НОВИНИ 2022

8 ГРУДНЯ 2022 Р. ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХІМІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ІНТЕГРАЦІЙНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ПОЛЬЩА-УКРАЇНА «ОСВІТА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ В ПОЛЬЩІ» 

 До конференції долучилися керівники та консультанти Регіональних осередків удосконалення вчителів, директори та вчителі шкіл Сілезького воєвудства Польщі, представники управління освіти (м. Катовиці), керівники Сілезького ужонду, представники Сілезького університету в Катовіцах, науково-педагогічні працівники Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, директори шкіл Полтавщини та вчителі.

 Цікаві зустрічі дали змогу ознайомитися з досвідом колег щодо організації освітнього процесу у середній школі Польщі та України, проаналізувати програмно-методичне забезпечення базової середньої школи, розглянути особливості підвищення кваліфікації вчителів в Україні та Польщі.

Учасники конференції ознайомилися з особливостями системи освіти України та Польщі, організацією занять для дітей з України у Польщі, організацією підвищення кваліфікації вчителів та проаналізували освітні програми для базової середньої школи.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ «STEM-ОСВІТА: ПРАКТИЧНИЙ КЕЙС, ЦИФРОВІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ОСВІТЯН. ЄАС» 

1 грудня 2022 року викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії та студенти спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «STEM-освіта: практичний кейс, цифрові ресурси для підвищення кваліфікації освітян. ЄАС». Організатор заходу – Інститут модернізації змісту освіти.

Доповіді спікерів висвітлили основні аспекти навчання в STEM-школі в 2023 році; розкрили особливості  Єдиної Атестаційної Системи (ЄАС), надали поради як мінімізувати витрати сил на розвиток фахової компетентності.

Студенти спеціальностей 102 Хімія, 014 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Першу з великою цікавістю прослухали другу лекцію циклу «Бачити невидиме». Лектор - заступник директора з наукової роботи Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України, доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Олександр Сорокін. 

Лекція українського вченого Юрія Гогоці директора Інституту наноматеріалів AJ Drexel, Ph.D., D.Sc., Dr.hc 

30 листопада викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії та студенти освітніх програм «Середні освіта (Хімія)» та «Хімія» освітніх рівнів бакалавр та магістр  відвідали лекцію «Наноматеріали для зберігання електроенергії» найцитованішого у світі українського вченого Юрія Гогоці директора Інституту наноматеріалів AJ Drexel, Ph.D., D.Sc., Dr.hc.

Наноматеріали забезпечують кращий іонний транспорт та електронну провідність порівняно зі звичайними матеріалами акумуляторів і суперконденсаторів. На лекції викладачі та студенти ознайомилися знизкою принципово нових двовимірних наноматеріалів – максенів (MXenes – двовимірні карбіди та нітриди перехідних металів – нові матеріали з новими властивостями, про які було невідомо раніше і які можуть стати основою для зберігання електричної енергії та виготовлення нових електронних пристроїв).

Крім того, профессор Юрій Гогоці ознайомив слухачів з новими алотропними формами карбону – конічними та полігонними кристалами.

Цікавими для студентів стали перспективи досліджень науковців з розроблень такихбатарей, в комп’ютері, телефоні чи інших приладах, які можна зарядити за хвилину-дві і які триматимуть заряд значно довше від звичайних, а перезаряджатися можуть мільйони разів замість теперішніх кількох сотень чи двох-трьох тисяч. І все це за температури до мінус 40 градусів, за якої звичайні смартфони вже ледь дихають.

Такі батареї частково уже використовують у промисловості, а згодом без них  складно буде уявити нашу цивілізацію.

Професорсько-викладацький склад кафедри хімії та методики викладання хімії й студенти природничого факультету висловлюють вдячність професору ЮріюГогоці за надзвичайно цікаву лекцію, яка викликала значний інтерес і мотивувала слухачів до подальшого професійного саморозвитку та самовдосконалення.

30 листопада у ПНПУ імені В.Г.Короленка відбулася урочиста онлайн-зустріч, на якій оголосили результати конкурсу «Хімічний калейдоскоп».

Переможців визначали у 6 номінаціях («Хімічні дослідження», «Авторські відеоматеріали», «Хімічна майстерня», «Авторські цікаві завдання з хімії», «Хіміки пишуть». «Методична скарбничка») та за чотирма групами (І група – учні 1-6 класів, ІІ група – учні 7-11 класів, ІІІ група – студенти, IV група – учителі та викладачі).

Список переможців дивіться за посиланням: https://cutt.ly/f1TFUjg

Вітаємо переможців конкурсу та бажаємо нових творчих здобутків, мирного неба та подальших перемог!

