Історія освіти

с. Хрінівка

Діюче приміщення школи

Коли і ким засновано школу в Хрінівці 

ніхто не пам'ятає

Серед села Хрінівка стояв будинок, який не відрізнявся своїм виглядом від інших селянських хат. Огорожі ніякої не було, стіни обдерті з низькими невеликими вікнами. Біля будинку неросдо жодного деревця. Лише по гулу дітвори та по дзвінку,  який час від часу лунав біля цього будинку можна було здогадатися що це — школа.

Зовнішній вигляд будинку свідчить про те, що і в його середині нічого особливого, захоплюючого не було. Двері відчинялися в праву сторону. Переступивши поріг можна було побачити звичайні селянські напівтемні сіни. В сінях було двоє дверей: одні були праворуч, другі –  ліворуч. Ліворуч    була досить простора класна кімната з такими ж обдертими стінами. В кімнаті пахло сирістю,  тому що будинок побудований без підмурку, з тонкими глиняними стінами та стелею. Внаслідок дихання кількох десятків дітей пара осідала на тонких холодних стінах.

Кімната провітрювалася лише через двері, тому що вікна не відкривались. В класі стояли три ряди парт. На такій парті можна було розмістити 6 - 7 дітей. Кожний ряд призначений для окремого класу: на першому ряду сиділи учнів першого класу, на другому – другого класу, на третьому – третього класу. Перед учнями на стіні висіла шкільна пофарбована чорною фарбою дошка. Недалеко від дошки стояв невеликий стіл і стілець для учителя. Оце і все, що можна було побачити в цій одній класній кімнаті.

Праворуч містилася квартира учителя, яка складалася з кухні, кімнати і невеличкої комірчини.

В селі був лише один учитель. Завідувачем школи вважався сільський піп, який також займався навчанням учнів "закону божого" і був довіреною людиною самодержавства. Школа звалася церковно-парафіяльною. Там вчилися арифметики, читання, письма і "закону божого". 

Бували такі роки, що на початку навчального року клас був переповнений, але при кінці навчального року число учнів щороку зменшувалось. Багато дітей школу покидало. Кидали школу з різних причин, але більшість з них взимку не мали в що одягнутися або взутися.

По 1904 рік учителем був місцевий найбільш грамотний чоловік, без учительської освіти, Улліян Висоцький.

Починаючи з 1904 року учителями вже були особи з учительської освітою. Першим таким вчителем був Куземка з села Трощі.

Наприкінці ХІХ ст. в с. Хрінівка була заснована церковно-приходська школа, в якій першими вчителями були служителі церкви. Після революції 1917 року школа стала початковою (чотирирічною) і функціонувала в такому статусі до 1934 року. Навчальні приміщення розташовані були в двох хатах заможних селян та попівській хаті. У 1935 році школа отримала статус семирічки і діяла до 1941 року. Після закінчення ІІ Світової війни і до 1947 року – це знову початкова школа, а з 1947 по 1959 роки вона знову має статус семирічної. Окремі класи школи знаходилися вже в новому приміщенні, яке було спочатку призначене для експлуатації під дитячий садок та квартиру для голови колгоспу, але в 1957 році було віддане під школу. В 1960 році семирічна школа була реорганізована у восьмирічну і проіснувала в такому статусі до 1991 року. 

В 1991 році восьмирічна школа стала середньою школою. В цьому ж році було збудовано і здано в експлуатацію нове типове приміщення школи, яке розраховане на 162 учні. Учні мають змогу навчатися у світлих просторих класах. Функціонують спортивна зала, навчальні майстерні, актова зала, шкільна їдальня. 

В результаті зменшення кількості учнів у 2017 році Наказом управління освіти Іллінецької міської ради (№283 від 17.11.2017) Хрінівська ЗОШ І-ІІІ ступенів перейменована в Хрінівську філію Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Архівні світлини старих приміщень школи 

Вчительський колектив 60-80-х років 

Ансамбль "Хрінівські дівчата" /1980р.

Вчительський колектив 2002 року

Учительський колектив 2013 р.

Учителі 2022-23 навчального року 

Учителі 2023-24 навчального року