Сторінка психолога

З 2019 р. обіймає посаду практичного психолога Комунальний заклад «Ліцей №23» Кам’янської міської ради.

Контакти: Графік роботи:

Facebook Понеділок – четвер з 8:00 до 16:00

Перерва: з 13:00 до 13:30

Діяльність практичного психолога «Ліцею №23»

Робота психолога здійснюється в межах нормативно правової бази практичного психолога.

Аналіз роботи практичного психолога Ліцею №23 за 2021-2022 н.р.

Практичний психолог - спеціаліст, який має відповідну освіту та рівень кваліфікації, надає психологічну підтримку учасникам освітнього процесу у закладі освіти.

Практичний психолог ліцею відноситься до педагогічних працівників та є учасником освітнього процесу.

Психологічна робота у спрямована на збереження і зміцнення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей учнів, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку здобувачів освіти.

Психолог допомагає психічно здоровій людині самостійно розібратися у своїх проблемах і надалі самостійно їх вирішувати.

Практичний психолог «Ліцею №23» працює за такими напрямками:

  • Діагностика - виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні. Використання тестових методик, анкетування, проєктивних тестів, методу спостереження.

  • Профілактика - попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі шляхом проведення «Годин психолога», шкільних акцій, тематичних днів, занять з елементами тренінгу, бесід тощо.

  • Корекція - сприяння повноцінному психічному та особистісному розвитку учня шляхом проведення серій корекційних занять.

  • Консультування - вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу стосовно питань навчання, виховання, розвитку, професійного самовизначення тощо.

  • Психологічна просвіта – підвищення психологічної культури та знань учасників освітнього процесу.

  • Організаційно-методична робота – планування та аналіз діяльності, самопідготовка до проведення просвітницьких, профілактичних, корекційних, консультативних, діагностичних заходів.

  • Зв’язки з громадськістю – взаємодія з ІРЦ «Надія», представниками ювенальної превенції, поліцією, Службою у справах дітей, БФ «Карітас», ГО «Центр медіації та неформальної освіти» тощо.