ВІДБУВСЯ ПОПЕРЕДНІЙ ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

На кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Хімія» та «Середня освіта (Хімія) денної та заочної форми навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти. Метою даного заходу є виявлення членами комісії рівня готовності роботи та ступеня її відповідності встановленим вимогам. Кваліфікаційні роботи здобувачів на попередньому захисті було оцінено позитивно. Бажаємо успішного захисту та подальших наукових звершень! 

ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ СТУДЕНТСЬКИХ Е-ПОРТФОЛІ З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У НАВЧАННЯ ХІМІЇ» ТА РОЗМОВА-ДІАЛОГ «ІНФОРМАЦІЙНО-МЕРЕЖЕВА КУЛЬТУРА»

22 листопада в онлайн-форматі відбувся захист студентських е-портфолі з дисципліни «Інформаційні технології у навчання хімії». Захист проводився з представленням кращих розробок освітніх матеріалів та з подальшими відповідями на запитання слухачів.

У рамках заходу відбулася розмова-діалог «Інформаційно-мережева культура» під час якої закцентовано увагу на ефективності та безпечності  використання сучасних цифрових технологій крізь призму академічної доброчесності. Присутні на заході підтримали думку, що розвиток інформаційно-мережевої культури, підвищення обізнаності щодо правил нетикету є важливою і необхідною умовою доброчесних практик в академічному середовищі.

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ЖУРІ

КОНКУРСУ «ХІМІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

17 листопада пройшло перше засідання журі обласного конкурсу «Хімічний калейдоскоп». Конкурс проводиться з метою популяризації хімічних знань, розвитку творчих здібностей учасників освітнього процесу, самореалізації їх внутрішнього потенціалу, залучення до науково-дослідницької діяльності та формування у них soft skills.

До складу журі входять представники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г.Короленка.

Нагадуємо, прийом робіт на участь у Конкурсі тривав до 10 листопада. Надійшло понад 100 заявок.

Члени журі отримали роботи для детального ознайомлення та оцінювання.

УЧАСТЬ У ОНЛАЙН-ВОРКШОПІ ПРО ВИКЛАДАННЯ ПРИРОДНИЧИХ НАУК З ВИКЛАДАЧЕМ ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ З КАНАДИ

Студенти природничого факультету та викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії мали змогу 18 листопада 2022 року долучитися до онлайн-зустрічі, яку організувала ГО “Смарт освіта” в співпраці з канадськими та австралійськими педагогами. З освітянами поділився досвідом навчати природничих наук через практику Девід Барнум, викладач факультету Simon Fraser University в місті Бернабі, Канада.

Провідними фахівцями Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України було започатковано дистанційний цикл лекцій «Бачити невидиме», на який планується запрошувати з доповідями провідних учених та науковців.

Студенти спеціальностей 102 Хімія, 014 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка мали змогу 16 листопада 2022 року долучитися до першої відкритої лекції на тему «Люмінесценція та сцинтиляція: основні поняття та приклади застосування» за участі доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Олександра Васильовича Сорокіна.

За словами вченого, сцинтиляція – короткочасний спалах світла, що виникає під час проходження окремої зарядженої частинки крізь деякі речовини, що їх називають сцинтиляторами. Атоми або молекули сцинтилятора за рахунок енергії заряджених частинок переходять у збуджений стан; наступний перехід зі збудженого в нормальний стан супроводжується випромінюванням світла – сцинтиляцією.

Лектор детально розкрив поняття «сцинтиляційний матеріал» як органічна або неорганічна речовина, яка входить до складу сцинтилятора. Це можуть бути монокристали антрацену, транс-стильбену, деякі неорганічні монокристали, полімери й люмінесцентні домішки до розчинів і полімерів, розчинники.

Як стверджує Олександр Васильович, пошук нових сцинтиляційних матеріалів упродовж останніх десятиліть не втрачає своєї актуальності. Розроблення сучасних та оновлення існуючих детекторів у фізиці високих енергій у зв’язку зі збільшенням світимості в прискорювачах елементарних часток, розвиток техніки візуалізації від екранів до медицини та розширення галузі використання реєструючих систем потребує створення сцинтиляційних матеріалів із поліпшеними характеристиками. Особливе місце серед таких матеріалів посідають неорганічні оксидні сцинтиляційні кристали, що леговані додатковими елементами. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям оксиди металів третьої групи технічно досить перспективні системі. Тому багато уваги приділяють як створенню нових сцинтиляційних систем (монокристалів, композиційних матеріалів, тонких плівок), так і їх дослідженню, адже необхідно не лише мати матеріал, а й добре розуміти його властивості.

