Зона кібербезпеки

Інтернет вже давно став звичним місцем для роботи, навчання і розваг людей різного віку. Однак ризик постраждати від злочину в мережі не менший, ніж у реальному житті.

Відтак свої «правила гігієни» діють і в Інтернеті. Їх підготували для тебе фахівці кіберполіції.

ОСНОВИ КІБЕРБЕЗПЕКИ для школярів (cyberkidsukraine.org)  Як бути, якщо у вас з’явився новий знайомий у мережі - цікавий і прикольний, а давні друзі в один голос стверджують, що він - підозрілий тип? Ви ніколи не довідаєтеся напевне, хто правий, хіба що...Чудова новина! Цей курс допоможе відрізнити правду від фейків, розкаже, з ким спілкуватися в інтернеті безпечно, а хто таки насправді кіберзлочинець. Шукайте в наших історіях відповіді на всі ці питання, дізнавайтеся про секрети онлайн-простору, цифрові сліди і ще багато цікавого.


Безпека онлайн: як навчити дітей відповідальності та створити безпечне середовище в інтернеті

Цифрове середовище, зокрема інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування.

Коли дитина починає користуватися гаджетами з доступом до мережі, батьки повинні розповісти та пояснити правила безпеки в інтернеті

В ефірі Українське радіо почала виходити програма «Кібероборона» про безпеку в цифровому просторі, про можливі ризики та загрози, а також різноманітні шахрайські пастки та злочинні схеми.  

У перших випусках експерти дали поради, як не стати жертвою в цифровому просторі, розповіли про систему паролів, соціальну інженерію та аспекти безпечного користування соціальними платформами.

Завдяки цьому слухачі можуть підвищити рівень цифрової грамотності та бути більш стійкими до шахрайств.

Прослухати випуски програми «Кібероборона» ви можете за посиланням                                                                                               👉 Кібероборона | Українське радіо (ukr.radio)

Проєкт реалізується у межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», яку втілює благодійна організація Smart Angel у співпраці з експертними установами.


Ми живемо в еру цифрових технологій, коли персональні дані про особу збираються усіма і скрізь. Наш комп’ютер, смартфон і майже кожен інший гаджет, підключений до Інтернету, збирає дані. А шахрайство в інтернеті набирає нових обертів. У Міжнародний день захисту персональних даних радимо, як збудувати віртуальну фортецю навколо своєї особистості..


Інтернет дає чудову можливість залишатися на зв’язку з друзями, сім’єю та знайомими. Однак іноді можна легко захопитися думкою про те, що життя має бути ідеальним, і почати порівнювати себе з іншими.  У новому мультфільмі підіймається тема реклами та блогерів в соціальних мережах, яка дає відповіді на цікаві питання. 



Як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

Досліджуйте технології

Якщо у вашій сім’ї з’явився будь-який новий гаджет, яким цікавиться дитина: ігрова консоль, смартфон, ноутбук, планшет тощо, завжди краще ознайомитися з усіма тонкощами, перш ніж давати його дитині. Перевірте, чи можна заздалегідь налаштувати вікові обмеження або установити фільтри та батьківські контролі. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до гайдів для батьків про контролі, соціальні мережі, ігрові консолі, ПК та багато іншого.

Керуйте часом

На канікулах діти проводять більше часу вдома, тому важливо поговорити із дитиною про екранний час, щоб усі члени сім’ї знали, який час є прийнятним. На багатьох пристроях і додатках можна налаштувати обмеження екранного часу. Крім того, рекомендуємо підписати з дитиною Сімейну угоду із правилами використання гаджетів для всієї родини.

Говоріть про безпеку в інтернеті 

Розвиток критичного мислення щодо безпеки в інтернеті може мати навіть більше значення у захисті онлайн і дати дітям впевненість в онлайн-світі. Регулярно говоріть з дітьми про користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, з якими вони можуть зіткнутися в, щоб вони були готовими до того, як на це реагувати. Згадайте про те, як ігнорувати небажані запити у друзі, залишати неприємні та шкідливі онлайн-чати, повідомляти про окремих людей або не поширювати особисту інформацію. А допоможе із такими розмовами спеціальний подкаст «Хороших батьків не блокують».

Куди звертатися за допомогою:


Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг - провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.