Зона кібербезпеки

Інтернет вже давно став звичним місцем для роботи, навчання і розваг людей різного віку. Однак ризик постраждати від злочину в мережі не менший, ніж у реальному житті.

Відтак свої «правила гігієни» діють і в Інтернеті. Їх підготували для тебе фахівці кіберполіції.

ОСНОВИ КІБЕРБЕЗПЕКИ для школярів (cyberkidsukraine.org)  Як бути, якщо у вас з’явився новий знайомий у мережі - цікавий і прикольний, а давні друзі в один голос стверджують, що він - підозрілий тип? Ви ніколи не довідаєтеся напевне, хто правий, хіба що...Чудова новина! Цей курс допоможе відрізнити правду від фейків, розкаже, з ким спілкуватися в інтернеті безпечно, а хто таки насправді кіберзлочинець. Шукайте в наших історіях відповіді на всі ці питання, дізнавайтеся про секрети онлайн-простору, цифрові сліди і ще багато цікавого.


Безпека онлайн: як навчити дітей відповідальності та створити безпечне середовище в інтернеті

Цифрове середовище, зокрема інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування.

Коли дитина починає користуватися гаджетами з доступом до мережі, батьки повинні розповісти та пояснити правила безпеки в інтернеті

В ефірі Українське радіо почала виходити програма «Кібероборона» про безпеку в цифровому просторі, про можливі ризики та загрози, а також різноманітні шахрайські пастки та злочинні схеми.  

У перших випусках експерти дали поради, як не стати жертвою в цифровому просторі, розповіли про систему паролів, соціальну інженерію та аспекти безпечного користування соціальними платформами.

Завдяки цьому слухачі можуть підвищити рівень цифрової грамотності та бути більш стійкими до шахрайств.

Прослухати випуски програми «Кібероборона» ви можете за посиланням                                                                                               👉 Кібероборона | Українське радіо (ukr.radio)

Проєкт реалізується у межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», яку втілює благодійна організація Smart Angel у співпраці з експертними установами.


Ми живемо в еру цифрових технологій, коли персональні дані про особу збираються усіма і скрізь. Наш комп’ютер, смартфон і майже кожен інший гаджет, підключений до Інтернету, збирає дані. А шахрайство в інтернеті набирає нових обертів. У Міжнародний день захисту персональних даних радимо, як збудувати віртуальну фортецю навколо своєї особистості..