Професорсько-викладацький склад кафедри хімії та методики викладання хімії й студенти факультету природничих наук та менеджменту висловлюють вдячність доктору фізико-математичних наук, старшому науковому співробітнику Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Олександру Васильовичу Сорокіну за актуальну й змістовну лекцію, яка викликала значний інтерес і мотивувала слухачів до подальшого професійного саморозвитку та самовдосконалення.

ВІДБУВСЯ I ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ З МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

16 листопада 2022 року на кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся І тур конкурсу студентських наукових робіт, в якому взяли участь студенти четвертого курсу предметної спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія). Студенти, після попереднього рецензування їх наукових робіт, виступили із презентаціями наукових результатів.

За результатами підрахунку балів переможцями визначено наступних студентів: Поцяпун Вікторію Володимирівну та Пархоменка Дмитра Олександровича.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО УСПІХУ В НАСТУПНОМУ ІІ ЕТАПІ КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ!

НА КАФЕДРІ ХІМІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ З ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ СТУДЕНТАМИ І КУРСУ ДРУГОГО ОСВІТНЬОГО РІВНЯ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 102 ХІМІЯ 

З 19.09.2022 до 28.10.2022 р. студенти ІІ курсу другого освітнього рівня денної форми навчання природничого факультету спеціальності 102 Хімія освітньої програми «Хімія» успішно пройшли виробничу практику з фізико-хімічних методів дослідження в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

Під час практики студенти поглибили свої знання про фізико-хімічні методи дослідження, що дозволяє їм більш якісно і точно проводити дослідження в цій галузі науки.

До складу комісії з захисту практики входили: Мельник В.Т., заступник начальника комплексної аналітичної лабораторії ДП«Укрнаукагеоцентр»,  Криворучко А. В., доцент кафедри хімії та методики викладання хімії, Шинкаренко В. І., доцент кафедри хімії та методики викладання хімії, Кузнецова Т. Ю., доцент кафедри хімії та методики викладання хімії. Комісія високо оцінила рівень підготовки та професійний підходом до виконання завдань практики.

Бажаємо успіху та подальших досягнень у науковій та професійній діяльності наших студентів!

Викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка приділяють особливу увагу підготовці висококваліфікованих учителів хімії та фахівців хімічної галузі. Проведення Всеукраїнської олімпіади з хімії сприяє професійному зростанню обдарованої молоді, підвищує її інтелектуальний рівень та розвиває нестандартне мислення.

3 листопада 2022 року на кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

Інтелектуальні змагання проходили у дистанційному форматі і передбачали два тури – виконання тестових завдань та виконання завдань на виявлення рівня теоретичних знань з фахових дисциплін.

У І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії взяли участь студенти усіх курсів спеціальностей 014.06 Середня освіта (Хімія) та 102 Хімія. Члени журі І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, Шиян Н.І. – голова журі, Стрижак С.В. та Криворучко А. В., запропонували студентам завдання різного рівня складності, які включали як тестові завдання, хімічні перетворення, так і розрахункові задачі з різних розділів хімії.

Більшість учасників олімпіади впорались із завданнями упродовж визначеного часу. Також слід відмітити, що переважна частина студентів справилися з тестовими та теоретичними завданнями на достатньому професійному рівні, що свідчить про їх високий рівень володіння знаннями, уміннями та навичками з дисциплін фахової підготовки.

Найкращими знавцями хімії за результатами змагань члени журі визнали таких студентів:

Студентка групи ПХ-51 Поцяпун Вікторія посіла перше місце; Корольов Владислав (ПХ-52), Гловацька Анна (ПХ-31), Лукʼяненко Аліна (ПХ-31), Тристан Дарья (ПХ-51) – друге місце; Пархоменко Дмитро (ПХ-51), Жалій Богдан (ПХ-52), МамедоваАйгун (ПХ-41), Деркач Анастасія (ПХ-21), Таранець Маргарита (ПХ-12), Івченко Максим (ПХ-31) – третє місце.

Ми щиро вітаємо переможців із безперечним успіхом та бажаємо Вам і надалі бути у фарватері розвитку сучасної української науки!


СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХІМІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИХ ВЕБІНАРІВ «КОМПЕНСАЦІЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ»

27 жовтня 2022 року був проведений вебінар на тему: «Природнича освіта в парадигмі збалансованого (сталого) розвитку для нівелювання наслідків воєнного стану та повоєнного відновлення».

Спікер: Британський Петро Анатолійович, аспірант Інституту педагогіки НАПН України, вчитель TOP-50 Global Teacher Prize Ukraine 2021, American International School and University, Study Academy High School, НВК 157 м.Київ.

