Як надати дитині першу психологічну допомогу? 6 порад для батьків від UNICEF Ukraine

 

 

Рекомендації для педагогів та батьків. Пам’ятки містять певні алгоритми, як діяти в тій чи ситуації та надати допомогу, яку потребують діти та підлітки.

 

Психологічна допомога дітям з ООП в екстремальних ситуаціях

 

Математичний квест “Дорогою до школи”-  інтерактивна гра-навчання, що спрямована на формування математичної компетентності дітей з ООП. Дидактична розробка буде корисною  педагогам, батькам дітей, волонтерам, соціальним працівникам та усім, хто надає підтримку дітям з ООП в умовах воєнного стану.

 

Математичний квест “Дорогою до школи” (щоб скористатися, потрібно завантажити на свій пристрій)

 

Під час військових дій люди стикаються з небезпекою та невизначеністю, до яких ніхто не буває готовий. Як наслідок, у людей переважають негативні емоції, тривожність. Це ускладнює проходження ними кризових ситуацій, прийняття виважених рішень та призводить до нервового виснаження. Саме тому для зниження напруги (емоційно-психічної й тілесної), відновлення психо-емоційної рівноваги й стабільності, підняття рівня психічної енергії дітей й дорослих важливо передусім навчитись керувати власним тілом. Цьому сприятимуть представлені в презентаціях вправи з різноманітних технік розслаблення тіла: релаксації (прогресуючої релаксації м’язів, глибокого розслаблення, розтягування, візуалізації, обіймів, терапії кольором та музикою), концентрації уваги (мудри, японська пальчикова гімнастика, пальчикові ігри), методик релаксації із зосередженням на диханні.

 

Презентація «Що може допомогти у кризовій ситуації?»

 

Презентація «Техніки й вправи для зниження емоційно-психічної та тілесної напруги в нестабільному світі (під час воєнних дій) у дітей з ООП та їх батьків)


Діти України наразі переживають страшні події та намагаються прийняти нову реальність, в яку потрапили.  Діти з порушеннями зору знаходяться в ситуації, коли кожен наступний вибух, крок у нове приміщення, звук повітряної тривоги викликають не тільки страх, розгубленість, тривогу, а й стан невизначеності.  Діти з порушеннями зору мають обмеженні можливості швидко реагувати та обробляти інформацію з навколишнього середовища. Через це, важливим є  застосування 5 кроків підтримки дітей під час війни, щоб мінімізувати у них наслідки психологічної травми.

 

Методичні рекомендації «Психологічна підтримка дітей з особливими освітніми потребами в умовах війни»