Психологічна служба

Психологічна служба в структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров'я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.

  У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Етичним кодексом психолога а також «Положенням про психологічну службу у системі освіти України».

Психологічна служба у закладі освіти функціонує як єдина система, яка сприяє створенню умов для інтелектуального і соціального розвитку здобувачів освіти, для збереження психічного здоров’я та надання соціально-психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

  Психологічна служба забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань ліцею.

   Психологічна служба ґрунтується на засадах професійної компетентності та відповідальності, індивідуального підходу, доступності соціально-педагогічних та психологічних послуг, системності у здійсненні професійної діяльності, людиноцентризму та партнерства, конфіденційності та дотримання норм професійної етики.

Психологічна служба ліцею складається з практичного психолога та соціального педагога. Робота психологічної служби регулюється заступником директора з навчально - виховної роботи та керується директором ліцею.

Мета фахівців психологічної служби – навчити підростаюче покоління найголовнішому: жити в мирі з самим собою і з іншими, вступати в взаємостосунки зі світом так, щоб життя приносило задоволення.

Психологічна служба працює над забезпеченням конструктивного проходження процесу соціалізації та адаптації учнів, профілактиці негативних явищ серед здобувачів освіти, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина.

Основні завдання психологічної служби:

Функції психологічної служби:

Напрями діяльності працівників психологічної служби:

Працівники психологічної служби Ліцею №23 проводять сумісні заходи, які спрямовані на підвищення психологічної культури учасників освітнього процесу, популяризацію ненасильницького спілкування у «Школі усвідомленого батьківства», щорічних акціях «16 днів проти насильства», «Тижня психології», «Тижня проти булінгу», психолого-педагогічних семінарах та вебінарах, батьківських зборах тощо.

Дяльність психологічної служби ґрунтується на основі наукових підходів, наукової методології і засадах наукової психології. Методи, методики і технології, що застосовуються в діяльності фахівців психологічної служби Ліцею №23 Кам’янської міської ради є науково обґрунтованими, валідними і надійними. Психологічна служба закладу сертифікована на здійснення основних видів діяльності.

Працівники психологічної служби Ліцею №23:

-відвідування навчально-методичних заходів практичних психологів;

-проходження тренінгів та курсів підвищення кваліфікації;

-вивчення методичної, психологічної літератури;

-участі в науково-практичних конференціях;