Прокомунікували з учасниками вебінару щодо:

·        концепції «громадянин світу»;

·        концепції 4К;

·        трансдисциплінарності в природничій освіті;

·        практичних кейсів природничої інтеграції;

·        формату проєктів та проєктних днів у межах освітнього середовища;

·        парадигми збалансованого (сталого) розвитку та її практичної реалізації для повоєнного відновлення;

·        реалій природничої освіти в парадигмі збалансованого (сталого) розвитку;

·        освіти через fun;

·        просторовості вирішення проблемних завдань.

Дякуємо за співпрацю та до нових зустрічей!

Відбувся захист навчальних проєктів студентів І курсу з дисципліни «Університетська освіта та академічне письмо»

Захист показав, що майбутні учителі хімії розуміють суть університетської освіти та академічного письма, принципи академічної доброчесності, корпоративної культури, розуміються на загальних основах і принципах організації освітнього процесу у вищій школі. Студенти впевнено зазначали засоби самоорганізації навчання, систему інформаційного забезпечення навчального процесу .Сподіваємось, що отриманні студентами знання допоможуть їм усвідомити особливості навчання ПНПУ, визначити перспективи перспективи індивідуального розвитку, знайти можливості участі в різних проєктах, заходах, видах діяльності.   

БЕЗПЕРЕРВНА ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА НА БАЗІ ЗЗСО

На кафедрі хімії та методики викладання хімії для студентів спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія), починаючи з першого тижня навчання, організовується безперервна практична підготовка на базі ЗЗСО. Уже з першого курсу процес засвоєння студентами знань під час аудиторних занять доповнюється практичною тренувально-виконавчою діяльністю в ЗЗСО.

У цьому навчальному році нас гостинно зістрічає ліцей №6 “Лідер” Полтавської міської ради на чолі з директоркою Дяченко Світланою Володимирівною. Учитель хімії Людмила Валеріївна залучатиме студентів до виконання різноманітних видів діяльності на основі системи завдань і вправ, які поступово ускладнюватимуться й забезпечуватимть формування практичних умінь і навичок.

Профорієнтаційний захід для учнів мовної школи Хелен Дорон 

Драйвові канікули» літнього проєкту ПНПУ ім. В. Г. Короленка на кафедрі хімії та методики викладання хімії 30 червня 2022 року: нові враження , секретні перетворення речовин , захоплюючі цікаві досліди, можливість поекспериментувати  … 

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН

З метою сприяння академічної доброчесності 16 червня на кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся антикорупційних тренінг для право свідомих громадян.

Тренінг провела доцентка кафедри історії України, начальниця юридичної служби Тамара Жалій для студентів спеціальності 102 Хімія, 014.06 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, викладачів.

Під час тренінгу було обговорено питання щодо поняття та ознак корупції; понять доброчесності та академічної доброчесності; антикорупційного законодавства та антикорупційної інфраструктури України; ролі студента у запобіганні корупції у ЗВО. Учасників заходу ознайомлено з основними напрямами роботи із запобігання корупції. Йшлося про те, як виявляються корупційні ризики та які наслідки настають згідно законодавства. Окрім цього, особливу увагу приділено питанню конфлікту інтересів.

Дякуємо за цікаву та пізнавальну інформацію!

ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ З ХІМІКО-АНАЛІТИЧНОГО КОНТРОЛЮ МАГІСТРАНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 102 ХІМІЯ

З 07.02.2022 до 18.03.2022 р. в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася навчальна практика з хіміко-аналітичного контролю для студентів І курсу другого освітнього рівня денної форми навчання природничого факультету спеціальності 102 Хімія освітньої програми «Хімія». 18 квітня на кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся захист результатів проходження виробничої практики 

За результатами захисту студенти продемонстрували сумлінне і відповідальне ставлення до виконання програми практики, обов’язків працівників-практикантів, продемонстрували володіння теоретичним матеріалом та практичними навичками роботи. Було високо оцінено значення виробничої практики в емоційному плані, можливостей самореалізації, отримання нових знань, умінь і навичок та працевлаштування за майбутньою спеціальністю.

Онлайн-тренінг за програмою «Активні громадяни» Британської ради

Студенти та викладачі кафедри хімії взяли участь у онлайн-тренінгу за програмою «Активні громадяни» Британської ради.

Учасників чекала річка можливостей та перспектив))) разом з активною громадою Полтавщини та фасилітаторами Сергій Степаненко, Diana Strizhak, експертками Юлия Попова, Світлана Громцева

Тренінг реалізовувався в межах програми "Активні Громадяни" Британської Ради, що співфінансується Посольством Великої Британії в Україні.