Eksami läbiviimise kord
Eksami läbiviimise kord
Eksami registreerimine:
Registreerimine toimub vormi kaudu: link
Eksami registreerimise taotluse esitab Eesti Taekwondo Liidu treener Rahvusvahelise Taekwondo Föderatsiooni (ITF) andmebaasis: https://data.taekwondo-itf.com/.
Eksamitunnistuse saab mitte hiljem kui 3 päeva enne eksami toimumist, kui treenerite komitee või liidu juhatus ei otsusta teisiti.
Iga klubi täidab eksamitunnistuse iseseisvalt pärast selle saamist.
ITF-i andmebaasis esitatakse eksamitaotlus klubi poolt pärast eksami läbiviimist. Taotlusest eemaldatakse kõik, kes eksamit ei läbinud. Taotluse esitab klubi volitatud isik või klubi juht.
Eksamikomisjoni määramine:
Treener või klubi juht teeb ettepaneku piirkondliku eksami komisjoni koosseisu osas. Komisjon kinnitatakse treenerite komitee juhi poolt, vajadusel kooskõlastades selle treenerite komiteega. (Eksamikomisjon moodustatakse vastavalt liidu juhatuse kinnitatud reeglitele.)
Vabariikliku eksami komisjoni kinnitab treenerite komitee juht, vajadusel kooskõlastades selle treenerite komiteega. (Eksamikomisjon moodustatakse vastavalt liidu juhatuse kinnitatud reeglitele.)
Enne vabariiklikku eksamit kinnitab treener või tema volitatud isik sportlaste osalemise eksamil eksami eest vastutava isiku juures.
Pärast piirkondliku (vabariiklik eksam regioonis) eksami läbiviimist koostab klubi esindaja või eksami eest vastutav isik aruande Eesti Taekwondo Liidule. Pärast aruande kinnitamist kinnitatakse klubi taotlus Rahvusvahelise Taekwondo Föderatsiooni (ITF) andmebaasis.
Diplomid ilmuvad pärast taotluse kinnitamist elektroonilisel kujul iga eksami sooritanud sportlase isiklikus kabinetis.
Kui eksamil osaleval sportlasel on tervislikud piirangud, mida kinnitab arst, võib ta olla vabastatud harjutuste sooritamisest, millele piirang kehtib. Seda harjutust ei hinnata ning see ei mõjuta eksami lõplikku hinnet. Vastav märge tehakse eksamitunnistusele.
Ettepanekud eksami kvaliteedi parandamiseks, programmi muutmiseks ja täiendusteks võib saata treenerite komiteele ükskõik millisele liikmele või komitee juhile.
Eksameid puudutavates küsimustes võib iga treener või klubi juht pöörduda treenerite komitee poole.