Зона мінної безпеки

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:

- наближатися до вибухонебезпечного предмета;

- пересувати його або брати до рук;

- розбирати, кидати, бити по ньому;

- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

- приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)!


Серія мультфільмів розповідає про пригоди Патрона, який вчить поводженню з вибухонебезпечними предметами. Допомагати Патрону у його пригодах буде його друг кіт Том та українські тваринки, що стали відомими завдяки своїй сміливості.      

  Patron The Dog - YouTube 


Безпека дітей в умовах війни у пріоритеті! Захистимо дітей від мін!

На сайті https://bezpeka.info ДСНС, МОН України спільно з UNICEF Ukraine зібрали важливу інформацію з мінної просвіти для батьків, вчителів та дітей різних вікових груп.


18.12.2023 ГО "Асціація саперів України" за підтримки Save the Children повідомляють.

Навчальна платформа АСУ для дітей показує чудові результати!

За півтора місяці її роботи на дитячі курси зареєструвалось 8890 дітей, з яких 3887 - віком 12-18 та 5003 - віком 6-11. Близько 60% зареєстрованих дітей вже отримали Дипломи знавця з мінної небезпеки!

Ці дані підтверджують актуальність питання Мінної небезпеки та важливість навчання дітей безпечній поведінці, яка може врятувати життя!

Для навчання лише потрібно зареєструватись на потрібну вікову категорію:

Курс «Мінна небезпека для дітей» 6-11 >> https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-6-11/

Курс «Мінна небезпека для дітей» 12-18 >> https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-12-18/

Перед реєстрацією рекомендуємо переглянути коротку відео-інструкцію користування платформою

 >> https://www.youtube.com/watch?v=ocsJ9bLWSGw

Нагадуємо, що всі курси Асоціації саперів України є БЕЗКОШТОВНИМИ!


ROLYK_MINY_1_v5.mp4

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації. 

Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Учні мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну. У цих відео - правила поведінки з вибуховими предметами для дітей. Під час війни це важливі знання, які можуть вберегти життя та якими варто поділитись. Всі відео за посиланням 

Мінреінтегації спільно з партнерами – проектом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для здобувачів освіти, присвячених мінній безпеці 

Інтерактивна мапа територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами за посиланням https://mine.dsns.gov.ua/