16 днів проти насильства

Акція "16 днів проти насильства" завершилась: пам'ятайте - насильству немає виправдання .

Не замовчуйте проблеми та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. 

Нагадуємо, що в Україні діє Національна “гаряча лінія” з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (безкоштовно з мобільного) або 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних). Цілодобово, анонімно та конфіденційно. 

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства».

Центр гідності дитини УКУ створив безкоштовний посібник «Інструктажі для безпеки дітей у школі» для занять з дітьми віком 4–18 років.

Посібник дозволить отримати перелік занять, які навчать дітей: визначати власні кордони і відстоювати їх в екологічний спосіб,

говорити про те, що їм не до вподоби, хто такі довірливі дорослі, розпізнавати і правильно реагувати на насильство.

Завантажити Посібник "Інструктажі для безпеки дітей у школі" - Центр гідності дитини (ucu.edu.ua) 

Інструктажі стали додатком до курсу «Safeguarding. Безпека дитини в освітньому середовищі» для вчительства, шкільних психологів/-инь, соціальних педагогинь/-ів, представників/-ць адміністрації закладів освіти.

Сейфґардінґ — світова практика превенції, спрямована на запобігання будь-якого небезпечного впливу на дітей.

Переглянути курс (6 коротких відео) та отримати сертифікат можна тут Курс «Safeguarding. Безпека дитини в освітньому середовищі» - Центр гідності дитини (ucu.edu.ua) 


Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати:

3 фільма, які навчать дітей турботи та добрим вчинкам

Перегляд правильних фільмів разом з дитиною можуть не тільки розважити, а й навчити висловлювати свої емоції, та співпереживати іншим людям!

Це найпростіший спосіб пояснити дитині складні поняття емпатії, любові, цінності близьких, впливу добрих вчинків, адже герої фільмів демонструють як знайти вихід зі складної ситуації та як здолати неприємності, зберігши в собі світло.

Проект реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України


Триває Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства.

В рамках акції 4 грудня відбулася зустріч-бесіда учнів 6-А, Б класів з фахівцем бібліотеки ім. Шури Кобера і Віті Хоменка Ксенією Михайловою. Було обговорено теми економічного, фізичного, психологічного булінгу та засоби боротьби з цими явищами.

А ми нагадуємо: якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства;

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

Будьте у безпеці!

У рамках акції «16 днів проти насильства», яка проходить в гімназії 6, сьогодні пройшла тематична зустріч практичного психолога з учнями 8-А класу на тему: «СТОП кібербулінг».

На занятті ми з учнями пригадали , що ж таке кібербулінг , познайомились з особливостями та характерними рисами, які притаманні кібербулінгу, говорити про безпечне користування інтернету,провели вправу з даної теми та нагадала учням куди ж можна звернутись, якщо ж все ж таки стали жертвою кібербулінгу.

Учні були активні, уважні, висловлювали свою думку.

#16_Днів_Проти_Насильства 


27 листопада відбулась зустріч учнів 7-х класів із інспектором відділу зв'язків з громадськістю Патрульної поліції Миколаївської області Олександром Федоровим . Жваво поспілкувалися на теми "Булінг", "Домашнє насильство. Різновиди".  Діти активно відповідали на питання, пов,язані із різновидами булінгу , домашнього насильства; відповідальності за них. 

У рамках акції  «16 днів проти насильства»  з учнями 6-А класу провели заняття з елементами тренінгу на тему: « Мій улюблений світ без насильства».

Психолог учням розповіла, що таке «насильство», про типи жорстокого поводження. А практичною частиною були вправи - ситуаціі, які ми всі разом розбирали, коментували.

Наприкінці Коломейченко Д.М. надала рекомендації про те, куди можна звернутися у разі необхідності.

Учні взяли активну участь в заході, висловлювали свої думки щодо запропонованих ситуацій.

#16_Днів_Проти_Насильства 


#16_Днів_Проти_Насильства

В рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" соціальний педагог Миколаївської гімназії №6 - Кучерявенко О. В. провела онлайн-зустріч із учнями 9-х класів на тему "Як не потрапити в пастку торгівлі людьми".

Обговорили такі питання як:  Що таке торгівля людьми?  Етапи та форми експлуатації.  Методи вербування. Були надані рекомендації, як діяти, щоб уникнути пастки торгівлі людьми.

Для закріплення матеріалу учні взяли участь у обговоренні міфів, які стосуються питання торгівлі людьми.


П'ятикласники  гімназії доєдналися до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Під час зустрічі, проведеної фахівціми Обласної дитячої бібліотеки, запам'ятали 5 фактів насилля, які види насилля існують, як розрізнити де міф, а де реальний факт домашнього насилля. Грали в ігри,  через які ознайомлювались з даною темою. Слушні поради щодо запобігання насиллю, номери телефонів швидкого реагування для дітей запам'ятались учням.

Тільки любов, взаєморозуміння, повага зроблять наш світ кращим, добрішим і без насилля!!!


  #16_Днів_Проти_Насильства  #БібліотекаНаСпаській66


#16_Днів_Проти_Насильства

Під час ранкової зустрічі учні 2-А класу поспілкувалися з соціальним педагогом на тему "Мій улюблений світ без насильства" 


29 листопада четвертокласники гімназії провели зустріч з фахівцями бібліотеки ім. Шури Кобера та Віті Хоменка, які доєднали учнів до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».

«Стоп, булінг!» - тема зустрічі, яка збільшила  розуміння та обізнаність дітей про форми прояву, ознаки, причини  булінгу, Прозвучали чіткі поради щодо запобіганню приниженню і дискримінації. Ігри, мультфільми, цікавий нестандартний матеріал допоміг запам`ятати зустріч і налаштував на побудову доброзичливого, вільного від насильства життя, де панує розуміння і любов.

Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Миколаївській гімназії №6 відбулась онлайн-зустріч батьків та педагогічного колективу із представником офісу ООН в Україні Анною Тарасенко. Метою зустрічі було допомогти батькам впоратися з викликами батьківства під час війни.