагічні події для світової історії, нестерпний біль України. 1-А клас переглянув " Казкову розповідь про ЧАЕС"
У день трагічних роковин аварії на ЧАЕС, в рамках тижня цивільного захисту учні 8-А класу на ранковому колі познайомились з поняттям радіоактивності, шляхами поширення радіації, визначились як діяти уразі радіаційної аварії під час перебування людини на вулиці, яким способом можна захистити своє приміщення, методи знезараження одягу, як захистити продукти харчування. Наприкінці нашої роботи спільно було складено пам’ятку «Правила поведінки у зоні радіоактивного забруднення та правила захисту при радіоактивній небезпеці». Ми розуміємо актуальність цієї теми для України, адже російські війська продовжують загрожувати радіаційній безпеці всього світу, окупувавши Запорізьку АЕС і запускаючи крилаті ракети над діючими атомними станціями в Україні.
Матвієнко Кирило поділився своїми думками щодо важливості питань, які ми розглядали : «Знати – це означає бути обізнаним, готовим допомогти собі та іншим»